Kekemelik nasıl geçer?

Hiç kas yok daha hocam, kilom var hatta. :) Bir kız var da aslında ama sadece konuşuyor benimle. Belki de normaldir de ama ben böyle anlıyorumdur. Hoşlandığım kız bana bir ara tacizci de demişti birşey yapmadığım halde durduk yere. O zaman o kadar kötü olmuştum ki, anlatılacak kadar değil maalesef.
O zaman o kıza tekmeyi bas. Ne kadar sevsende sevgini aşağılıyor bundan dolayı iyi hissettiğin kişilerin yanında ol. Bende aynı sorunları çektim. Şimdi diyorum ne kadar salakmışım

Hiç kas yok daha hocam, kilom var hatta. :) Bir kız var da aslında ama sadece konuşuyor benimle. Belki de normaldir de ama ben böyle anlıyorumdur. Hoşlandığım kız bana bir ara tacizci de demişti bir şey yapmadığım halde durduk yere. O zaman o kadar kötü olmuştum ki, anlatılacak kadar değil maalesef.

Abim aslında hep düşünmeden konuşur. Yani sen konuşamıyorsun falan der. Geçenler de kekeme bir çocuk görmüş. Kurye yani. Çocuğa acıdım diyor. Yani ben şimdi acınacak bir durumda mıyım? Annem de duydu ve bir şey demedi. Babam olsaydı zaten delirmişti abimin bu dediğine. Zaten babam beni ayrı sever. Abim de sen konuşamadığın için seni ayrı seviyordur falan diyor. Keşke ben abi olsaydım da kardeşimi dünyalar kadar sevip, ona değer verseydim.

Reis vallahi o kadar takma kafaya öyle diyenleri ben taktım kafam bembeyaz şimdi.

O zaman o kıza tekmeyi bas. Ne kadar sevsende sevgini aşağılıyor bundan dolayı iyi hissettiğin kişilerin yanında ol. Bende aynı sorunları çektim. Şimdi diyorum ne kadar salakmışım

Reis vallahi o kadar takma kafaya öyle diyenleri ben taktım kafam bembeyaz şimdi.
Dediğinizi yapacağım artık. Umarım faydası olur. Annemle konuşmayı düşünüyorum bu kurs için. Eğer ailem pintilik yaparlarsa (Hiç düşünmüyorum da.) Telefonumu falan satarım artık. Konuya nasıl başlasam acaba ? Olmazsa ben artık bu durumdan kurtulmak istiyorum anne, buraya falan gidelim diyelim artık. Umarım yardımcı olurlar.

Dediğinizi yapacağım artık. Umarım faydası olur. Annemle konuşmayı düşünüyorum bu kurs için. Eğer ailem pintilik yaparlarsa (hiç düşünmüyorum da.) Telefonumu falan satarım artık. Konuya nasıl başlasam acaba? Olmazsa ben artık bu durumdan kurtulmak istiyorum anne, buraya falan gidelim diyelim artık. Umarım yardımcı olurlar.

Onlar yardımcı olurlar. Sıkıntı çekiyorum dersin

Arkadaşlar merhaba. 15 yaşındayım ve kekeme birisiyim. Çok yok ama yine de zorlanmalar yaşıyorum maalesef. Küçükken birkaç kere bununla ilgili yerlere gittik ama pek etkisi olmadı açıkçası. Bazen çok iyi konuşuyorum, bazen çok kötü. Sınıfta bildiğim soruları yapmıyorum, yapamadım diyorum ve geçiştiriyorum. Hocalar da bazen düşük not veriyorlar. Bununla ilgili yerler buldum aslında. Ama ileme gitmek istediğimi söyleyemiyorum. Çünkü çoğu kişiye anlatıyorlar gittiğimizi. Anlatmayın diyorum, ama anlamıyorlar. Kimseye söylemeyelim falan diyorum yine dinlemiyorlar. Evde kitap okuyorum bazen aynanın karşısında, ama gidip yine anlatıyorlar. Onlar yokken okumaya çalışıyorum. Ailem bu konu hakkında konuşurken sanki yanlarında hiç yokmuşum gibi düşünmeden konuşuyorlar. Ama artık gerçekten bunun bitmesini istiyorum. Maddi durumumuz iyi. Ama yine de gerekirse bilgisayarımı da telefonumu da satarım ama yine de bitsin istiyorum. Sizce biter mi? Ne kadar süre de biter? Bitse de tam mı biter? O kadar kafam da soru var ki. Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

Bu arada yazmayı unutmuşum da. İlkokul ve ortaokulda sıkıntılar çektim. Ama lise de hiç öyle olmadı. Herkes birbirine karşı çok saygılı. Kilolusunu da kısasına da kimse bir şey demiyor. Bana da zaten demiyorlar. Çok az soran oluyor sadece. Kursuna falan gittin mi diye o kadar. Üniversite de umarım böyle devam eder de ama ben yine de artık bu durum tamamen bitsin istiyorum.
Kitap oku sesli bir şekilde. Eskiden senin dediğin gibi bir tedaviye gittim ve işe yaramıştı. Ama sonra maddi durumdan bıraktım ve puff. Tekrar geldi.

Onlar yardımcı olurlar. Sıkıntı çekiyorum dersin
Hocam gerçekten sizin yardımcı olduğunuz kadar kimse yardımcı olmadı bana şu ana kadar. Çok teşekkür ederim.

Kitap oku sesli bir şekilde. Eskiden senin dediğin gibi bir tedaviye gittim ve işe yaramıştı. Ama sonra maddi durumdan bıraktım ve puff. Tekrar geldi.
Gerçekten bırakınca tekrar geliyor mu ?

Dediğinizi yapacağım artık. Umarım faydası olur. Annemle konuşmayı düşünüyorum bu kurs için. Eğer ailem pintilik yaparlarsa (hiç düşünmüyorum da.) Telefonumu falan satarım artık. Konuya nasıl başlasam acaba? Olmazsa ben artık bu durumdan kurtulmak istiyorum anne, buraya falan gidelim diyelim artık. Umarım yardımcı olurlar.

Telefonu satma. Psikolojik olarak da çözülüyor gelirsin buraya dertleşiriz

Hocam gerçekten sizin yardımcı olduğunuz kadar kimse yardımcı olmadı bana şu ana kadar. Çok teşekkür ederim.

Gerçekten bırakınca tekrar geliyor mu ?
Ne demek reis benimde konuşacak dertleşecek kimse yoktu asıl ben teşekkür ederim

Telefonu satma. Psikolojik olarak da çözülüyor gelirsin buraya dertleşiriz
Bilmiyorum yani, zaten ailem sattırmaz da bana. Çünkü çok büyük hevesle aldırmıştım. Hatta bunu duyarlarsa sinirlenirler bana. Sen neden böyle düşünüyorsun diye. Bir sorun olursa da sizi etiketlerim artık hocam. Eğer bir sorun olmayacaksa. :)

Yani bazı kişiler de hep böyle diyorlar. Bir sorunun olursa gel anlat diye. Birkaç kere sonra da artık soğuk davranıyorlar. Yani öylesine diyenler çok. Ama siz bence kesinlikle onlardan değilsiniz hocam. Bana bu akşam çok yardımcı oldunuz. Hatta özgüvenim tekrardan sizin sayeniz de gelişmiş oldu.

Yani bazı kişiler de hep böyle diyorlar. Bir sorunun olursa gel anlat diye. Birkaç kere sonra da artık soğuk davranıyorlar. Yani öylesine diyenler çok. Ama siz bence kesinlikle onlardan değilsiniz hocam. Bana bu akşam çok yardımcı oldunuz. Hatta özgüvenim tekrardan sizin sayeniz de gelişmiş oldu.
Ne demek ben kimseyi öyle satmam nerde oturuyosun. Bende senle aynı yaştayım nerdeyse

Yeni konular

Geri
Yukarı