Kekemelik nasıl geçer?

Zaten biliyor da. Öğrendi bir şekilde. Bu yüzden nefret ediyor. En azından sizin ki arkadaş gibi görüyormuş. Benimki benden nefret ediyor, beni her yerden engelliyor, bağırıyor azarlıyor. Çok üzülüyorum artık.

Gerçekten bunu deneyeceğim, peki yine de bir kursa gitmeli miyim ? Yani o kursa gidersem hemen mi düzelir ? Aileme nasıl söyleyeceğimi düşünüyorum da saatlerdir.
Kursla ilgili bir şey söylemedim ben 🤣

Benim dediğim, kendi yaptığım bir şey. Bunu yaparsan zaten düzelecek. Düzelmiyor diye bırakma, sosyal hayattan kopma yeter.

İnsan, sosyal bir hayvandır. Tek başına hayatta kalamaz. Kendinle konuşursun, ama yine konuşursun. Buna da şizofreni veya kişilik bölünmesi derler. Deli yaparlar.

Bende kekemeyim kanka 19 yaşındayım ama eskiye oranla bayağı düzeldi. Sana tek bir şey söyleyeceğim ama sakın erteleme benim yaptığımı asla yapma emin ol düzeleceksin gerçekten kekemeliğin hilesi gibi bir şey YÜKSEK SESLE KİTAP OKUMAK kesinlinkle yapmalısın erteleme sakın geçer geçmeyecek bir şey değil.
(Bir de bu benim hilem sende işe yarar mı bilmiyorum mesela biriyle konuşuyorsun tıkandın bir anda hemen sert bir nefes çek ve konuşmaya devam et bende işe yarıyor bu taktik sakin ol halledersin sen.)

Bende kekemeyim kanka 19 yaşındayım ama eskiye oranla bayağı düzeldi. Sana tek bir şey söyleyeceğim ama sakın erteleme benim yaptığımı asla yapma emin ol düzeleceksin gerçekten kekemeliğin hilesi gibi bir şey YÜKSEK SESLE KİTAP OKUMAK kesinlinkle yapmalısın erteleme sakın geçer geçmeyecek bir şey değil.
(Bir de bu benim hilem sende işe yarar mı bilmiyorum mesela biriyle konuşuyorsun tıkandın bir anda hemen sert bir nefes çek ve konuşmaya devam et bende işe yarıyor bu taktik sakin ol halledersin sen.)
Hocam ben aslında cümle kuramıyorum. Ve kelimelerin baş harflerinde zorlanıyorum genellikle. Örneğin adımı soyadımı söylerken biraz zorlanıyorum. Beni de zaten en çok zorlayan bu maalesef. Ama bu dediklerinizi yapacağım. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı