Kemal Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala çıkartılacak

Sorun siyasetçilerde falan değil, sorun sistemde. Mevcut sistemde oy vermek gerçekten de bir şeyleri değiştirseydi halkın bunu yapmasına izin verirler miydi sanıyorsunuz? Şunu da şuraya bırakalım, naçizane:

images.jpeg-11.jpg

Sorun siyasetçilerde falan değil, sorun sistemde. Mevcut sistemde oy vermek gerçekten de bir şeyleri değiştirseydi halkın bunu yapmasına izin verirler miydi sanıyorsunuz? Şunu da şuraya bırakalım, naçizane:

Eki Görüntüle 1621786
Sözün sahibi Stalin değil. Bir Yunan tragedyasında geçer. Anarşist Emma Goldman da oradan alıntı yaparak bu sözü daha popüler haline getirmiş.

Bu konuda tartışmalar olmuş ancak sonuca varılmamış. Bu konuya ve tartışmalara açıklık getirmek gerekirse; eğitim ve kültür seviyesinin böylesine düşük olan Türkiye'de "demokrat" tavırlar takınmak doğru değil. Hem de hiç doğru değil. Adnan Menderes mecliste aynı böylesi bir "demokrat" tavır takınarak "Siz isterseniz hilafeti bile geri getirebilirsiniz." demişti. Bu sözün altında referandum yapılarak oylama ile halkın hilafet isteyişinde yönetim şeklinin değişebileceği vardı ama buna bakılmadan rahmetli Sayın Menderes'e "hilafetçi" damgası vuruldu. Oy kaybetmekle kalmadı canından da oldu.

Sonuç olarak, @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam doğru söylüyor. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu demokrat tavrı ve politikası oy kaybettirmekten başka işe yaramaz...

images

Olayın özeti bu söz.

Bu konuda tartışmalar olmuş ancak sonuca varılmamış. Bu konuya ve tartışmalara açıklık getirmek gerekirse; eğitim ve kültür seviyesinin böylesine düşük olan Türkiye'de "demokrat" tavırlar takınmak doğru değil.

Bu konunun demokratlıkla falan alakası yok, tamamen alakasız şeyler yazmışsın. Adı terörle anılan birini "Biz gelince çıkaracağız." demek ne zamandan beri "demokratlık" oldu? Kemal Kılıçdaroğlu yargıç mı veya hukukçu mu da kafasına göre birilerini hapisten çıkaracağını söylüyor? Gelmiş demokratlık falan diyorsun bir de, gerçekten komik. Demokratmış :D Kullandığın kavramın anlamını bilmiyorsun daha. "Eğitim ve kültür seviyesi düşük." demişsin de yazdıklarını okuyunca senin de eğitim ve kültür seviyenin çok yüksek olmadığını düşündüm açıkçası. Diğer insanlara laf etmeden önce kendine bir bak.

Bu konunun demokratlıkla falan alakası yok, tamamen alakasız şeyler yazmışsın. Adı terörle anılan birini "Biz gelince çıkaracağız." demek ne zamandan beri "demokratlık" oldu? Kemal Kılıçdaroğlu yargıç mı veya hukukçu mu da kafasına göre birilerini hapisten çıkaracağını söylüyor? Gelmiş demokratlık falan diyorsun bir de, gerçekten komik. Demokratmış :D Kullandığın kavramın anlamını bilmiyorsun daha.
Adının terörle geçmesi hapse atmak için yetersiz bir sebep. Terörle bağlantıları kanıtlandı mı? Yok. Terör örgütlerine yardım ettiğine dair bir belge, bir tutanak var mı? Yok. Neden hapse atıldı? Kimse bilmiyor sebebini. Zaten en baştan mahkemelerde yargılanmadan hapse atılması topyekün demokrasiyi yok saymaktır. Kılıçdaroğlu, AKP'nin bu demokrasiyi yok sayma yanlışını düzelteceğiz demek için demokrat tavır takınıyor.

Birisine laf etmeden önce kendini düzelt. Bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bilmiyorsun.

Adının terörle geçmesi hapse atmak için yetersiz bir sebep. Terörle bağlantıları kanıtlandı mı? Yok. Terör örgütlerine yardım ettiğine dair bir belge, bir tutanak var mı? Yok. Neden hapse atıldı? Kimse bilmiyor sebebini. Zaten en baştan mahkemelerde yargılanmadan hapse atılması topyekün demokrasiyi yok saymaktır. Kılıçdaroğlu, AKP'nin bu demokrasiyi yok sayma yanlışını düzelteceğiz demek için demokrat tavır takınıyor.

Birisine laf etmeden önce kendini düzelt. Bildiğini sanıyorsun ama hiçbir şey bilmiyorsun.
Yargıya karışarak, çıkaracağız diyerek mi demokrat olunuyor?

Neyse, Kılıçdaroğlu onu çıkarsın da birlikte Apo heykeli diksinler.

Geri
Yukarı