Kemal Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala çıkartılacak

Fatih erbakana sırf babası iyi diye oy veren NPC'dir. Şöyle bir örnek vereyim benim şehrimde bir belediye başkanı vardı şehre bir sürü yenilik getirdi ve vefat etti. 10-20 yıl sonra kardeşi seçildi saçma sapan projeler yaptı. Balkonun yanından üst geçit geçirdi yol yapacağım diye daralttı vs.

İşte bende babasının izinden gider belki diye düşünüyordum fakat onunda seçilecek bir tarafı yok solcu ve sağcı taraflarda mantıklı aday olarak sadece Mansur Yavaş'ı görüyorum liberal taraf hala tam anlamıyla güven vermiyor.

AİHM kararları var.

Onu cikaricaz bunu sokucaz diyemez. Hukuk karar verir ona.

Sana diyorum ki Kılıçdaroğlu yargıç mı da kafasına göre birilerini hapisten çıkarıyor?

Seninle tartismalarin %90'inda zit fikirlerde de olsak bu kismin altina imzami atarim.

Sen kimsin de onu cikaricaz bunu sokucaz diyorsun KK?
Boyle demokrat mi olur, bildigin despotluk bu.

İşte o zaman, Kemal Kılıçdaroğlu da bu konuyla ilgili böyle bir şey demezdi. Diyemezdi.

Şimdi de diyemez, Kemal Kılıçdaroğlu'nun yargıç olmadığının farkındasın değil mi? Yargıç olmayan biri çıkıp "Ben bunu çıkartacağım." diyor sen de çıkıp demokratlıktan bahsediyorsun şaka gibi. Kimin içeride çıkıp kimin kalacağı konusundaki karar Kılıçdaroğlu'nun değil yargıçlarındır, bu kadar basit. Yargıç olmayan birinin "Şunu hapisten çıkaracağım." demesini demokratlığa bağlayanları da gördük, bu forum ilginç bir hâl alıyor gerçekten :D

Onu çıkaracağız bunu sokacağız diyemez. Hukuk karar verir ona.

Bir saattir bunu anlatıyorum işte.

Seninle tartışmaların %90'ında zıt fikirlerde de olsak bu kısmın altına imzamı atarım.

Daha önce de söylemiştim, benimle aynı fikirde olmayıp doğruya doğru yanlışa yanlış diyen herkese saygım var. Herkes aynı fikirde olacak diye bir şey yok ama doğru doğru, yanlış yanlıştır. En azından sen ve ben doğruya doğru yanlışa yanlış diyebiliyoruz.

Bu adamın beyinsel sorunları olduğunu tek benmi düşünüyorum.

Ulkenin yarisi laikligi ateizm saniyor. Nabza gore serbet vermeyen bir liderin basarili olma sansi yok bu topraklarda.

"Size hukukun ustunlugunu saglayacagim" dersen %3 oy alirsin.
Mazon 5 lira olacak dersen %10 alirsin, secilince bunu yapmak zorunda da degilsin ustelik. Ne secim vaatleri yalan oldu, hatirlayan bile yok :)

Birinin digerinden cok daha iyi oldugunu anlayabilecek insan yok cunku.

Ulkenin yarisi laikligi ateizm saniyor. Nabza gore serbet vermeyen bir liderin basarili olma sansi yok bu topraklarda.

"Size hukukun ustunlugunu saglayacagim" dersen %3 oy alirsin.
Mazon 5 lira olacak dersen %10 alirsin, secilince bunu yapmak zorunda da degilsin ustelik. Ne secim vaatleri yalan oldu, hatirlayan bile yok :)

Birinin digerinden cok daha iyi oldugunu anlayabilecek insan yok cunku.

Devlet yönetiminde laiklik dinsizlik değildir fakat iş topluma yansıtılmaya çalışılırsa evet inançsızlaştırma politikasıdır.

Devlet yönetiminde laiklik dinsizlik değildir fakat iş topluma yansıtılmaya çalışılırsa evet inançsızlaştırma politikasıdır.

Topluma yansitilmasindan kastin nedir?

Laik bir devlet, toplumun her turlu inancina ve inancsizligina esit mesafede durur ki olmasi gereken de budur zaten.

"Inancsizlastirma" ya da "inanclilastirma" politikasi izleyen devlet sekuler olamaz, cunku zaten taraf olmustur.

Laiklik bir devlet politikasıdır, devlet politikası nasıl topluma yansıtılsın? Laiklik dinsizlik veya inançsızlaştırmak değildir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı