Kemal Kılıçdaroğlu: İktidara geldiğimizde Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala çıkartılacak

Laiklik bir devlet politikasıdır, devlet politikası nasıl topluma yansıtılsın? Laiklik dinsizlik veya inançsızlaştırmak değildir.

Zaten bundan bahsettim toplumla ilgili bir yorum yapıldığında bile "bu ülke laiktir!" diye çıkışan arkadaşlara ithafen yazdım devlet yönetimindeki laiklik dinsizlik değildir zaten yazdığım şeyin açık olduğunu düşünüyorum laikliği savunuyorum.

Zaten bundan bahsettim toplumla ilgili bir yorum yapıldığında bile "bu ülke laiktir!" diye çıkışan arkadaşlara ithafen yazdım devlet yönetimindeki laiklik dinsizlik değildir zaten yazdığım şeyin açık olduğunu düşünüyorum laikliği savunuyorum.

Laikligi savunup savunmaman problem degil. Laikligi faydasiz da bulabilir bir insan.

Mesele su yorumunda:
Devlet yönetiminde laiklik dinsizlik değildir fakat iş topluma yansıtılmaya çalışılırsa evet inançsızlaştırma politikasıdır.

Buradan laikligi tam olarak bilmedigin anlasiliyor.

Laikligi savunup savunmaman problem degil. Laikligi faydasiz da bulabilir bir insan.

Mesele su yorumunda:

Buradan laikligi tam olarak bilmedigin anlasiliyor.

Arkadaşım anlatamıyorum laikliğin devlet yönetimi ile ilgili bir anlayış olduğunu biliyorum neyin duyarını yapıyorsun topluma yansıtmaya çalışanlardan bahsettim ne dememi bekliyorsun.

Arkadaşım anlatamıyorum laikliğin devlet yönetimi ile ilgili bir anlayış olduğunu biliyorum neyin duyarını yapıyorsun topluma yansıtmaya çalışanlardan bahsettim ne dememi bekliyorsun.

Duyar yapmak?

Soyledigin celisiyor, bunu gosteriyorum yalnizca. 3. mesajin hala laikligin topluma yansitilmasinin ne oldugunu anlatabilmis degilsin.

Bilmiyorsan cevap yazma.

Duyar yapmak?

Soyledigin celisiyor, bunu gosteriyorum yalnizca. 3. mesajin hala laikligin topluma yansitilmasinin ne oldugunu anlatabilmis degilsin.

Bilmiyorsan cevap yazma.

Diyorum ki laiklik bir devlet yönetimi anlayış biçimidir fakat sanki toplum üzerinde etkili bir şeymiş gibi laikliği dinsizlik olarak betimleyip toplum üzerine uygulamaya çalışan bir kesim var bu da ülkede bu kadar laiklik düşmanı insan olmasının sebebi.

H
Ulkenin yarisi laikligi ateizm saniyor. Nabza gore serbet vermeyen bir liderin basarili olma sansi yok bu topraklarda.

"Size hukukun ustunlugunu saglayacagim" dersen %3 oy alirsin.
Mazon 5 lira olacak dersen %10 alirsin, secilince bunu yapmak zorunda da degilsin ustelik. Ne secim vaatleri yalan oldu, hatirlayan bile yok :)

Birinin digerinden cok daha iyi oldugunu anlayabilecek insan yok cunku.
Her ne olursa olsun teröriste destek vermek vatan hainliği

Kimin terorist oldugunu da hukuk belirler. "Bunlar terorist" diye bagiran lise mezunlari degil.
AKP-MHP ve tarikat kadrolarını doldurmak için avukatlıktan sınavsız atama yapılan ve memleketin en kıdemlı hakim savcılarının bulunması gereken yerlerden sürülüp yerlerine kendi çömez militanlarını doldurdukları mahkemelerden iktidar istediği kararı çıkarttırıyor.
Hakim ve savcıların İstanbul, Ankara gibi yerlere tayin olabilmesi için önceki 4 hizmet bölgesinde görev yapmış olması lazımdı. İktidar bu yönetmeliği değiştirip militan çömezleri doldurdu.
Hukukta da her alanda olduğu gibi liyakat hak getire...
Bakunin'in "hukuk, iktidarın ******sidir" sözü memlekette anlamını bulmuş.
Şimdiye kadar HDP'ye yapılan hukuksuzlukları CHP ve muhalefet ancak yeni dikkate almaya başladı. Zira daha önce o yapılan hukuksuzluklarda, iktidara ne lazımsa destek oldular.
Şimdi kendi canları yanınca akılları dank etmeye başladı.
Durum görseldeki gibi:

0-İbrahim Güllü(2).png

AKP-MHP ve tarikat kadrolarını doldurmak için avukatlıktan sınavsız atama yapılan ve memleketin en kıdemlı hakim savcılarının bulunması gereken yerlerden sürülüp yerlerine kendi çömez militanlarını doldurdukları mahkemelerden iktidar istediği kararı çıkarttırıyor.
Hakim ve savcıların İstanbul, Ankara gibi yerlere tayin olabilmesi için önceki 4 hizmet bölgesinde görev yapmış olması lazımdı. İktidar bu yönetmeliği değiştirip militan çömezleri doldurdu.
Hukukta da her alanda olduğu gibi liyakat hak getire...
Bakunin'in "hukuk, iktidarın ******sidir" sözü memlekette anlamını bulmuş.
Şimdiye kadar HDP'ye yapılan hukuksuzlukları CHP ve muhalefet ancak yeni dikkate almaya başladı. Zira daha önce o yapılan hukuksuzluklarda, iktidara ne lazımsa destek oldular.
Şimdi kendi canları yanınca akılları dank etmeye başladı.
Durum görseldeki gibi:

Eki Görüntüle 1622457

Bir ulkede islenen sucu ortaya cikarmak suc sayiliyorsa, suclular tarafindan yonetiliyorsunuz demektir.

( When exposing a crime treated as a crime, you are being ruled by criminals. )

Onu asarim, bunu keserim, onu hapisten cikaririm, bunu hapse atarim diye atip tutanlarin alayi ayni sey.

Geri
Yukarı