Keman kursuna gidilmeli mi?

Veorra

Decapat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
9. sınıfa gidiyorum. Kendimi geliştirme amaçlı bir enstrüman çalmayı öğrenmek istiyorum. Hayatım boyunca çaldığım tek enstrüman flüt. Keman hoşuma gidiyor açıkçası fakat zor olduğunu duymuştum sizce gitmeli miyim?
Gitar kursu da olabilir onu da öğrenmek isterim.

Keman iyidir, çok hoştur. Benim gibi somun ekmek parmaklı insanları çok zorluyor. Çalma imkanım olsa, bir dakika bile düşünmezdim o zamanlar. Klasik gitar eğitimi aldım, o dönem keşke keman eğitimi alsaydım diyorum. Yeterince üstüne düşmedim sanırım. Mutlaka aşılırdı o sorunlar.

Al tabii ki eğitimini, yeteneğinde varsa senin için muazzam bir şey olacaktır. Ben de keşke çalabilsem ailem o işlere pek destek vermiyorlar. Müzik ruhun gıdasıdır.

Kesinlikle gidilmeli 6 yıla yakın süredir keman çalıyorum ama hala canım gitmek istiyor fakat gereksiz bir harcama oluyor ama sürekli olarak kemanın üstüne düşme başlarda yoksa sıkar seni bir kenara atar bırakırsın

Öğrenmek zor oldu mu? İyi bir keman ne kadar eder?
Öğrenmek tabiki baslarda zordu ben asildikca asildim ama bir türlü yapamadim sonrasında tekrar bi özledim gibi bir şey oldu tekrar başladım sana ondan dedim başlarda çok yüklenme diye
İyi bir keman ne kadar eder?
O tamamen sana kalmış eğer sen kendin için soruyorsan sana naçizane tavsiyem gidipte 2-3 bin lira bırakma masaya git bir tane SAĞLAM DURUMDA OLAN ikinci el bir keman al eğer ki işi ilerletirsen gelişmiş bir keman al ha sen kendin için değil de merak ettiğin için soruyorsan iyi bir klasik keman için en az 5-6 bin lira bırakırsın ama bir daha da arkana bakmassin
Bir de elektro keman kısmı var :) orası al ayrı bir dünya zaten bi param olsa ilk isim
Bunu almak olacak :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı