Kemer sıkmaya hazır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar objektif olun; işte "Avrupa bizden korkuyor, ondan böyle yapıyorlar", "2023'te (sanki hemen olunabilirmiş ve Lozan'ın maddelerini biliyormuş gibi) süper güç olacağız" vs. bunlar hikaye. Hiçbirinin tek derdi biz değiliz ve bizden korkmuyorlar. Tüm ülkeler menfaat peşindedir, tek amaç biz değiliz.

Devletin bir hedefi var öyle değil mi ? Sizce devletimiz bu hedefi hiç bir sorun, sıkıntı olmadan gerçekleştirebilir mi ? Hiç "Batı" devletleri olaya müdahale etmeden gerçeleştirilebilir mi ?

Şu anda biz ne kadar istemesek de ülkemizi yöneten "Türkler" değil. Şüphesiz Amerika ve İsrail ülkemizi yok etmeye çalışıyor. Neden? Çünkü biz onlar için büyük bir tehlikeyiz. Çünkü önceden neler yapabildiklerimizi gördüler. İlk denemeleri savaştı ve bu savaşta planları Mustafa Kemal Atatürk sayesinde başarısız oldu. Şimdi ise ülkeyi içeriden bozmaya çalışıyorlar. İtiraf etmeliyim bu planları bir şekilde başarılı oluyor ama Türkiye de hala kültürlü, mantıklı düşünebilen insanlar olduğu sürece bunu başaramayacaklar.

Şu anda biz ne kadar istemesek de ülkemizi yöneten "Türkler" değil. Şüphesiz Amerika ve İsrail ülkemizi yok etmeye çalışıyor. Neden? Çünkü biz onlar için büyük bir tehlikeyiz. Çünkü önceden neler yapabildiklerimizi gördüler. İlk denemeleri savaştı ve bu savaşta planları Mustafa Kemal Atatürk sayesinde başarısız oldu. Şimdi ise ülkeyi içeriden bozmaya çalışıyorlar. İtiraf etmeliyim bu planları bir şekilde başarılı oluyor ama Türkiye de hala kültürlü, mantıklı düşünebilen insanlar olduğu sürece bunu başaramayacaklar.
Katılıyorum.

350 milyona yakın Türk var, hepimiz birleşsek her alanda gücümüzü ortaya koysak çok şey yapabiliriz.
Gördüğüm kadarıyla ne yazık ki diğer Türk ülkeleri böyle düşünmüyor. Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan bunlar hep Rus yalakası olmuşlar. Hatta ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Kazakistan'da Rusça konuşmayanlarla köylü deyip alay ediyorlarmış.

Suan hukumeti yoneten sozde dindarlarda vatan sevgisi varmi saniyosun sen? Hepsi zengin olmanin pesinde.

İmam hatip liseleriyle sadece daha cahil insanlar yetistirebilirsin, o da size lazim olan sey, ama bu ulkenin ihtiyaci olan en son sey daha fazla cahil halk.

Biryerlere gelemedigimizi nerden cikardin?
Sen nerelere geldin?
He ben ihracat yapiyorum bu arada, seni bilmiyorum da ben ulkeme para kazandiriyorum, iş sagliyorum calisanlarima.

Gelistirin artik kendinizi rica ediyorum artik ne diyim.
Nereden biliyorsun da bu kadar emin konuşuyorsun? İstihbarat mı alıyorsun? İnsanları elinde kanıtın olmadan yargılaman kişilerin hakkına girmen demektir. Boş konuşuyorsun. İmam hatiplerde daha cahil insanlar yetiştirilebilirmiş yok be. İnsana doğru düzgün dinini öğreten yerler ne zamandan beri cahil ocağı oldu? Proje imam hatipler şuan ülkemizde en iyi eğitim veren okullar. Fen liselerinden daha kaliteli eğitim veriyor. Din eğitiminin yanı sıra bir Fen lisesindeki eğitimden daha iyi eğitim veriyor. Bak ne güzel iş veriyorsun çalışanlarına. Sen beni bilmesen de olur. Bizde boş oturmuyoruz. Din kelimesi geçtiği zaman yüzünüzü çeviriyorsunuz. Ne kadar doğru olursa olsun. İşte sizin en büyük yanlışınız bu.
Peki sana göre bu zamana kadar tüm ülkeyi yönetenler para peşinde miydi? Bu soruya vereceğin cevabı merak ediyorum.

Benim oldukça iyi hayatımdan vazgeçip mazlumun yetimin öksüzün yanında yer alıyor olmam, onların elini tutuyor olmamın sebebi de bu. Ama ben 'darbe'ye tiyatro/senaryo diyebilen birine pek fazla bir şey anlatmayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu 'şahsiyet' bir rus ırkçısı. 'Turan'ı kuracaklaklar ve bizi yok edecekler, Ermenistan'ı 1 saatte yok edebilirler. Türkleri yok etmemiz lazım!' diyor. Ben, bana düşman olan bütün ülkelerin her ne kadar kendini çok geliştirmiş, bilim konusunda bana fark atmış olmasını görsem de 'Büyük Turan' sevdasından vazgeçmem. Amerika Birleşik Devleti deniliyor da neden Türk Birleşik Devletleri denilmesin veyahut olmasın. 350 milyona yakın Türk var, hepimiz birleşsek her alanda gücümüzü ortaya koysak çok şey yapabiliriz. Kendilerine 'Büyük İsrail Devleti' zemini hazırlamak için Osmanlı zamanından beri hayaller kuruyorlar, 1 milyona yakın insan öldürdüler (600.000 söylenen.) 6-7 milyona yakın sırf Türkiye'de 'Suriyeli' vatandaş var. Bunların sebebi ne? Sebebi kim? Tabii ki de bizde olan 'Turan' sevdası gibi onların da bir hayalleri var. Bilim yolunda bize fark atmış olmalarının sebebi de bu. Ben bir Türkçü olarak mesela solcuları çok severim. Neden mi? Gerçek solcular 'Amerikan Emperyalizmine, İsrail siyonizmine' karşı çıkanlar, ve ateistler de öyle. Keşke mesela müslümanların çoğunluğu 'ateist'ler kadar bilgili ve kültürlü olsa. 78 milyon Türkiye'yi bir anda değiştiremeyiz ama bu millet ancak bir bela ve musibet ile akıllanır. Başımıza daha kötü ne gelebilir bilmiyorum özümüze dönmek için.
He diyorsun ki bir savaş felan olacak ki insanlar Müslümanlığı bırakıp ateist olsun? Alkış...
Okumuş düzgün dinini bilen ve uygulayan bir Müslüman 1 milyon ateist'e bedeldir.

Gördüğüm kadarıyla ne yazık ki diğer Türk ülkeleri böyle düşünmüyor. Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan bunlar hep Rus yalakası olmuşlar. Hatta ne kadar doğrudur bilmiyorum ama Kazakistan'da Rusça konuşmayanlarla köylü deyip alay ediyorlarmış.
Rusya kendisinden ayrılan milletleri elbette serbest bırakmaz. Kendisinden bir iz bırakıyor illaki. Haklısın o yüzden. Ama o ülkelerde hala bizimle olacak insanlar var. Ama bu ne kadarlık bir kısmıdır orasını bilemeyiz.

Umarım bu konuyu açan arkadaş provakatör'dür bizi sadece korkutmaya çalışan birisidir .

Mazlumun, yetimin, öksüzün yanında mı yer alıyorsunuz?
Darbeye tiyatro/senaryo mu demişim? (Pardon ama, o erken saatte ve eş zamanlı olmayınca ve yaklaşık 250 kişinin hayatını kaybettiği o olayda burnu bile kanamayan bir vekil görmeyince, bana öyle geldiydi. Burayı daha fazla açıp eski partimle aramı bozmak istemiyorum. Kaldı ki o hesaplaşma gecesinde sokaklara çıkanlardan birisiydim, dedim ya eski partimdi sonuçta :morgöz:) O geceye dair fotolar çekmiştim, bulursam atarım.

Boş verin biraz da gülelim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı