Kendimden uzun ve güçlü birisine nasıl karşı koyarım?

Hocam, arkadaşla karşı karşıya geldiniz, ilk bir laf atma olayı olur. Adamla yüz yüze bakışırken tüm gücünüzle korkmadan çenesine geçirin. Eğer sağlam vurursanız yere düşer, sonrası Allah kerim.

Bu olayı müdür ile konuşmayı deneseniz? Şiddet asla bir çözüm değildir bunu unutmayın lütfen.
En sağlıklısı bu olacak gibi. Normalde şiddetin asla çözüm olmadığını düşünüyordum. Ama son yıllarda böyle düşünmüyorum. Ama bu şiddete eğilimli olalım anlamına da gelmez. Olayı en az zararla atlatırsak en sağlıklı durumlardan biri benim gözümde odur. Ayrıca kavga başlatan asla siz olmayın. Ama size saldırmayı denerse de boş vurmayın. Karnına tekme atmak sonra insanların çok olduğu bir yere koşmak mantıklı. Çok sert atmayın. Ama sinirlenmenizi normal karşılıyorum. Benzer durumu yaşamıştım. Okuldaki hocalar tokat yapıştırınca bir daha yeltenememişti dediğim şahıs. :D

Ama sonra kaşınan oldu tabii. Gittim sınıfında dövüp kendi sınıfıma geri gelmiştim. :D

Çok ama kelimesini kullanmışım kusura bakmayın. :D

Ben gene de uyarayım. Durduk yere asla kavga düşünmeyin. Eğer üstüne doğru koşarsa cidden kaç. Yapısı varsa bahsettiğim tekmeyi deneme bile.

Evet abilerim ablalarım... Başlıkta gördüğünüz gibi kendimden uzun ve güçlü birisine nasıl karşı koyarım sorusunu size sormak istiyorum. Bir çocuk beni hem söz hem de kaba kuvvet kullanarak rahatsız ediyor. Güçsüz değilim. Ama kuvvetlide değil. Bu çocuk rahatsız etmeye başladı artık. Git başımdan diyorum benimle dalga geçiyor. Mesela sen bana 10 kere ben 1 kere vurayım diyor. Bana lütfen onu takma boş ver sen ne olacak gibi sanki tavsiyeler vermeyin. Bugün çıkışta anneme küfür edince artık yeter dedim. Yarın kavga çıkabilir maalesef. Ama hangi taraf galip gelir bilemem. Bana tavsiyeler verebilir misiniz lütfen :/ ne yapmalıyım? Biliyorum bu metin biraz uzun oldu ama kusura bakmayın :) . Çocuk benden 5,6 CM uzun. Ben ondan daha güçlüyüm demiyorum ama... Daha önce sadece 2 kez kavgaya girdim. Biraz taktik verebilir misiniz? Hepinize teşekkürler :)

Yumruğu ne kadar güçlü attığın değil nereye attığın önemlidir örneğin karaciğere gelecek bir yumruk isterse 2.20M olsun adamı yıkar yine de ben şiddete karşıyım mümkünse konuş konuşarak halledemiyorsan bırak o başlatsın.

Evet abilerim ablalarım... Başlıkta gördüğünüz gibi kendimden uzun ve güçlü birisine nasıl karşı koyarım sorusunu size sormak istiyorum. Bir çocuk beni hem söz hem de kaba kuvvet kullanarak rahatsız ediyor. Güçsüz değilim. Ama kuvvetlide değil. Bu çocuk rahatsız etmeye başladı artık. Git başımdan diyorum benimle dalga geçiyor. Mesela sen bana 10 kere ben 1 kere vurayım diyor. Bana lütfen onu takma boş ver sen ne olacak gibi sanki tavsiyeler vermeyin. Bugün çıkışta anneme küfür edince artık yeter dedim. Yarın kavga çıkabilir maalesef. Ama hangi taraf galip gelir bilemem. Bana tavsiyeler verebilir misiniz lütfen :/ ne yapmalıyım? Biliyorum bu metin biraz uzun oldu ama kusura bakmayın :) . Çocuk benden 5,6 CM uzun. Ben ondan daha güçlüyüm demiyorum ama... Daha önce sadece 2 kez kavgaya girdim. Biraz taktik verebilir misiniz? Hepinize teşekkürler :)
Anne ve babana durumu anlat, onlar olayı çözerler. 😃 Tek tavsiyem bu. Birde meraktan soruyorum kaç yaşındasınız?

Geri
Yukarı