Kendimi kötü hissediyorum

Geçmişe dön, geçmişe bağlı şeyler yap. Misal demin; çok çocuksu ve eski bir film bitirdim ama sonuçta ben mutlu oldum ve kimseyide ilgilendiren bir durum değildi. Belki de bu sorunu içinden gelenleri yaparak çözebilirsin. (normalde herkes olgun olduğumu söyler, yani yaptığınız şeyler sizin zihinsel yaşınızı belirlemez.)

Beni hep tedavi eden şey müzik olmuştu. İleride etmezse diye korkuyorum.
Hocam bir yarayı bile vücut kendimi tamir ediyor ama siz kendinizi avutacak başka şeyler bulduğunuz zaman yine tedavi eder tedavisi olmayan bazı şeylerin yine tedavisini biz buluyoruz yine tedavi olursunuz Hocam korkmayın

Hocam bu durum hep böyle ise ailenizi bir şekilde ikna edip gitmeniz gerekiyor örnek olarak her uyandığınızda hep umutsuzluk yorgunluk kötü düşünceler sıkılmak bıkmak korku endişe gibi duygular var ise her gününüz böyle geçiyorsa bir şekilde gitmeniz daha iyi olacak çünkü burada verilen tavsiyeler sağlığınız için bir nebze iyi gelir

Hocam size verebileceğim en iyi tavsiye kafanızı dağıtıp o olduğunuz kötü durumdan bir nebze kaçmak olacaktır eğer hersey aynı ise problem sizde olabilir bir düşünün hayatınızı amacınızı güzel günleri kendinizi yalnız hissetmediginizi ailenizin sizi sevdiğini düşünün herkesle konuşmayıp biraz kendinize bakın yalnız kalın iyi gelebilir yada herhangi gibi gün olabilir o gün için plan belirleyip dışarıya çıkın kötü insanlar var ise onlar bağ kesin hayatın ölümlü olduğunu bilip 3 günlük dünya diye kendinizi avutup gereksizdir dertlerim diyerek kendinizi avutun şiir yazın insanlarla dertlesin kötü şeyleri çıkarıp sadece mutlu günleri düşünmeniz bile geleceğiniz için iyi adım kendinizi toparlayın yapmayı sevdiğiniz şeyleri tekrar yapın Hocam mutsuzluk hissi gelip geçici mutluluk da öyle mühim olan sizin başarı için kendi kaydetti değer sevdiğiniz anılar için yaşamak yoksa herkes dertli ama birileri bir kişi bisey için mutlu sizde öyle olun
Hocam az önce gittim aileme "ben psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum" dedim ve hep evde ve odanda durup bir şey yapmadığın için böylesin dediler. Kendine yeni hobiler bul dediler fakat kolay olmuyor. Normalde mutluyum eğleniyorum video izleyerek şarkı dinleyerek falan fakat olmuyor bazen. Bu sorunumu hiç aşamadım, dışarı çıkmayı seviyorum ama ailem çıkmıyor ve bende tek başıma hiçbir şey yapamadığım için evde durmam daha iyi geliyor. Hobim var fakat pek bir şey değiştirmiyor mutluluğumda. Kıyafet alıyorum fakat onlar bir sürelik. Sıkıldığımda uyuyorum uyanında iğrenç hissediyorum kendimi ve o gün hep kötü gidiyor, hiçbir şey beni mutlu edemiyor, para bile. Derdimi anlatacağım bir tek psikolog var fakat ondan da randevu alınmıyor alınsa bile 3 ayda bir gidebiliyorum, en son ocak ayında gitmiştim sonra randevu bulamadım hiç. Kitap okuduğum zaman evet bir süre geçiyor fakat aklım hep başka bir yerde oluyor, kitabı kapattığımda bir şey anladığımı hissetmiyorum. Oyun oynuyorum yarım saat bile geçmeden sıkılıyorum ve tekrar videoya dönüyorum. Böyle böyle gün geçiyor. Okulun olduğu günlerde okulum öğlen olduğu için 10a kadar uyuyorum kalkınca video izliyorum ödev yapmıyorum konuları anlamadığım için, okulda hep uykulu oluyorum okul günleri saat 12de uyumama rağmen (10 saat yetmiyor) ve okulda en az 2 dersi uyuyarak geçiriyorum, diğer derslerde sarhoş gibi başım hep iniyor hoca bana sesleniyor uykulu olduğum için duymuyorum bile. Yani hayatım hep uyumak, yemek, içecek ve video izlemek ile geçiyor. Bu benim kötü oluyor fakat ne yapacağımı da bilmiyorum, bir düşündüm şimdi fakat benim sevdiğim bir şeyde yok. Vasıfsız bir insanım kısacası.

Her günümüz bir olmuyor maalesef. Güçlü kalmaya devam etmek lazım. Sporu ihmal etmeyin ve spor yaparken de derin nefesler alın. Ben öyle yapıyorum. Spor yapmak beyne iyi gelir. Ben beynime olan faydasını spora başladıktan 3 yıl sonra görmeye başladım. Siz 3 ay sonra da görebilirsiniz faydasını, bu kişiden kişiye değişir. Sağlıklı beslenmek de lazım.

Hobi edinin bir müzik aleti mesela gitar öğrenebilirsiniz gerçektende kafandakileri boşaltmana yarıyor iyi vakit geçirirsin.

muhabbet kuşu al 2 3kelime öğret onunla ilgilen geçer

Hocam az önce gittim aileme "ben psikolojik olarak kendimi iyi hissetmiyorum" dedim ve hep evde ve odanda durup bir şey yapmadığın için böylesin dediler. Kendine yeni hobiler bul dediler fakat kolay olmuyor. Normalde mutluyum eğleniyorum video izleyerek şarkı dinleyerek falan fakat olmuyor bazen. Bu sorunumu hiç aşamadım, dışarı çıkmayı seviyorum ama ailem çıkmıyor ve bende tek başıma hiçbir şey yapamadığım için evde durmam daha iyi geliyor. Hobim var fakat pek bir şey değiştirmiyor mutluluğumda. Kıyafet alıyorum fakat onlar bir sürelik. Sıkıldığımda uyuyorum uyanında iğrenç hissediyorum kendimi ve o gün hep kötü gidiyor, hiçbir şey beni mutlu edemiyor, para bile. Derdimi anlatacağım bir tek psikolog var fakat ondan da randevu alınmıyor alınsa bile 3 ayda bir gidebiliyorum, en son ocak ayında gitmiştim sonra randevu bulamadım hiç. Kitap okuduğum zaman evet bir süre geçiyor fakat aklım hep başka bir yerde oluyor, kitabı kapattığımda bir şey anladığımı hissetmiyorum. Oyun oynuyorum yarım saat bile geçmeden sıkılıyorum ve tekrar videoya dönüyorum. Böyle böyle gün geçiyor. Okulun olduğu günlerde okulum öğlen olduğu için 10a kadar uyuyorum kalkınca video izliyorum ödev yapmıyorum konuları anlamadığım için, okulda hep uykulu oluyorum okul günleri saat 12de uyumama rağmen (10 saat yetmiyor) ve okulda en az 2 dersi uyuyarak geçiriyorum, diğer derslerde sarhoş gibi başım hep iniyor hoca bana sesleniyor uykulu olduğum için duymuyorum bile. Yani hayatım hep uyumak, yemek, içecek ve video izlemek ile geçiyor. Bu benim kötü oluyor fakat ne yapacağımı da bilmiyorum, bir düşündüm şimdi fakat benim sevdiğim bir şeyde yok. Vasıfsız bir insanım kısacası.
hocam siz vasıfsız değilsiniz sadece kendinizi kısıtlayıp mutsuzluk karamsarlık sizi bürümüş sadece üşengeçlik sizi alıkoymuş kolay mutlu olup kendiniz hayata karşı tatmin olamıyorsunuz bunun sebebi yaşamış olduğunuz hayatın kendinize sıkıcı gelmesi geliyor yeri gelir bende öyleydim ama kendim öğrendim kendim yaptım herkesle konuştum kimse anlamadı ama size şöyle diyim yaşam tarzınızı değişitirip kendizine kültürel anlamda bakıp özgüven anlamında kendinizi tatmin edip bu yaşam huyundan vazgeçip kendinize çeki düzen verirseniz aileniz size öyle dedi ise onların bilmediği sizin içiniz sizi sizden tanıyan adam yoktur hocam sizin ilacınız sizin yaptığınız düzen ve mutluluk olarak diyebilirim kendinizi hedef koyup ona yöneldiğinizde anlicaksınız ben eskiden böyleydim şimdi daha iyim diye kendinizi ialçlara sigara vermeyin sizi kurtacak yine siz olup bu çukurdan çıkan siz olup mutluluğu bir madende arayan madenci gibi olup bulduğunuzda multu olucaksınız her zaman uyumanız gerekmez derslere takılmak çalışmak sıkıcıdır ama onu eğlenceli yapmayı bildinizmi sizden daha iyisi yoktur hayatınız ve değişim zamanınız gelmiş hocam ergenliğin geldiği baskın duygular sizi sizden alı koymuş yine kendinizi doğru yolu bulup değişim yapma zamanınız gelmiş

Her günümüz bir olmuyor maalesef. Güçlü kalmaya devam etmek lazım. Sporu ihmal etmeyin ve spor yaparken de derin nefesler alın. Ben öyle yapıyorum. Spor yapmak beyne iyi gelir. Ben beynime olan faydasını spora başladıktan 3 yıl sonra görmeye başladım. Siz 3 ay sonra da görebilirsiniz faydasını, bu kişiden kişiye değişir. Sağlıklı beslenmek de lazım.

Evde nasıl spor yapabilirim ki hocam?

Hobi edinin bir müzik aleti mesela gitar öğrenebilirsiniz gerçektende kafandakileri boşaltmana yarıyor iyi vakit geçirirsin.

Evde gitar var, bir ara başlayacaktım fakat YouTube'dan kurs bulamamıştım, önerdiğiniz video serisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı