Kernel-Power 41 Hatası

Yok şunu yap olur.
Yok şunu of yap olur düzelir.
Yok şu bıos ayarını kapat düzelir.
Hiç 1 şey düzeltmiyor arkadaşlar bu hatayı.

8 yıllık EVGA PSU değişimi sonucu, bu lanet sorun dan kurtuldum.
Sharkoon silentstorm cool Zero WPC750 shark-coolzero-750 aldım kurtuldum.
1 ay boyunca süründürdü. 10 dakika belki 5 dakika sonra PC donup kalıyordu, sisteme yük bindiği zaman PC kilitleniyordu yeni PSU değişimi olunca bu illetten kurtuldum.
Çok şükür kurtuldum.

Yok şunu yap olur.
Yok şunu of yap olur düzelir.
Yok şu bıos ayarını kapat düzelir.
Hiç 1 şey düzeltmiyor arkadaşlar bu hatayı.

8 yıllık EVGA PSU değişimi sonucu, bu lanet sorun dan kurtuldum.
Sharkoon silentstorm cool Zero WPC750 shark-coolzero-750 aldım kurtuldum.
1 ay boyunca süründürdü. 10 dakika belki 5 dakika sonra PC donup kalıyordu, sisteme yük bindiği zaman PC kilitleniyordu yeni PSU değişimi olunca bu illetten kurtuldum.
Çok şükür kurtuldum.
Hata kişiden kişiye değişiyor. İlla PSU kaynaklı diye bir şey yok.

Bu bir güç sorunu, psu'da da gpu'da da oluşabiliyor, bende cpu'da oluştu. Değişim ile kurtuldum.

Bu tür şunu değiş bunu değiş yerine elinizdeki malzemelerle parçaları değiştirerek bulmanız en kolayı. Olmuyorsa sizin yerinize bir bilgisayarcıya bırakıp orada test edilmesi gerekli. Ben kardeşimle aynı kasayı topladığım için parçaları değiştirerek cpu'da olduğunu farkettim.

Bay çok bilmiş sen öyle zannetmeye devam et, milleti uğraştır dur şunu yap bunu yap diye.
Adama diyorum ki PSU gitti dertler bitti hala illaki PSU kaynaklı olmaz diyor... :D
Benimde konuşurken üslubuna dikkat et.
Ben ve bir çok kişi bu sorunu ses sürücüsü ve hızlı başlatma ayarlarını değiştirerek düzeltti. İlla PSU kaynaklı diye bir şey yok. Yeni PSU alıp bu hatayı almaya devam eden binlerce insan var.
Kardeşim çok teşekkür ederim. 3 aydır aynı sıkıntıyı çekiyordum pc boştayken yada yükteyken farketmeksizin günlük 4 yada 6 kez kendiliğinden reset atıyordu. olay görüntüleyicisinde Kernel-Power hatası veriyordu. attığın listeden 4. işlemi yaptım yani ses kartı driver çakışması 3. günümdeyim hiç reset atmadı :D
Bakın bu arkadaşımız sorunu çözmüş. PSU değiştirmeden. Burak, zamanında senin gibi biri daha çıkmıştı bu yorumdan sonra görülmedi pek buralarda. Millete boşu boşuna PSU aldırmayın hak yersiniz. Her şey denenmeli en son ek donanım alınmalı. Umarım beynin algılandı yazdıklarımı.

Son düzenleme:
Bay çok bilmiş sen öyle zannetmeye devam et, milleti uğraştır dur şunu yap bunu yap diye.
Adama diyorum ki PSU gitti dertler bitti hala illaki PSU kaynaklı olmaz diyor... :D
Dostum aynı sorunu yaşıyorum, Aerocool 600w Kcas PSU'm vardı. Kesin PSU'dan diyenleri dinleyerek 850w Gold+ PSU aldım.Sorun devam ediyor.

Örnek olsun diye yazmak istedim konuyuda güncelliyeceğim ilerlemeye göre.

-PSU değişti çözülmedi.👎
-Tüm driverlar WHQL ve güncel, bios güncel 👎
-Mevcut Ekran kartım Rx 6650Xt,sistemi 2060S ve 1050ti ile test ettim düzelmedi(Ekran kartında değil problem)👎
-Ram'leri değiştirdim düzelmedi👎

Bu akşam farklı bir SSD ile sistemi formatlıyacağım SSD'yide deneyip sonucu yazacağım.

Yeni işlemci aldım cumartesi gelecek,onuda değiştirip sonucu yazacağım.

Tüm bunlardan sonra düzelmez ise Prizi ve Ekran kartına gelen DP Kabloları değiştireceğim.

Tüm bu yazdıklarım sonunda düzelmezse geriye birtek Anakart kalıyor,büyük ihtimal ile sorun onda çıkacak ama onuda farklı bir anakarta aynı sistemi toplayarak test edip sonucu yazacağım.

Dostum aynı sorunu yaşıyorum, Aerocool 600w Kcas PSU'm vardı. Kesin PSU'dan diyenleri dinleyerek 850w Gold+ PSU aldım.Sorun devam ediyor.

Örnek olsun diye yazmak istedim konuyuda güncelliyeceğim ilerlemeye göre.

-PSU değişti çözülmedi.👎
-Tüm driverlar WHQL ve güncel, bios güncel 👎
-Mevcut Ekran kartım Rx 6650Xt,sistemi 2060S ve 1050ti ile test ettim düzelmedi(Ekran kartında değil problem)👎
-Ram'leri değiştirdim düzelmedi👎

Bu akşam farklı bir SSD ile sistemi formatlıyacağım SSD'yide deneyip sonucu yazacağım.

Yeni işlemci aldım cumartesi gelecek,onuda değiştirip sonucu yazacağım.

Tüm bunlardan sonra düzelmez ise Prizi ve Ekran kartına gelen DP Kabloları değiştireceğim.

Tüm bu yazdıklarım sonunda düzelmezse geriye birtek Anakart kalıyor,büyük ihtimal ile sorun onda çıkacak ama onuda farklı bir anakarta aynı sistemi toplayarak test edip sonucu yazacağım.
CPU yu da gözardı etmeyin, bende CPU sorunlu çıkmıştı.

Ben bu hatayı şöyle çözdüm belki sizlerede yardımcı olur ki aynı hata abimin laptopunda da oldu yine aynı şekilde çözdük. Laptopum eski ve çift ekran kartlı birisi Intel birisi NVIDIA. Haff oyunlarda pek problem yaşamazken ağır oyunlarda PC kapanıyor ve bu hatayı alıyordum daha sonra baktım olmuyor NVIDIA ekran kartını Aygıt Yöneticisi'nden devre dışı bıraktım şu an o ekran kartını kullanmıyorum ama kapanma problemi tamamen bitti diyebilirim. Belki çift ekran kartı olduğunda problem oluşturuyordur orasını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı