Kesinlikle oyun için almayın dediğiniz dizüstü bilgisayar markası/modeli nedir?

Zamanında tablet ve telefonları birleştirmişlerdi. Tam senesini hatırlamıyorum. Herkes yeni teknoloji vs diyordu. RTX, FSR, yapay zeka cart curt derken güzel bir dizüstü bilinci oluştu.
Teknosada HPmarka laptoplar vardı. Açık mavi, pembe kırmızı vs. zamanında cidden göz çekiyordu tasarımlar. Donanım olarak panelleri bile zamanında kötüydü. Ekranı görür görmez anlayabiliyordun. Kasanın linkini buldum, donanımı değişmiş olabilir.
Hp Pavılıon Mavi 15-P211nt Core İ5 5200u 2.2ghz-8gb-1tbhdd-15.6-2gb-W8.1 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Hangi yollardan geçmişiz, vay halimize.
Oha lan çok havalı duruyor. Keşke daha iyi donanım ile günümüzde üretilseydi.

Herhangi bir konuda ve herhangi marka için genelleme yapmak pek doğru değil. Çünkü her markanın iyi modeli olabiliyor. Ancak akla ilk gelen Türk marklarının hepsi benim için riskli. Ön planda olmalarına rağmen Monster ve Casper cihaz alacağımı sanmam. Ben uzun zaman sonra gerçekten oyun için denebilecek bir masaüstü sistemi dizdikten sonra anladım ki oyun için dizüstü bilgisayar iyi bir tercih değil(şahsi görüş). En başta yüksek fiyat olmak üzere pek çok sorunu beraberinde getiriyor çünkü. Ancak taşınabilirlik mecburiyeti olan ve aynı zamanda oyundan vazgeçemeyenler için bu seçenek her zaman var olacak.

Bu durumda;
Pentium, Athlon, veya herhangi bir U sınıfı işlemci barındıran cihazlar oyuncu kategorisine sokulamayacağı için bunları içeren hiçbir modeli almam. Güzel bir iGPU veya harici GPU ile eşleştirilse bile performansları yetersiz ve genelde düşük thermal throttling sınırı oluyor. Yerli markalarla ilgili şüphelerimi zaten söyledim. Diğer markalardan da muhakkak oyuncu kategorisi içine girmek gerekli. Mesela harici GPU olsa bile ben gidip Dell Inspiron almam. Çünkü alt seviye GPU tercih edilir, malzeme kalitesi oyuncular için yetersizdir ve ısınma ile birlikte eşlik eden CPU hız kesilmesi ve dolayısıyla FPS'in çakılması görülür. Bana daha iyi gibi gelse de benzer şeyi Lenovo Ideapad için de söyleyebilirim.
Yabancı markalardan illa en kötüleri ne diye sorarsan sana Acer ve HP derim. Hayatım boyunca bunlardan sahiplik ve eş dost vasıtasıyla gözlemlediğim çok sayıda model oldu. Her ikisi için yaygın olarak görülenlere gelecek olursak, Acer'da malzeme kalitesi berbat oluyordu. Kırılan menteşeler, ısınmalar, çabuk çizilen ve çatlayan kasalar gibi düşük malzeme kalitesi ve kötü tasarım sonucu ürünlere rastladım. HP'nin de sıcaklık ve gürültü ile ilgili problemleri çok yaygındı. Günümüzde bu iki markanın iyi modelleri olsa da kullanıcısını üzenleri de var. Bu iki markadan iyice araştırıp kullanıcı tecrübelerini soruşturduktan sonra alabilirsin. Bu durum aslında Asus ve Lenovo gibi markalarda da geçerli ama özellikle HP ve Acer'a dikkat et.

Oyun kategorisi için;
Asus: TUF veya ROG
Acer: Nitro
Lenovo: Legion
HP: Victus
MSI: Titan ve Raider

gibi ürün ailelerine bakmak lazım.
En güzel cevabı vermişsiniz..

MSI, Monster ve Casper'in tüm modelleri. Asus'un Rog Strix ve Tuf Gaming hariç bütün modelleri, Gigabyte'ın G5 serisi modelleri.

Bana göre düşük bütçede en çok iş çıkaran iki marka ise Acer ve Lenovo.

Monster ve Excalibur. Bana göre malzeme kalitesi iyi olmadiği için TUF Gaming.(taşlanacağımı biliyorum.)

MSI, Monster ve Casper'in tüm modelleri. ASUS'un ROG STRIX ve TUF Gaming hariç bütün modelleri, Gigabyte'ın G5 serisi modelleri.

Bana göre düşük bütçede en çok iş çıkaran iki marka ise Acer ve Lenovo.

MSI en iyi laptop firması, throttle olsun soğutma olsun BIOS olsun her şeyiyle ön planda nasıl kötü diyebilirsin?

Geri
Yukarı