Khontkar Neden Sevilmiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Örneğin bu şarkısı gayet güzeldir.
Tek şarkıyla yargılamak yanlış olur.
Dediğim gibi Rap dinlemiyorum ancak bu ismi tanımama bu şarkısı neden oldu. Ben şimdi hakkını yemeyeyim diye başka şarkılarına bakmakla uğraşmam açıkçası. Benim gibi bu tarzdan uzak bir insan bu kişiyi bu şarkı (!) ile tanıdıysa bence sıkıntı bende değil.

Kadınlar gününde s*rtüğe bak diye şarkı çıkarıp sonrada ezhelle kendisini sagopa ve cezadan daha iyi gormesi sevilmemesinin en buyuk nedenlerinden biridir. Sarkılarında sürekli kullandığı kelimeler skrt skrttt gece sabah bar akşam karı kız.

Dediğim gibi Rap dinlemiyorum ancak bu ismi tanımama bu şarkısı neden oldu. Ben şimdi hakkını yemeyeyim diye başka şarkılarına bakmakla uğraşmam açıkçası. Benim gibi bu tarzdan uzak bir insan bu kişiyi bu şarkı (!) ile tanıdıysa bence sıkıntı bende değil.
Zaten sizin gibi tipler yüzünden bu hale geldik ya
Kadınlar gününde s*rtüğe bak diye şarkı çıkarıp sonrada ezhelle kendisini sagopa ve cezadan daha iyi gormesi sevilmemesinin en buyuk nedenlerinden biridir. Sarkılarında sürekli kullandığı kelimeler skrt skrttt gece sabah bar akşam karı kız.
Seviyo adam napsin :D

Çünkü Türkiye'de norm enderle birlikte gelen büyük bir autotune, trap ve amerikan tarzı rap yapanlara büyük bir hater kitlesi var. Ayrıca Şehinşah fanboyları, diss yerine tweet atması(genellikle yoksa altın diş çok sağlam parçaydı) ve sinir bozucu bir karaktere sahip olması en büyük sebepler ama saçma en iyi trap yapan Türk MC'ler arasında.

Zaten siz çok vizyonlular olarak kimseyi sevmeyin. Herkesin vardır kötü şarkısı. Bence Khontkar'ın olmaz ve koy şarkıları gayet güzel. Autotune'la ne derdiniz var onu da anlamadım. İstediği kadar kullansın önemli olan kulağa hoş gelmesi. Bu konuda da keişan'ı seviyorum linç etmeye kalkışmayın öne sürecek laflarım mevcut. Kendi görüşüm.

Bu adamlar kendilerini sanatçı olarak adlandırıyor ama sanatçı bir kişiliğe sahip değiller. Cem Karacadan tutun Zeki Müren'e kadar halkın kalbinde yer edinmiş insanların bir duruşu vardı ama günümüzdeki bu tür insanlar ne güzel müzik yapıyor ne de bir sanatçının yapması gerekeni yapıyor. Bir tavırları yok yani bir sorun olduğunda hükümeti veya halkı eleştirmiyorlar, bir yol uğuruna bir şey kayıp etmiyorlar.

Bu adamlar kendilerini sanatçı olarak adlandırıyor ama sanatçı bir kişiliğe sahip değiller. Cem Karacadan tutun Zeki Müren'e kadar halkın kalbinde yer edinmiş insanların bir duruşu vardı ama günümüzdeki bu tür insanlar ne güzel müzik yapıyor ne de bir sanatçının yapması gerekeni yapıyor. Bir tavırları yok yani bir sorun olduğunda hükümeti veya halkı eleştirmiyorlar, bir yol uğuruna bir şey kayıp etmiyorlar.
Yav biz Cem Karacaya Zeki Müren'e bişey mi dedik? Konu ne zaman oraya geldi?

İyi de Zeki Müren Trap yapmıyor ki ne alaka?
Ben eskilere her zaman saygı duyarım onların yeri bir başkadır fakat nedir yani bu karşıtlık.

Bu arkadaş ve buna benzer arkadaşların yaptıklarını bir yazalım;

1. Seslere ve notalara yeteri kadar hakim değiller ve bu sebeple autotune denilen illeti kullanıyorlar.
2. Beat denilen ise yine bilgisayar üretimi ve iki üç bipin ve dım tısın bir araya gelmesinden oluşan ve herhangi bir kullanıcının cep telefonu ile bile yapabileceği looplardan oluşmuş tınlamalar.
3. Şarkı sözlerinin de edebiyi bırak anlamsal bile değeri yok.
4. Eğlencelik, çerez misali; anlamsız hareketler eşliğinde dinlenen türler.

Dinlenir mi? Tercihdir, isteyen dinler istemeyen dinlemez. Eleştrilebilir mi? Tabi ki. Savunulabilir mi? O da mümkün. Dinle geç, çok da takılma. Yarın başka başka müziklerle karşılaşır ve onları dinlersin. Müzik geniş bir alan ve içinde kulak şenlendirecek bir sürü farklılık mevcut. Ne kadar fazla tını ile haşır neşir olunursa o kadar iyidir.

Geri
Yukarı