"Kiev'in Hayaleti" Lakabıyla Bilinen Ukraynalı SU-27 Pilotu Vefat Etti

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 31
  • Görüntüleme 2B
Oturup mantık aramaya gerek yok. Birbirini vuran iki Sovyet uçağı, ne Rusya'nın ne de Ukrayna'nın teknolojisi.
Yok yok, Ukrayna Sovyet uçağı kullanırken, Rusya farklı bir teknolojiye sahip uçaklarla saldırıyor. Analizcimizin beyanatı bu yönde!

Rusya'nın operasyonel ve yönetimsel anlamda bilerek ya da bilmeyerek açıklar verdiği, yetersiz kaldığı ortada.
SU-34 gibi taktiksel bir bombardıman uçağını 40.000 50.000 feet irtifada kullanması gereken bir hava kuvvetleri 500 feet'ten uçağını uçuruyor. Neden? Çünkü Rus Hava Kuvvetleri SEAD ve DEAD'ı başarıyla yerine getirememiş ki hala bilinmeyen bir HSS'den füze yiyip düşmemek için bir tane MANPADS'li askerin insafına kalarak uçuruyorlar bu uçağı :D

Ya da mükemmel Rus Hava Kuvvetleri güdümlü bombalarını neden kullanamıyor da alçaktan uçarak geleneksel güdümsüz bombaları tercih ediyor? Keşke analizcimizden bir demeç duyabilsek.

Ha ama analizcimize göre Rus Hava Kuvvetleri mükemmel bir operasyon yapıyor ve 1 günde 6 uçağını kaybetmesi İMKANSIZ!

Dünyada Rus propagandası diye kalıplaşmış bir söz var. Bu işte çok iyidirler, aman dikkat et Rus kaynaklarına.

Son düzenleme:
Hani şu yıllardır Ukrayna sınırındaki yüz binden fazla asker ve binlerce zırhlı aracın "tatbikat" için orada olduğunu söyleyen, saldırmadan sadece saatler öncesinde birlikleri geri çektik biz diyen, Ukrayna ve NATO gelen istilayı öngörüp hesap sorduğunda "yok be oğlum, ne istilası?" düzeyinde savunma yapan Rusya'nın mı yalanlaması?

Ukrayna tarafından verilen veriler ne kadar güvenilirse Rusya tarafından verilenler de o kadar güvenilirdir. Hatta şöyle söyleyeyim; birisi destek bulmak için algı yapıyorsa bile diğeri göstere göstere yapıp pişkince reddediyor. Burada kimin dediğinin daha çok umursanmaması gerektiği de ortada bence ama sen bilirsin.

Jira iddiaları dile getiriyor, sen burada direkt daha da güvenilmez olan totaliter bir rejimin açıklamaları kesin doğruymuş gibi savunma yapıyorsun.

Ayrıca sayılar doğru mudur değil midir dersen bilemeyiz ama yüzlerce yıllık Rus tarihinin özeti şu; savaşta verdikleri kayıpları en umursamayan milletlerin başında geliyorlar. Bir günde 6 uçak kaybedip de umursamazlar, 5 günde 5-6 bin askerin ölümünü de umursamazlar doktrinleri gereği.
Neler yazdığımı tam okumamışsın, tek bir yerde Rus kaynakları güvenilir demedim zira dünkü açıklamalarını okuyan çok iyi anlar. Ben Rusya'nın herhangi bir iddiasını vs dile getirmedim arkadaşım okuman yazman yok mu ? "Her ordu propaganda yapar, sadece sahadan gelen görüntülere göre konuşmalısın" dedim zira dün akşam saatlarinde RUAF'a ait bir enkaza denk geldim başka enkaz falan yok 32 uçaktan sadece fotoğrafı düşen sanırım su-35 e ait bir kanat başka varsa at. Agresif agresif demediğim şeyleri demişim gibi yapıp konuyu tartışma içerisine çekme lütfen, tartışma içerisine girmeyeceğim, alıntı yaptığın cümlede bu yazdıkların çıkmaz. İyi günler
Yok yok, Ukrayna Sovyet uçağı kullanırken, Rusya farklı bir teknolojiye sahip uçaklarla saldırıyor. Analizcimizin beyanatı bu yönde!

SU-34 gibi taktiksel bir bombardıman uçağını 40.000 50.000 feet irtifada kullanması gereken bir hava kuvvetleri 500 feet'ten uçağını uçuruyor. Neden? Çünkü Rus Hava Kuvvetleri SEAD ve DEAD'ı başarıyla yerine getirememiş ki hala bilinmeyen bir HSS'den füze yiyip düşmemek için bir tane MANPADS'li askerin insafına kalarak uçuruyorlar bu uçağı :D

Ya da mükemmel Rus Hava Kuvvetleri güdümlü bombalarını neden kullanamıyor da alçaktan uçarak geleneksel güdümsüz bombaları tercih ediyor? Keşke analizcimizden bir demeç duyabilsek.

Ha ama analizcimize göre Rus Hava Kuvvetleri mükemmel bir operasyon yapıyor ve 1 günde 6 uçağını kaybetmesi İMKANSIZ!

Dünyada Rus propagandası diye kalıplaşmış bir söz var. Bu işte çok iyidirler, aman dikkat et Rus kaynaklarına.
Kullandıkları mühimmattan modernizasyonuna kadar arada dağ kadar fark var. Bilmiyorsan sus be arkadaşım analıiz kastığım falan yok. Yahu çıkmışsın Ukrayna'da Mig29 var Rusya'da da var aynı teknoloji diyorsun. Ben senin neyini ciddiye alayım. İsrail'de F-16 var TR'de de ikisi de aynı demekle eş değer, senin dediğin ama teknoloji ve modernizasyon olarak İsrail F-16 modelleri arasında dağ kadar fark var. Cidden yoruldum bu konuyu konuşmaktan kendi kendizi tatmin edebilirsiniz cevap yazmayacağım.
Ne hikmetse Rusya 10 bin kayıp veriyor uçakları patır patır düşüyor ama hergün adamlar aralıksız ilerliyor vay arkadaş bak sen şu olaya. Şunu da şuraya iliştireyim Mig-29’un Su-30’u düşürdüğü görüntüler ‘sahte’ çıktı – Tolga Özbek iyi günler.

Son düzenleme:
Hava kuvvetleri performansını incelemedim ama kara kuvvetlerinde planlama çok rezalet yapılmış. Benzini bittiği için HSS terk eden piyadeler var.
@Eiesenhower Rus kaybı derken sadece federasyonun kayıplarını düşünmemek lazım. Bunların arasında ayrılıkçılar ve Çeçenler de olabilir. Ki onların donanımları çok güçlü değil, her ne kadar Rus desteği olsa da.

Hava kuvvetleri performansını incelemedim ama kara kuvvetlerinde planlama çok rezalet yapılmış. Benzini bittiği için HSS terk eden piyadeler var.
@Eiesenhower Rus kaybı derken sadece federasyonun kayıplarını düşünmemek lazım. Bunların arasında ayrılıkçılar ve Çeçenler de olabilir. Ki onların donanımları çok güçlü değil, her ne kadar Rus desteği olsa da.
Benim anladığım kadarıyla Rusya bu işi fazla umursamamış "Zaten %30 u Rus fazla direniş olmaz" kafasıyla hareket etmişler gibi zaten bu kayıplar vs Rus Ordusunun %2 si bile değil ama bunca rezilliğe rağmen sürekli ilerliyorlar. Biraz önce ABD' de bu konuda uyarı yaptı "1hafta içerisinde Kiev'in her tarafı kuşatılabilir" tarzında. Neyse hocam sonra analiz kasıyor diye tiye alıyorlar fazla yazmayayım :D

Son düzenleme:
Rus kanalları: Her şey yolunda :D Hala inanmayacak varsa Twitter yakalanan ya da ölen Rus pilotlarıyla dolu. Bu adamlar gökten değil, uçaktan düştü herhalde...

IMG_20220305_200616.jpg

Ukrayna'da savaş sırasında “kiev'in hayaleti” takma adını alan, kimliği çok merak edilen pilotun albay oleksandr oksanchenko olduğu ortaya çıktı. İlk gün 6 Rus uçak ve helikopterini düşüren albay oleksandr oksanchenko, cuma günü Rus kuvvetleri tarafından düşürülerek hayatını kaybetti. Deneyimli pilotun vurduğu uçak sayısının ikinci günle birlikte 10'a çıktığı iddia ediliyor.

İlk günkü operasyonda, 2 adet SU-35, 2 SU-27, 1 MIG-29 ve 2 SU-24 vurdu. Bu rakamlar henüz teyit edilmedi ancak olası rakamlar bu şekilde.

31 yaşındaki SU-27 uçağıyla Rusya'nın çok daha gelişmiş SU-35 uçaklarıyla it dalaşı yaparak düşürmesi gerçekten büyük başarı eğer doğruysa. Keşke HUD görüntüleri olsaydı.

uçak her şey değildir. Onu uçuracak kaliteli bir pilotunuz yoksa, gerçekten hiçbir şeydir. 1 uçak almak 2-3 yıl sürer. 1 pilot yetiştirmek ise bir ömür boyu sürer.

Eki Görüntüle 1319655

Eki Görüntüle 1319656

Ne demiş nihal atsız: Kahramanlar can verir. Yurdu yaşatmak için…

Rus kanalları: Her şey yolunda :D Hala inanmayacak varsa Twitter yakalanan ya da ölen Rus pilotlarıyla dolu. Bu adamlar gökten değil, uçaktan düştü herhalde...

Eki Görüntüle 1323473
Kanka çok kinlenmişsin anlıyorum seni :D
1- Biz ilk 30 saat üzerine konuştuk bu konuyu, yani 10 gün sonra "Al bak kapak oldunmu ooo" triplerine girmene gerek yok.
2- Ben RUAF yenilmez yıkılmaz demedim verilen sayıların propaganda olduğunu belirttim yine diyorum dün itibari ile 32 uçak düşürdük dediler toplamda 6-7 enkaz var. Tabiki her vurulan uçağın enkazı çıkacak diye bir şey yok ama verilen sayılarla sahaya yansıyan sayılar arasında çok fark var.
3-Ben dediklerimin yine arkasındayım ama yanılabilirim de sen den yanılabilirsin lakin bu kadar kinlenme kafana takma lütfen :D

Geri
Yukarı