Kıl dönmesi ameliyatı deneyimim

Evet hiçbir şey yiyip içme.
Sağolun, yarın görüşmek üzere.
Ameliyat başarılı geçmiş durumda yemekleri yedim fakat katı yemekleri yemek şimdilik yasak hafif ağrım var. Yara açık değil dikişli ve pansumanlı.

Son düzenleme:
Selamlar herkese. Bu konuyu benim gibi kıl dönmesi hastası olup ameliyat olacak kişileri bilgilendirmek içindir.

Öncelikle çarşafıma kan geçmesi ile birlikte ailem telaşlandı. Direkt randevu alip hastaneye gittik. Doktor bele kadar kıl dönmesi var dedi ve ameliyat olacaksın dedi. İlk başta korktum hiç ameliyat olmadığım için doğal olarak istemedim. Bende akıntı vardi ve gittikçe şiddetlendi olmaya karar verdim. Benim hatam aileme bildirmemekti. Eğer bunu okuyorsanız ve belirti varsa ailenizi alip hastaneye gidin. Bu işin şakası yok.

Tahlilleri verdikten sonra anestezi bakıp onay veriyor. Ardindan doktora yonlendirip ameliyat günü alıyorsanız. Ameliyat gününden 1 gün önce yatış günü olur.

Ameliyat nasıl oluyor?
- Ameliyat günü geldiğinde sizi hazırlıyorlar. Ameliyat kıyafeti ve bone veriyorlar. İçinizde hiçbir şey olmayacak.
Utanmayın sakın zaten daha o doktoru nerede göreceksiniz?
- Sırtınızdan iğne yapıp uyuşturuyorlar. Bacaklarinizi hissetmiyorsunuz. Zaten size diyecekler bacağınızı yukarı kaldırın diye kaldiramayacaksınız.
- Ameliyatta hiç acı hissetmeyeceksiniz.
Sadece doktorun yaptığı baskıyı hissedeceksiniz. O da sadece sızlıyor.
Ben nasıl geçtiğini anlamadım. Hemşireye sordum başladı mı diye, bana birazdan bitecek dedi.

Ardından sizi odaya alıyorlar. Serum verıyorlar. 6 saat hareket edemeyeceksiniz.
4 saat sonra idrarinizi ördek denilen bir alete yapmanizi isteyecekler. Ardından çay, meyve suyu ve petibor bisküvi yiyebilirsiniz.

Not: Saat 12'den sonra hiçbir şey yiyip içmeyeceksiniz. Bunlar benim yaşadığım deneyimlerim. Demem o ki bu belirtiler varsa durmayın. Hemen gidin muayene olun kurtulun. Ben bugün ameliyat oldum şu an durumum iyi.

Sorularınız için aşağıya yazabilirsiniz.
Bende sanırım ameliyat olacağım ama sormak istediğim bir konu var hıv ve hepaptit testi vb test yapılıyor mu ameliyat öncesi?

Bir yerde okumuştum ondan sordum acaba gerçek bilgi mi diye, teşekkür ederim.

Kan tahlili ne sebebten acaba, cevap için teşekkürler.
Değerlere bakıyorlar muhtemelen, aneztesi doktoru için önemli şeyler bunlar.
@reddline Tuvalet işinizi nasıl hallediyorsunuz benim kalçamda pansuman olduğu için temizlemekte zorlanacağım gibi duruyor.

Son düzenleme:
Yıl 2016 üniversite 2. sınıftayız ev arkadaşımla çarşıdan dönüyoruz belimde ağrı var dedi üşütmüşsündür dedim 15dk yürüdük merdiven inerken çocuğun ayaklar tutmamaya başladı bildiğiniz felçli gibi oldu ben taşıdım eve kadar hastaneye gidelim dedim yok yatıp dinlencem dedi bir şey demedim sonra sabahın 5'inde sürüne sürüne hastaneye gitmiş kıl dönmesi var demişler ama ameliyat etmemişlerdi nedense. Çok kötü bir hastalık düşmanımın başına gelsinde iyilere gelmesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı