Kıl dönmesi ameliyatı nasıl oluyor?

Teşekkürler Son bir şey daha soracağım. Serum için elimize iğne gibi bir şey batırıp, oradan da bir sıvı aktarıyorlar değil mi? Bu iğneyi nerelere takarlar ve sürekli kalıyor mu? Ek olarak, o iğne acıtıyor mu? Acısı, koldaki damardan kan alırkenki acı gibi mi?
Damar yolu açmak oluyor. Orada boru serumu kolayca değiştirmek için kalıyor. Sistemine daha hızlı karışması ve enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi için elinizin arkasına yapılıyor diye biliyorum. Ek olarak elden açılınca hareketlerinizi de etkilemiyor. Acısını bilmiyorum ama koldan çok daha fazla acıyormuş diye duydum.

Bir miktar acıtıyor ama çok yüksek bir acı değil. Normal kan alınırken ne kadar acıtıyorsa o kadar. Benim kan grubumu doğrulamak amacıyla taktıktan hemen sonra ordan biraz kan da aldılar. Damar yolunun geri kalanını yukardaki arkadaş gayet güzel anlatmış. Çok ani hareket etmedikçe acıtmaz. Yatışın ilk günü açıyorlar (beni akşam saatlerinde ) taburcu olana kadar kalıyor. (Herhangi bir sıkıntı halinde hemen ilaç enjekte etmek amaçlı bir önlem)

Bir miktar acıtıyor ama çok yüksek bir acı değil. Normal kan alınırken ne kadar acıtıyorsa o kadar. Benim kan grubumu doğrulamak amacıyla taktıktan hemen sonra oradan biraz kan da aldılar. Damar yolunun geri kalanını yukarıdaki arkadaş gayet güzel anlatmış. Çok ani hareket etmedikçe acıtmaz. Yatışın ilk günü açıyorlar (beni akşam saatlerinde ) taburcu olana kadar kalıyor. (herhangi bir sıkıntı halinde hemen ilaç enjekte etmek amaçlı bir önlem)

Damar yolu açmak oluyor. Orada boru serumu kolayca değiştirmek için kalıyor. Sistemine daha hızlı karışması ve enfeksiyon riskinin en aza indirilmesi için elinizin arkasına yapılıyor diye biliyorum. Ek olarak elden açılınca hareketlerinizi de etkilemiyor. Acısını bilmiyorum ama koldan çok daha fazla acıyormuş diye duydum.
Teşekkürler.

@Itx hocam birkaç gün sonra tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bu serum, bel altını hissetmeye başladıktan sonra da mı verilmeye devam edilir? Yani hastaneden çıkana kadar.

Son düzenleme:
Ayaklarınızı hissetmeye başlayana kadar sürekli yeniliyorlar serumu. Bazıları ilaçlı bazıları sadece gıda takviyeli su. Ayaklarınız çözüldükten sonra da belli bir süre sürekli serum takılı ama akış hızını azalttıkları için daha az tüketmeye başlıyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam ameliyat olduğunuz günün gecesine kadar serum devam ediyor. Sonrasında serumu çıkarıyorlar, damar yolu kalıyor ama.

Taburcu olmadan önce son birkez daha ağrı kesicili serum takıyorlar.

Taburcu olmadan önce son bir kez daha ağrı kesicili serum takıyorlar.
Tekrardan teşekkürler

Şimdi hastaneye yatacağım ve yarın ameliyata giriyorum. Bakalım neler olacak? Gelişmeleri yazarım.

Uzun zaman sonra tekrardan merhaba. Ameliyatı olalı 2 hafta oldu.

@Itx @Anceph birkaç soru soracaktım.
  1. Dikişlerin olduğu yer yara kabuğu bağladı. Bu normal mi?
  2. Ameliyattan kaç hafta sonra duş alabildiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı