Kıl dönmesi ameliyatı oldum

Hep merak etmişimdir nasıl oluyor diye çok kıllı olan insanlarda mı oluyor yoksa fark etmiyor mu? Ayrıca temizden kastınız tıraş mı kıl olmaması mı gerekiyor orada ve ilk çıktığında nasıl anlaşılıyor?

Hocam kalçasında kıl olanlarda da, olmayanlarda da çıkabilir, çünkü kalça hava almayan bir yer ve kafada, omuzda, sırtta ve beldeki dökülen kıllar kalçada birikiyor. Temizlik konusunda ise maddi durumunuz iyiyse epilasyon değilse, tüy dökücü kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta normal hijyenik temizlik ve saatlerce kalçanın üstüne oturmamak.

Kapalı oldunuz herhalde geçmiş olsun inşallah nüksetmez.

Teşekkür ederim hocam. Flap yöntemi ile ameliyat oldum. Vallahi hocam iyileştikten hemen sonra lazere gideceğim bir daha bu şeylerle uğraşmak istemiyorum.

Gülerek bulaşan tek hastalıktır :) Bende 2 kere oldum. Bana kim güldüyse onlarda oldu. Bende başkasına güldüm. Tekrar nüksetti 2. ameliyatımı doku kaydırarak yaptılar. Mabadı enseye kadar taşıyacaklardı neredeyse. 😁
Geçmiş olsun hocam çok zor bir hastalık bu ya.

Vallahi ben 3 kez oldum bu ameliyatı. Basit ağrısız bir ameliyat. Geçmiş olsun.
Hocam ameliyat kolay da ondan sonrası drendir pansumandır insanı bıktırıyor. Size de geçmiş olsun.

Hocam kalçasında kıl olanlarda da, olmayanlarda da çıkabilir, çünkü kalça hava almayan bir yer ve kafada, omuzda, sırtta ve beldeki dökülen kıllar kalçada birikiyor. Temizlik konusunda ise maddi durumunuz iyiyse epilasyon değilse, tüy dökücü kullanabilirsiniz. Buradaki en önemli nokta normal hijyenik temizlik ve saatlerce kalçanın üstüne oturmamak.
Anladım yani günümüz zamanı insanlar çok uzun süre oturuyor bende öyleyim günde 10 saat kadar PC'de oturuyorum 3,4 saat aralıklarla arada kalkıp bacaklarımı açmak için 20-30 dakika evde dolaşıyorum bir şeylerle uğraşıyorum şu an 20 yaşındayım şükür bir şey yok umarım da olmaz çok kıllı da değilim hele sırtımda ensemse 1 tane kıl bile yok bacak kısmında var benim sadece bacakta falan çıkıyor mu?

Hocam bende 4-5 aydır zor dayandım hastanede ameliyat olman gerekiyor dendi tamam dedim yarın ameliyat olacağım ama asıl sıkıntı üniversite de olmam okula gidip gelmem sıkıntı olacak size sorum siz kaç günde iş yapabilir hale geldiniz.

Hocam ben de aynı sıkıntıdayım daha yeni üniversiteye geçtim ve üstelik şehir dışında okuyorum ona rağmen ameliyat oldum. Şu an hala hastanede kalıyorum dren taktıkları için. Bu hafta bütün derslerimi kaçıracağım doktorum istirahat etmemi söyledi. Ama şöyle bir şey var doktorun okula gitmen de bir sakınca görmezse sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Kıl dönmesi tam olarak nasıl bir şey hocam? Kalçanızı mı ağrıtıyor? Geçmiş olsun bu arada.

Teşekkür ederim hocam. Ben de şöyle olmuştu kalçamın sol kısmında su toplaması olmuştu bayağı kocaman bir şey ama ben kıl dönmesi ne bilmediğimden umursamadım :D sonrasında su toplanan yer patladı ve birkaç hafta sonra kalçamın üstüne oturamamaya başladım sürekli acı hissediyordum tabii bu sırada sürekli iltihap akıyordu kıyafetlerim leş durumuna geliyordu. Birkaç ay sonra kalçamın üstüne oturmaya başlamıştım fakat iltihap bitmemişti.

Anladım yani günümüz zamanı insanlar çok uzun süre oturuyor bende öyleyim günde 10 saat kadar PC'de oturuyorum 3,4 saat aralıklarla arada kalkıp bacaklarımı açmak için 20-30 dakika evde dolaşıyorum bir şeylerle uğraşıyorum şu an 20 yaşındayım şükür bir şey yok umarım da olmaz çok kıllı da değilim hele sırtımda ensemse 1 tane kıl bile yok bacak kısmında var benim sadece bacakta falan çıkıyor mu?

Hocam bacakta çıkıp çıkmadığını bilmiyorum çünkü hiç denk gelmedim. Ama kıl olan yerlerde çıkma ihtimali var gibi çünkü benim sakalım var yanağımda çıkmıştı :D

Son düzenleme:
Hocam ben de aynı sıkıntıdayım daha yeni üniversiteye geçtim ve üstelik şehir dışında okuyorum ona rağmen ameliyat oldum. Şu an hala hastanede kalıyorum dren taktıkları için. Bu hafta bütün derslerimi kaçıracağım doktorum istirahat etmemi söyledi. Ama şöyle bir şey var doktorun okula gitmen de bir sakınca görmezse sorun yaşamazsın diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim hocam. Ben de şöyle olmuştu kalçamın sol kısmında su toplaması olmuştu bayağı kocaman bir şey ama ben kıl dönmesi ne bilmediğimden umursamadım :D sonrasında su toplanan yer patladı ve birkaç hafta sonra kalçamın üstüne oturamamaya başladım sürekli acı hissediyordum tabii bu sırada sürekli iltihap akıyordu kıyafetlerim leş durumuna geliyordu. Birkaç ay sonra kalçamın üstüne oturmaya başlamıştım fakat iltihap bitmemişti.

Hocam bacakta çıkıp çıkmadığını bilmiyorum çünkü hiç denk gelmedim. Ama kıl olan yerlerde çıkma ihtimali var gibi çünkü benim sakalım var yanağımda çıkmıştı :D
Anladım hocam ne oluyorsa umursamamazlıktan oluyor yani. Tekrar geçmiş olsun.

Benim de ön tarafımda var bayağı. Çoğu siyah nokta gibi. Bir tanesi minik bir balon gibi şişip kanıyor. 2-3 kere tekrarladı. Sonumuz hayrolsun.

Hocam aynı durumdayız şu an tecrübelerinizi duymak isterim. Olduktan sonra paylaşırsanız tabii.

Hocam başka bir doktora daha gittim daha deneyimli bana en az 1 ay yatakta kalırsın dedi okula gidebilirsin ama dikişlerin koparsa veya başka bir durumda çok daha kötü sonuçlar alabileceğimi söyledi şahsen dönem sonunda ameliyat olacağım okul yönetmeliğim de değişti için çok daha sıkıntı yani ondan dolayı güz döneminden sonra ameliyat olacağım mecbur katlanacağız :(

Evet arkadaşlar 3.5 yıldır kaçtığım ameliyatı geçen gün 23 Eylül cuma günü oldum. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Bu sıkıntıyı yaşayan kişilere bildiğim konularda yardımcı olmak isterim.
images (49).jpeg

Yeni konular

Geri
Yukarı