Kılıç ile Soru-Cevap

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır, cevaplarken spam yüzünden 30 saniye bekleme istedi. Ben de diğerini cevapladım o sürede. Vermem, Nizamettin'den sonra güvenmiyorum.

İyiyim, teşekkür ederim. Pek bir değişiklik yok, yuvarlanıp gidiyoruz :)
Siz nasılsınız?

Burada başka bir Vadici görmek beni mutlu etti açıkçası :)
Ezel dizisini şöyle özetleyeyim, Kurtlar Vadisi'nin çakması, racon kelimesinin anlamı yerlerde olarak kullanılmış bir dizi, racon, mafya vs. bu konulardan öte duygusallığa önem veren bir dizi. En basit örnekler bunlardır, işte bu yüzden Ezel hiçbir zaman Kurtlar Vadisi serisini geçemez.
Kusura bakmayın geçen konuda dizi içinden örnek verince ban yemiştim şimdi vermiyorum o yüzden ama izlemek isteyen konseyin kavga ettiği sahneleri izleyebilirler, özellikle Laz Ziya ve Testere Necmi arasında geçen kavgalara.
Hatta siz sahneleri geçin direkt diziye başlayın, 1.bölüm 2.bölüm dersin bir bakmışsın tiryakisi olmuşsun.

Ezel dizisi, daha çok yabancı kültürüne yakınlaştırılmaya çalışılmış gibi.. Yanlışım varsa düzeltin.

Kaldırdım. Bu arada Ezel dizisi hakkında konuşayım. Dizinin 3 ile 30. Bölümleri arası çöp. İzlemesen de diziden bir şey kaçırmazsın. Olay 50.Bölümden sonra başlıyor dizi o zaman açılıyor. Zamanında TV den beklenir izlenirdi ama Youtube'den art arda izlenmiyor çok bayıyor.

Ezel izleyeceğine Kurtlar Vadisi'nin bölümlerini tekrar izle daha iyi.

@ahmetdurmus.16 O kadar da haksızlık etmemek lazım. Mesela 2-3 sağlam racon sahneleri var benim en sevdiğime gelince ;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Lakin tüm diziyi toplasan, bir bu sahne eder mi? Etmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Kaldırdım. Bu arada Ezel dizisi hakkında konuşayım. Dizinin 3 ile 30. Bölümleri arası çöp. İzlemesen de diziden bir şey kaçırmazsın. Olay 50.Bölümden sonra başlıyor dizi o zaman açılıyor. Zamanında TV den beklenir izlenirdi ama Youtube'den art arda izlenmiyor çok bayıyor.

@ahmetdurmus.16 O kadar da haksızlık etmemek lazım. Mesela 2-3 sağlam racon sahneleri var benim en sevdiğime gelince ;

O tombalacı şişkosuyla çok geziyosun Necmiiiii!

@Elementor Dizideki en sevdiğim karakter Halo dayı. Polat'tan bile daha çok seviyordum ağlamayı 15 yaşımda kesmişim, o sahne beni yıllar sonra ağlattı. Zamanında. 50 defa izleyince alışıyorsun.

Dizideki sen sevdiğim karakterler en çoktan aza doğru;
Halil İbrahim Kapar.
Kara.
Yalçın Bulut.
Memati.
deli Hüsnü.

En nefret ettikllerim sırayla;
Ersoy.
İzzet.
Cevat.
Mete Aymar uyuzu.
Zülfikar'ın yeğeni Özcan.

Fena beşliler bunlar. Siz izleyenler de böyle sıralamanızı yapın görelim merak ettim 🙂

Polat Alemdar (klasik)
Güllü Erhan (şakacı abimiz)
Laz Ziya (beton yetmez)
Seyfo Dayı (diziye başladıktan birkaç bölüm sonra elimde maden suyu ile spawn olmaya başladım)
İskender Büyük (evet şerefsiz ve hain ama sağlam ve idealleri olan bir adamdı)

Cevat (konuştuğu sahnelerde bilgisayarı parçalamamak için kendimi zor tutuyordum sinirden, bir de soruyor ya bu nedir diye her zaman çok güzel cevap vermişimdir içimden)
Nizamettin (konseye ihanet etti şerefsiz, dizinin başından beri ölmesini beklemekten sakallarım çıkmıştı)
Ersoysuz (ulan şerefsiz kadın/çocuk öldürülür mü! Öldüğünde varya üstümden yük kalkmış gibi rahatladım)
İnci Tataroğlu (Eyşan gibi anasını satayım, herkesle yatıyor bir de egosu bir kalkık bir kalkık aklın almaz, oros... Öhöhöhm)
Aron Feller (Elif'i hristiyan büyütmek, ülke onunmuş gibi davranması, kendini tanrı gibi görmesi(tövbe estağfurullah) hiç sevemedim)

Necmi : Hasım geldin, Dost kal.
Ziya : Dostum olmaz, Hasmım yaşamaz.
BETON YETMEZ BETON LAZ ZİYAAAA.

Polat Alemdar (klasik)
Güllü Erhan (şakacı abimiz)
Laz Ziya (beton yetmez)
Seyfo Dayı (diziye başladıktan birkaç bölüm sonra elimde maden suyu ile spawn olmaya başladım)
İskender Büyük (evet şerefsiz ve hain ama sağlam ve idealleri olan bir adamdı)

Cevat (konuştuğu sahnelerde bilgisayarı parçalamamak için kendimi zor tutuyordum sinirden, bir de soruyor ya bu nedir diye her zaman çok güzel cevap vermişimdir içimden)
Nizamettin (konseye ihanet etti şerefsiz, dizinin başından beri ölmesini beklemekten sakallarım çıkmıştı)
Ersoysuz (ulan şerefsiz kadın/çocuk öldürülür mü! Öldüğünde varya üstümden yük kalkmış gibi rahatladım)
İnci Tataroğlu (Eyşan gibi anasını satayım, herkesle yatıyor bir de egosu bir kalkık bir kalkık aklın almaz, oros... Öhöhöhm)
Aron Feller (Elif'i hristiyan büyütmek, ülke onunmuş gibi davranması, kendini tanrı gibi görmesi(tövbe estağfurullah) hiç sevemedim)
İskender Polat'dan daha vatansever ve daha icraatkâr bir adamdı Gladio'yu izleyin, Gladioyu kendi emri altına almaya çalıştı ama başaramadı doğal olarak devamı oldu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı