Kılıçdaroğlu; Demirtaş'ın, Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunun normali nedir "siyasi suçluların tarafsız şekilde yeniden yargılanmasını sağlayacağız" demektir. Sen hakim misin, sen yargıtay mısın da onu bunu kafana göre salacağız diyorsun. Millet 20 senedir hangi zihniyetten bıktı bir oturup düşünseydin.

Hep CHP'ye oy veriyordum, en son İyi Parti'ye verdim hepsi sapıtmaya başladı. Daha uğraşamam bunlarla.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemi hakkında tek kelime edememene şaşırmadım. :) Ultra tarafsız olmak bunu gerektirir. Konuyu farklı yerden ele alman ve İYİ parti için söylediklerimi CHP'ye yorumlaman garip olmuş.

'CHP'ye değil MUHALEFETE'' oy verir.

Sorun o zaten muhalefet Kemal Kılıçdaroğlunun söylemlerine sessiz kalırsa nasıl verecek. Hepsi aynı düşünüyor aynı söylüyor gibi oluyor. Üstüne muhalefetin ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu olursa nasıl verecek!

Bunu 2019 seçimlerinde anlamış olman gerekiyordu.

2019 Yerel seçimlerinde AKP'nin oy oranı azalmadı ki bilmem farkında mısınız. Yüzde 52-53 oy aldı muhalefet HDP sayesinde kazadı büyük şehirleri aday çıkarsalar gene kazanamazdı. Oralarda da meclis çoğunluğu gene AKP'de kaldı farkındaysanız. Genel seçimler de HDP ile tekrar ittifak yaparsalar durum ne olacak görecez.

Sen inanamsan da zihnini aklını ruhunu bir siyasi partiye satmış olsan da ekonomi, her şeyden önce gelir.

Ben aklımı veya zihnimi hiç bir yere satmadım. HDP güzellemesi yapan insanları Selahatin Demirtaş serbest kalacak diyenleri veya içerde yattığı günler şeref madalyasıdır diyenleri destekleyenler düşünsün onu ne diyeyim. Canan Kaftancıoğlunu savunanlar düşünsün veya. Sırf Atatürk'ün partisi diye verdiğiniz taviz yetmedi mi Kemal Kılıçdaroğlu'na onunla olmuyor işte görün artık olmayacakta.

2023 seçimlerine kadar hükümet bir yol bulup doları makul seviyeye düşürmedikçe enflasyonla mücadele etmedikçe seçimi KAZANAMAZ.

2023 yılına kadar ekonomi düzelmezse ben de AKP'nin kazanamıyacağını düşünüyorum. Ama gene 1. Parti olacaktır. Lakin Kemal Kılıçdaroğlu ne yapar eder gene AKP'ye kazandırır gibi geliyor... Çıkar aday olur iki HDP güzellemesi yapar iki gaf bir dil dürşmesi iki siyasi intihar cümlesi iki Canan Kaftancıoğlu güzellemesi bir bakmışın gene AKP iktidar.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun söylemi hakkında tek kelime edememene şaşırmadım. :) Ultra tarafsız olmak bunu gerektirir. Konuyu farklı yerden ele alman ve İYİ parti için söylediklerimi CHP'ye yorumlaman garip olmuş.

Sorun o zaten muhalefet Kemal Kılıçdaroğlunun söylemlerine sessiz kalırsa nasıl verecek. Hepsi aynı düşünüyor aynı söylüyor gibi oluyor. Üstüne muhalefetin ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu olursa nasıl verecek!

2019 Yerel seçimlerinde AKP'nin oy oranı azalmadı ki bilmem farkında mısınız. Yüzde 52-53 oy aldı muhalefet HDP sayesinde kazadı büyük şehirleri aday çıkarsalar gene kazanamazdı. Oralarda da meclis çoğunluğu gene AKP'de kaldı farkındaysanız. Genel seçimler de HDP ile tekrar ittifak yaparsalar durum ne olacak görecez.

Ben aklımı veya zihnimi hiç bir yere satmadım. HDP güzellemesi yapan insanları Selahatin Demirtaş serbest kalacak diyenleri veya içerde yattığı günler şeref madalyasıdır diyenleri destekleyenler düşünsün onu ne diyeyim. Canan Kaftancıoğlunu savunanlar düşünsün veya. Sırf Atatürk'ün partisi diye verdiğiniz taviz yetmedi mi Kemal Kılıçdaroğlu'na onunla olmuyor işte görün artık olmayacakta.

2023 yılına kadar ekonomi düzelmezse ben de AKP'nin kazanamıyacağını düşünüyorum. Ama gene 1. Parti olacaktır. Lakin Kemal Kılıçdaroğlu ne yapar eder gene AKP'ye kazandırır gibi geliyor... Çıkar aday olur iki HDP güzellemesi yapar iki gaf bir dil dürşmesi iki siyasi intihar cümlesi iki Canan Kaftancıoğlu güzellemesi bir bakmışın gene AKP iktidar.
Benim sözünü ettiğim şey aslında Selahattin Demirtaş değil hocam. Selahattin Demirtaş olayı sadece hukuki bir mesele değil. Ben de o şahsın hiçbir zaman gün yüzü görmemesi tarafarıyım. Ben sadece size artık Türk milleti böyle laflara bakıp aa öyle mi o zaman ben bu adama oy vermem mantığında hareket etmiyor, edemez de zaten millet çok ciddi bir ekonomik krizde.

2018 genel seçimlerinde dolar 4.69, 31 mart 2019'da ise 5.57.

2018 genel seçimlerde AKP + MHP %53.66
2019 yerel seçimlerde ise AKP + MHP %51.64

Yani doların 88 kuruşluk yükselişi bile %2 oy kaybettirmiş.

Şu an dolar +16, ülkede enflasyonla somut mücadele yok. Ciddi bir kaçak sorunu var. 4 yıl önce hükümetin yanlış ekonomi adımları ile başlattığı ve ABD'nin de o dönem için uyguladığı yaptırımlarla büyüyen kriz, bugün sadece ekonomi yönetiminin yanlış ve tutarsız politikaları ile derinleşiyor. Pandemide hükümet, esnafa yasaklar getirip mitingler yaptı ve haliyle esnafın büyük kesimini kendine küstürdü.

Daha çok şey yazarım hocam son 4 yıl için.

Sizce de bu yazdıklarımdan sonra Erdoğan'ın ilk turda seçimi kazanamayacağı kesin değil mi? 2. turda rakibi güçlü olursa kesin kaybeder. Kılıçdaroğlu olursa yine emin değilim ama bir tık kazanma ihtimali var erdoğan'ın. Ama şu kesin ki seçim her türlü 2. tura kalır. Lakin Erdoğan CB seçimini kazansa bile mecliste %50'yı kaybeder gibi duruyor. Ki meclisi elinde tutan ülkeyi yönetir.

Hdp'nin birinci parti çıkıtğı Van'da konuşan Kemal Kılıçdaroğlu böyle bir açıklama yapmış.

Kılıçdaroğlu'nun konuyla ilgili ifadelerinin tamamı şöyle:

"vanlı kardeşlerim bu bölgede huzur içinde yaşamak istiyorsanız bize katılın. Van'ın büyümesini, bölgenin yıldızı olmasını istiyorsanız bize katılın. Kayyum uygulamasına son verilmesini, seçimle gelenin seçimle gitmesini istiyorsanız, oyunuzun değeri olsun istiyorsanız bize katılacaksınız. Düşüncesini ifade etti diye hapse atılan kişileri ya da düşüncesinden ötürü kimsenin hapse atılmasını istemiyorsanız, selahattin demirtaş'ın serbest bırakılmasını istiyorsanız, Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılacaksınız."

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Benim şahsi yorumum Kemal Kılıçdaroğlu mahkeme falan mı? Kimin serbest bırakılıp kimin tutuklanacağına karar mı veriyor? Bu söylemi daha önce de yapmıştı bence çok yanlış bir açıklama. Bizim iktidarımız döneminde tarafsız bağımsız mahkemeler yargılayacak ve suçlu suçsuz ortaya çıkacak dese hiçbir itirazım yok. Ama biz iktidar olursak serbest bırakacağız ne demek oluyor! Yargıya mı müdahale edecek suçlu bulunsa mesela? Sırf Hdp'den oy gelsin diye bu tarz açıklamalara gerek var mı? Bakın bu söylemi duyduktan sonra millyetçi muhafazakar veya hdp karşıtı seçmen dolar 20 TL'de olsa mazot 25 TL'de olsa CHP'ye oy verir mi?

Erdoğan'dan rol çalıyor sanırım. Seçim zamanı Erdoğan doğuya gider böyle atar tutar sonra bir daha bakmazdı bile. 20 yılda KK'da Erdoğan'dan bir şeyler öğrenmiş.

CB seçimini kazansa bile mecliste %50'yı kaybeder gibi duruyor. Ki meclisi elinde tutan ülkeyi yönetir.
Ben tam tersi düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığını kaybetse bile AKP meclis çoğunluğunu kaybetmez gibi geliyor. Seçim barajı yüzde 7 çünkü. Ve barajı geçemeyen her parti bir nevi AKP'ye çalışacak. Gerek Muharrem İnce gerek Ümit Özdağ gerek Millet ittifakına alınmayan irili ufaklı partilerin oyu AKP'ye yazar. Muhalefet ortak adaya verse bile sonuçta vekil seçimin de herkes kendi partisine verecek.

Arkadaşım Kemal Kılıçdaroğlu'nun kırdığı potlar devirdiği çamlar bir değil on değil vatandaşa etkisi olmaz mı diyon sen şimdi. Üstüne HDP'ye bu kadar bol keseden vaad verip sözler verip sonradan sözünü tutamayınca mecliste seni destekler mi sanıyon?

Allah aşkına muhalif birisi olarak neden daha düzgün bir aday istemeye çalışmıyon da Kemal Kılıçdaroğlu diyorsun halen.

Allah aşkına şu siyasi körlüğü ve Erdoğan nefretini bırak artık.

Not: Yerel seçim konusun da sunduğun tabloya katılmıyorum. Yerek seçimler de çoğu yerde aday odaklı oy kullanılıyor. Genel seçim gibi etken olmaz.
Belediye seçimin de aday ise ise ben de gider herhangi bir partiye oy verebilirim. Ama genel seçim Cumhurbaşkanlığı seçimi öyle değil. Üstüne seçim ikinci tura kalırsa. Milletvekilliği sonuçları belli olacak. Kaç vekil hangi parti çıkarmış hepsi bilinecek. 2. Tura o bilinçle gidecek seçmen.

Son düzenleme:
Ben tam tersi düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığını kaybetse bile AKP meclis çoğunluğunu kaybetmez gibi geliyor. Seçim barajı yüzde 7 çünkü. Ve barajı geçemeyen her parti bir nevi AKP'ye çalışacak. Gerek Muharrem İnce gerek Ümit Özdağ gerek Millet ittifakına alınmayan irili ufaklı partilerin oyu AKP'ye yazar. Muhalefet ortak adaya verse bile sonuçta vekil seçimin de herkes kendi partisine verecek.

Arkadaşım Kemal Kılıçdaroğlu'nun kırdığı potlar devirdiği çamlar bir değil on değil vatandaşa etkisi olmaz mı diyon sen şimdi. Üstüne HDP'ye bu kadar bol keseden vaad verip sözler verip sonradan sözünü tutamayınca mecliste seni destekler mi sanıyon?

Allah aşkına muhalif birisi olarak neden daha düzgün bir aday istemeye çalışmıyon da Kemal Kılıçdaroğlu diyorsun halen.

Allah aşkına şu siyasi körlüğü ve Erdoğan nefretini bırak artık.

Not: Yerel seçim konusun da sunduğun tabloya katılmıyorum. Yerek seçimler de çoğu yerde aday odaklı oy kullanılıyor. Genel seçim gibi etken olmaz.
Belediye seçimin de aday ise ben de gider herhangi bir partiye oy verebilirim. Ama genel seçim Cumhurbaşkanlığı seçimi öyle değil. Üstüne seçim ikinci tura kalırsa. Milletvekilliği sonuçları belli olacak. Kaç vekil hangi parti çıkarmış. 2. Tura o bilinçle gidecek seçmen.
Hocam ben kılıçdaroğluna oy vermeyeceğim zaten aday olması beni bağlamaz. Erdoğan'a da oy vermeyeceğim. Parti olarak ise Ümit Özdağ'a vereceğim, meclise bir adet ofansif parti şart. Ek olarak size forumun merak ettiği bir şeyi soracağım. Ne işle meşgulsünüz? Çünkü gerçekten AKP'ye inanılmaz biat etmişsiniz. Bunun aksini boş yere iddia etmeyin Technopat forumun tamamı bunun farkında, AKP aleyhine tek bir yazınız olmadığı gibi her konu altında AKP lehine yorum, muhalefet aleyhine yorum yapıyorsunuz. Yani mutlaka bu işten bir çıkarınız olmalı. Öyle durduk yere kimse çomarlık yapmaz, mv misiniz? Ya da AKP teşkilatının bir üyesi misiniz? Bunun alaya almak için değil Allah var çok ciddi soruyorum sadece merakımdan. Çünkü belki farkında değilsiniz ama aşırı derecede AKP'yi allah kabul etmişsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu geldi aklıma. Yahu evden çıkmayıp seçime kadar bilgisayardan oyun oynasalar iktidarlar :D

Hukuksuz bir şekilde siyasi tutsak haline getirilen Demirtaş ve birçok HDP'li siyasetçi ile Gezi Davası tutsakları, haber yaptığı için tutsak edilen gazeteciler, tweet paylaştığı için ceza alan herkes bu saçma cezalardan kurtulur. Kemal Kılıçdaroğlu siyasetin, basının ve düşünce/ifade özgürlüğü adına gayet cesur bir açıklama yapmış. CHP'de bunu yapmak bile cesaret isterdi.

Baykal zamanında iyice milliyetçileşen CHP, Kemal Kılıçdaroğlu ile SHP, 10 Aralık Hareketi, çeşitli Alevi hareketleri ve sendikaların desteğini aldı. Ve bunların parti içinde kendi ağırlığınca etkileri var. Yani homojen bir yapı değil. Elbette parti içinde de bu konuşmaları eleştirecek milliyetçiler var. Ama çoğunluğun bu konuşmayı destekleyeceği de bir gerçek.

Velhasılı kelam CHP, milliyetçi, muhafazakar kesimin vasatlığına oynamayıp cesur sol siyasete soyunmuş durumda. Umarım bu sadece Van için göstermelik bir tavır değildir. Çünkü memlekete geniş ve cesur bir sol lazım.

Önce, Dolar bazlı geçiş garantili otoyol, köprü ve tünelleri kamulaştırma vaadi; şimdi de anayasal hakları engellenen siyasiler, gazeteciler ve düşünce/ifade özgürlükleri ellerinden alınan insanlara yönelik vaatleri sol tavrın yükselmesidir. CHP adına umut verici bir gelişmedir bu.
Ben CHP'ye hiç oy vermedim ama Cumhurbaşkanı adayına oy vereceğim demek ki. ;)

Bir tane troll, Sosyal'de ne kadar faşist varsa gün yüzüne çıkarmış. Tebrik ederim. Sol hareketlere faşist ve yobazların oy vermesi gerekmez zaten. AKP-MHP ve ne olduğu belli olmayan yeni hareketler bundan elbette kendilerine bol bol malzeme çıkaracaktır. Ancak kendi vasat kitlelerini idare ederler bir süre.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı