Kilo alamamak

EFEGULHAN

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi ne kadar yemek yersem yiyeyim kilo alamıyorum ve kendimi güçlü hissetmiyorum yaşıtlarım arasında küçücük kalıyorum bazı arkadaşlarım bana protein tozu almami ve spor yapmami söyledi sizce doğru mu ne yapmalıyım cidden bana iyi gelecek mi bilmiyorum bana yardım edin ve gelişmeme yardım edin tavsiyelerinizi bekliyorum.

Not: Eklemeyi unutmuşum 14 yaşındayım şubatta 15'ime gireceğim boyum: 1, 55
Kilom: 37 Bildiğim bir hastalığım yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi şöyle açıklayayım insanlar sana çok iyi bir metabolizman olduğundan dolayı kilo alamadığını söyleyecektir ancak olması gereken tam tersidir, insan vücudu uzun süreli açlıklara göre yaratılmıştır, ilkel dönemlerde uzun periyotlu açlıklardan sonra bir av yakalandığında günler süren ziyafetler çekilir ve tekrar uzun süreli açlık dönemine girilir, ziyafet sırasında ki yiyecekler yağ olarak vücutta depo edilirdi...

Yani sana demek istediğim ne kadar yemek yersem yiyeyim kilo alamıyorum diyorsun ya bu kesinlikle metabolizmasal bir sorun, bir doktora gözükmeni öneririm.

Protein tozu kilo aldırmaz, kilo aldırıcı supplement gainerdir oda yüksek kalori içerdiği için. Spor yapmıyorsan gerek yok düzgün beslen zaten alırsın ne kadar yemek yersem demekle olmuyor o işler çok yediğini sanıyorsun belki ama çok az yiyorsun. Spor yapmak iştahını oldukça arttıracaktır ama ağırlık çalışman lazım koşu bandına adımını bile atma sadece ağırlık çalış eve gel tıka basa yemek ye.

Protein tozu kilo aldırmaz, kilo aldırıcı supplement gainerdir oda yüksek kalori içerdiği için. Spor yapmıyorsan gerek yok düzgün beslen zaten alırsın ne kadar yemek yersem demekle olmuyor o işler çok yediğini sanıyorsun belki ama çok az yiyorsun. Spor yapmak iştahını oldukça arttıracaktır ama ağırlık çalışman lazım koşu bandına adımını bile atma sadece ağırlık çalış eve gel tıka basa yemek ye.

Daha ne kadar yiyebilirim sofraya oturduğumda en az 2 tabak yiyorum mesela bugün 1 tencere pilav bitirdim.

Daha ne kadar yiyebilirim sofraya oturduğumda en az 2 tabak yiyorum mesela bugün 1 tencere pilav bitirdim.
1 tencere pilav dışında bir şey yedin mi? kafadan atıyorum tenceredeki pilavın toplamı 300 gram ise 1000 kalori falan yapıyor, kilo almak istiyorsanız günlük 2000 kaloriye çıkman lazım metabolizma hızlı ise biraz daha arttırman gerekli. Mesela ben günlük 4000 kalori yediğim halde zor kilo alıyorum çünkü neden bünye yakıyor yaktığından fazlasını alamadığın takdirde ya zayıflarsın ya da kilon artmaz bu kadar basit. Eğer ki ben 2000 kaloriyi günlük çok rahat yiyorum ama yine kilom aynı diyorsanız gidin bir doktora görünün kilo almanıza engel hastalık olabilir.

Geri
Yukarı