Kilo alamıyorum

Daha fazla  
Kilom çok az boyuma ve yaşıma göre herkes beni görünce çubuk gibi olmuşsun diyorlar, ancak ben kilo alamıyorum. Sürekli yemek yememi arttırıyorum ama olmuyor. 1.5 Aydır kilo almak için uğraşıyorum sonuç yok yine aynı. Ne yapabilirim?

Kilom çok az boyuma ve yaşıma göre herkes beni görünce çubuk gibi olmuşsun diyorlar, ancak ben kilo alamıyorum. Sürekli yemek yememi arttırıyorum ama olmuyor. 1.5 Aydır kilo almak için uğraşıyorum sonuç yok yine aynı. Ne yapabilirim?
Kalorisi yüksek besinler tüket, önemli olan fazlalığı değil kalorisi.

Doktora gözükün hocam.

Keşke bende sizin gibi yiyip yiyip kilo almasam. Su içsem kilo alıyorum.
Hayat herkese adil davranmıyor.

Hocam yaş kaç? Eğer ki bir sağlık sorunu yoksa kilo almak için gereken tek şey her gün kalori fazlası oluşturmaktır. Bu bilimsel bir gerçektir. Sizin yapmanız gereken düzenli bir şekilde kalori fazlası almak. 7000 kalori aşağı yukarı 1 kilo yapıyor. Her gün 300 500 kalori fazlası idealdir. Düzenli beslenmek gerekiyor. Her öğünde yeteri kadar yemek lazım. Bir öğün çok yiyip diğerinde az yemek olmaz. Kolay gelsin. Ben de uzun zaman kilo alamadım. 20 yaşında falan 49a kadar düştüm. Boy 170. ama benim sağlık sorunum vardı düzelince şimdi iyi oldum.

Ben yıllardır aynı durumdayım. Çölyak hastalığından şüphelendim ama o da yok. Yine de gluten alerjisi olabilirim. Çölyak hastalığı buz dağının görünen yüzüymüş, öyle diyor canan karatay. Buz dağının altında ise gluten alerjisi varmış. Tabii bunun dışında birçok sebebi olabilir zayıflığın. Benim zayıflığımın yemek yemekle bir ilgisi yok.

@trans_women Peki bana neden beğenmedim attın? Metobolizman ne kadar hızlıysa o kadar fazla yemek zorundasın. Örnek olarak Marcus Greer Fitness'ın metobolizması çok hızlıymış, adam kilo almak için çok çok fazla yemek yiyormuş. Belki sizin 4-5 katınız kadar. Kilo alamıyorsanız demek ki az yiyorsunuz istediğinize katılmayın bu işler böyle. Vücudunu zorlamadan hiç bir şeye alıştıramazsın.

Doktora danış, spora başla sert idman yap günde 5 öğün tavuk pilav ye gainer kullan bak bakalım kilo alıyor musun almıyor musun? Basketbol, futbol gibi sporla ilgileniyorsan oynamayı bırak günlük hayatta koşma.

Yeni konular

Geri
Yukarı