Kilo alma hakkında bilgisi olan?

__.ali.__

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım biraz zayıfım ve bu durum artık beni rahatsız etmeye başladı. Sanki giydiğim kıyafetler üzerime yakışmıyor gibi. İki sene önce bu durum için hastaneye gittim ve testlerde sadece B vitamini eksik çıktı. Kilo almama yetecek miktarda yemek yediğimi de düşünüyorum ama hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Doktor bana spor yap daha yapılı görünürsün demişti ama spor yapmak aksine kilo verdirir diye biliyorum. Benim gibi olupta sonradan bir şekilde kilo alan var mı aranızda? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhaba. 16 yaşındayım biraz zayıfım ve bu durum artık beni rahatsız etmeye başladı. Sanki giydiğim kıyafetler üzerime yakışmıyor gibi. İki sene önce bu durum için hastaneye gittim ve testlerde sadece B vitamini eksik çıktı. Kilo almama yetecek miktarda yemek yediğimi de düşünüyorum ama hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Doktor bana spor yap daha yapılı görünürsün demişti ama spor yapmak aksine kilo verdirir diye biliyorum. Benim gibi olupta sonradan bir şekilde kilo alan var mı aranızda? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Her gün abur cubur ye illa kilo alırsın :)

Tamamen metabolizmanın çalışmasına bağlı. Ailendeki başka insanlarda zayıfsa benim yaşadığım durumdan muzdarip bir vatandaş olarak yaşamına devam edersin. İstersen günde 3-4 big mac ye en fazla 73 kg çıkarsın tahminimce sonra durursun

Spor kilo vermek için değil sağlıklı olmak için yapılır. Sağlıklı kilo almak içinde spor yapmalısın. Ben yüzmeni öneririm. Yüzme acıktırıyor.

Kas antrenmanı yapıp kaliteli karbonhidrat ile beslenerek sağlıklı kilo alımı sağlanabilir. Şekerli veya yağlı yiyeceklerle kilo almaya çalışmak saçmalık.

Dostum spor yapmak sadece zayıflamak demek değildir. Vücut geliştirmekte bir spordur. Vücut geliştiren insanların zayıfladığını nerde gördün?
Bende senin gibi zayıftım bir aralar ancak spor yapmaya başladıktan sonra düzenim yerine geldi. Ben normalde çok az su içerdim bazende hiç içmezdim. Su içme alışkanlığım düzene girdi, uyku düzenim yerine geldi, öğünlerimi düzenli almaya başladım ve sonuç olarak kilom yerine geldi.

Ama tabi bence bundan önce konuyla alakalı uzmanlarla görüş. Spor salonuna yazıl oradaki hocanla konuş sana uygun program verecektir.
Bilinçsiz yapıldığında sakatlanmalar olabilir.

Karbonhidrat tozu kullan ek gıda olarak. Spor yap. Bol bol ye fakat şeker kullanma yine de. Yağlı besinler tüket fakat tükettiğin yağ doymuş yağ olsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı