Kilo alma konusunda tavsiyeler

__can__

Decapat
Katılım
21 Nisan 2019
Mesajlar
25
Merhaba öncelikle. 16 yaşındayım ve hiçbir şekilde kilo alamıyorum. Yaz da geliyor kısa t-shirt falan giyince biraz zayıf görünüyorum ve hoşuma gitmiyor. Gerçekten deneyip de şunu yaptım kilo aldım diyen varsa o bilgiyi benimle paylaşır mısınız? 😂 Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
 

lionclaw

Decapat
Katılım
7 Aralık 2018
Mesajlar
51
Çözümler
1
güzel kardeşim 160 kilolu bir insan olarak konuşuyorum sana vereceğim tavsiyerler, mutlaka geceleri yemek yemen, mutlaka ekmek yemen, mutlaka şekerli ürün yemen tatlı vesayre özellikle geceleri, ve bakkaldan şekerli aburcubur cips kek biskuvit bu tarz şeylerle takviye edersen kilo alırsın
Bu tarz beslenirsen sadece yağlanır vücudun. Öncelikle kalori hesabı yapman gerekir. Bakliyat, kuruyemiş, beyaz et, kırmızı et gibi yiyeceklerde oldukça fazla kalori bulunuyor. Bunları hiçbir şekilde aksatmayıp kalori takibi birlikte günlük alman gereken değeri aşar isen kilo alırsın. Bizzat 3 ayda 10 kilo aldım.
 

24099

Terapat
Sosyal Tayfı
Katılım
2 Temmuz 2014
Mesajlar
11.090
Makaleler
33
Çözümler
221
Aşırı zayıflık iyi olmadığı gibi aşırı kiloluluk da iyi bir şey değil. Burada önemli olan kiloyu da sağlıklı ve dengeli bir şekilde almak.

Sabahları kahvaltılarını ve öğünlerini aksatma. Kilo almak için kendini hazır gıdalara banmak yerine kalori açısından verimli gıdalar ye. Hayvansal olan et, süt, yoğurt gibi gıdalar ve bal, pekmez gibi sağlıklı gıdalar tüketirsen hem sağlıklı olmuş olursun hem de kilo alırsın. Ama sadece bunlarla da kalma.

Tabi bunları yediğin için gün içinde buna göre yeterli miktarda su içmeyi de unutma.
 

Yeni konular

Yukarı