Kilo alma ve kas yapma

Wolfvo

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Boyum 1.78 kilom 53.
Dışarıdan sıska gözüküyorum. Kemiklerim sayılıyor.
Dışarıda hemen dikkat çekiyorum.
Pantolonlarım bana uymuyor.
Nasıl kilo alırım?
Bunun yanında biraz da kas yapmak istiyorum.

Zararlı kilo almak çok basit. Maddi durumun el veriyorsa atıştırmalık, hamburger, pizza, lahmacun vb. haftada en az 3-4 kere tüketmen yeterli. Maddi durumun el vermiyorsa makarna, pilav vb. yani günlük aldığın kalorini arttıracaksan. Sağlıklı olarak da arttırabilirsen karbonhidrat ve protein ağırlıklı besinleri tüketmek gerekiyor. Kas yapmak için spor salonuna yazıl ya da aktif bir spor yap.

Karbonhidratı abartarak tüketmen lazım. Makarna, pilav vs. aynı zamanda proteini de eksik bırakmaman lazım. Tavuk, et, balık gibi. Ama sana tavsiyem bu süreçte spor yapıp, kardiyo yapmayıp bulk yapman lazım. İştah sorunu yaşıyorsan karbonhidrat tozu düşünebilirsin. Etkili olacağına inanıyorum.

Hocalarım dışarıdan çok kötü gözüküyorum.
Boyuma göre kilom 72 falan olması gerekiyormuş.
Kilo almak için her gece yarım ekmeğe çikolata sürüp yiyorum. Akşamları fazla hareket edip kalori yakmamaya çalışıyorum. Lakin hâlâ kilo veriyorum.

Kilo iyi bir şey değil hocam boyunuza göre ideal kiloyu geçmeyin bence.
Boyuna göre hiç ideal değil. En az 60-65 olması lazım.
Hocalarım dışarıdan çok kötü gözüküyorum.
Boyuma göre kilom 72 falan olması gerekiyormuş.
Kilo almak için her gece yarım ekmeğe çikolata sürüp yiyorum. Akşamları fazla hareket edip kalori yakmamaya çalışıyorum. Lakin hâlâ kilo veriyorum.
Sen en iyisi spor salonuna yazıl. Hem düzenli beslenmeye başlarsın hem de kas yaparsın. Fakat 1 2 ay içinde olacak bir şey değil bu söyleyeyim.

Kiloyu kas ile almak daha faydalı olur. Bir uzmana danışarak ya da internette araştırma yaparak kendinize ortalama bir beslenme biçimi ve beraberinde egzersiz programı hazırlayabilirsiniz. Düzenli yapıldığı taktirde kısa sürede etki görürsünüz.

Geri
Yukarı