Kilo almak için Supplement önerisi

Halil_mi

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 2.5 aydır düzenli olarak spora gidiyorum (kilo almak için) ama çok az kilo aldım, bunun için toz almayı düşünüyorum. Hangi supplementi öneririsiniz acaba? Ben kilo alamıyorum deyince hocam direk gainer önerdi ama protein tozu falan alsam etkisi olur mu çünkü sporda kendimi zorlamayı çok seviyorum. Tabii çok tecrübeli değilim spor konusunda o yüzden tavsiyenizi almak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Protein tozu kilo almayı sağlamaz. Sadece gün içinde alamadığın proteini tamamlar ve kasları besler. Proteinler kasları geliştir.
Gainer kilo almana yardımcı bir tozdur. Sana hacim verir.
Kreatin ise kaslara su toplar ve daha dinamik estetik gözükürsün. Kreatin güç artışı verir. Spordan 30 dakika önce içebilirsin.
Ashwagandha: Mental olarak toparlanmanı sağlar etkisi çok büyüktür.

Kreatin veya gainer kullanmalısın. Protein tozunun kilo almanda yardımcısı olmaz. Ama ne kullanırsan kullan kalori mantığıyla hareket etmezsen gainer da kilo aldırmaz.

Mass Gainer al fakat Run Nutrition gibi markalara güvenme. Ben Swiss Nutrition kullandım ve memnunum, onun dışında HIQ, Big Joy, MySupplement, Hardline alabilirsin. Günde 100 ya da 200 gram kullan.

Kilo alamıyorsan, beslenmen iyi değildir. Beslenmen iyi olmadığı sürece alacağın takviyeler sana büyük ihtimal etki etmez. Önce beslenmeni düzelt, sonra takviyelere yönel.

Arkadaşlar 2.5 aydır düzenli olarak spora gidiyorum (kilo almak için) ama çok az kilo aldım, bunun için toz almayı düşünüyorum. Hangi supplementi öneririsiniz acaba? Ben kilo alamıyorum deyince hocam direk gainer önerdi ama protein tozu falan alsam etkisi olur mu çünkü sporda kendimi zorlamayı çok seviyorum. Tabii çok tecrübeli değilim spor konusunda o yüzden tavsiyenizi almak isterim.

Protein tozu kilo almana yardımcı olmaz, fakat gainer gibi ürünleri kullanabilirsin protein tozu ile karşılaştırılacak olunursa hem kalori hem de karbonhidrat açısından fazlalığı var kilo almana kolayca yardımcı olur. Ama antrenmansız kullanırsan vücudunun belirli kısımlarında yağ toplanması olur o da çirkin bir görüntü gösterir maalesef. Marka önerisi olarak,
  1. Swiss nutrition.
  2. Big joy.
  3. HIQ!
  4. Hardline
  5. Mysupplement
  6. Proteinocean

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı