Kilo nasıl verebilirim?

Sana en iyi tavsiyem bu işi bilir birinden yardım alarak yapman diyetiysenlerden falan yardım al sana günlük öğününü çıkartırlar bu şekilde kalori açığı verip zayıflarsın sakın bilmeden yapma veya zayıflayacağım diye kendini aç bırakma çok kötü sağlıksal dönüşleri olur.

Ayrıca sporda yapmanı tavsiye ederim aşırı yardımı oluyor.

Çok teşekkür ederim önerin için bence de bilir kişi daha da yardımcı olabilir.

Mesela akşamları yemekten sonra yarım saat yürüyüş yapsam ve bunu böyle 2-3 ay yapsam 89'dan kaça düşerim bir de yemeğime dikkat edersem?

Akşam yapmak zorunda değilsiniz. Eğer mümkünse sabahları aç karna hibiskus gibi bir bitki çayı içip ondan sonra kahvaltı yapsanız, acıktığınızda atıştırmalık olarak salata vb. kalorisi az ama doyurucu şeyler yeseniz, yemeklerde de porsiyon kontrolüne dikkat edip ailenizden yemekleri biraz daha az yağlı (kontrollü) vb. şeyler yapmalarını isterseniz bence 1 ayda harika bir sonuç alırsınız. Onun dışında günde 3 ile 3.5 litre gibi bir su içmek de (hele acıkınca) açlığınızı bastırabilir çünkü bazı insanlar susuzluğu açlık olarak algılayabiliyor. Bir de doktora gidebilirsiniz herhangi bir karaciğer yağlanması vb. bir durum var mı öğrenmek için. Eğer varsa da diyetisyene gidip (örneğin kolesterol yüksekse kolesterol düşürecek diyetler) ona göre diyet uygulayabilirsiniz.

Merhaba. 14 yaşındayım. Boy 1.82. kilom da 89. çok hareketli biri değilim ama çok yemiyorum hatta bazen yemeğimi bitirmiyorum bile ne tavsiye verebilirsiniz?

Hocam ekmek, pirinç, çikolata. Cipsi falan patates kızartması yağlı yiyecekler yağlı içecekler içilmezse yenilmezse gözle görülür bir fark olur.

Bizim kantinin poğaçasından tut çikolatasına kadar mide yakıyor 7 gün aç kalsam yemem.
5 Seneyi geçiktir kantine gitmiyorum, kantinden bir şey yiyen insanlardan tiksiniyorum. İçine kedi eti mi koyuyorlar nedir bütün sınıf leş gibi kokuyor.

Akşam yapmak zorunda değilsiniz. Eğer mümkünse sabahları aç karna hibiskus gibi bir bitki çayı içip ondan sonra kahvaltı yapsanız, acıktığınızda atıştırmalık olarak salata vb. kalorisi az ama doyurucu şeyler yeseniz, yemeklerde de porsiyon kontrolüne dikkat edip ailenizden yemekleri biraz daha az yağlı (kontrollü) vb. şeyler yapmalarını isterseniz bence 1 ayda harika bir sonuç alırsınız. Onun dışında günde 3 ile 3.5 litre gibi bir su içmek de (hele acıkınca) açlığınızı bastırabilir çünkü bazı insanlar susuzluğu açlık olarak algılayabiliyor. Bir de doktora gidebilirsiniz herhangi bir karaciğer yağlanması vb. bir durum var mı öğrenmek için. Eğer varsa da diyetisyene gidip (örneğin kolesterol yüksekse kolesterol düşürecek diyetler) ona göre diyet uygulayabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam.

Hocam ekmek, pirinç, çikolata. Cipsi falan patates kızartması yağlı yiyecekler yağlı içecekler içilmezse yenilmezse gözle görülür bir fark olur.

Hocam zaten abur cubur çok seven biri değilim patates kızartması 1 2 haftada anca yiyorum hatta bazen 3 hafta pirinç pilavını da çok koymadan kendimi doyurmadan yersem çok bir şey değişir mi?

Birkaç madde sıralıyım
1. Sabah ve akşamları yemek yemeye özen göster öğlenleri yememeye çalış.( Yersen de meyve, salata gibi hafif yiyecekler yersin)
2. Günde en az yarım saat yürüyüş.
3. Abur cubur, gazlı içecekler vs. uzak dur. (Canın tatlı bir şeyler çekerse evde kek falan yapar yersin)
4. Kilo aldıracak ağır yemekleri üst üste yememeye bak. Sabah fazla yediysen akşamına hafif yeki dengelesin.
5. Sofradan ne aç ne de tok kalk.

Spor bile yapmadığım da bu şekil de kendimi de çok sıkmadan gayet sağlıklı kilo vermiştim ben. Kendini çok sıkmana gerek yok arada olan kaçamaklar kızartmalar korkutmasın seni. Tabii herkesin bünyesi aynı değil.

5 Seneyi geçiktir kantine gitmiyorum, kantinden bir şey yiyen insanlardan tiksiniyorum. İçine kedi eti mi koyuyorlar nedir bütün sınıf leş gibi kokuyor.
Biz bi çikolata alıyoruz tuvaletten çıkamıyoruz o derece büyük sorun öyle bir mide yanması oluyor ki tuvalette sıra oluşuyor.

Geri
Yukarı