Nasıl kilo verebilirim?

karul

Decapat
Merhaba, 15 yaşındayım. Yaklaşık 1.5 yıldır sabit olarak 82-83 kiloyum. Boyum 1.67-69 civarında. Artık hayattan bezdim. Kilo vermek istiyorum.
Bana öneride bulunur musunuz? Sanırım aileden gelen bir genetik bütün sülalede bu problem var. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Kalori açığı yapın (Calorie deficit). Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayıp günlük kalori ihtiyacınızın 500 kalori altını alın, 1 kilogram 7500 kaloridir. Her gün 500 kalori açığı yaparsanız 1 ayda yaklaşık 2 kilo verebilirsiniz.

Merhaba, 15 yaşındayım. Yaklaşık 1.5 yıldır sabit olarak 82-83 kiloyum. Boyum 1.67-69 civarında. Artık hayattan bezdim. Kilo vermek istiyorum.
Bana öneride bulunur musunuz? Sanırım aileden gelen bir genetik bütün sülalede bu problem var. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Aynı sorun bende de vardı
Anlatıyorum ben yaklaşık 1 1,5 sene önce 1.69 boylarında 93 kg idim.
Bu kilo gerçekten canımı çok sıktı ve şimdi 1.72 boylarında 81 kgyim ve hala vermeye devam ediyorum.
Öncelikle günde 2 öğün yemeye çalış ve tamamen doymadan kalk yemekten
Gidebiliyorsan spor salonuna git gidemezsen evde antrenmanlar yapabilirsin
Kalori hesabı yap.
Yediğin öğünlerde hamur işi, ekmek vs. şeyleri az tut
Akşam saat 8 veya 6'dan sonra hiçbir şey yeme
Günde su tüketimini en az 2-2, 5 yap önerim 3 litre.
Ve gün içinde boş zamanlarını oturarak değil yürüyüş yaparak veya sevdiğin herhangi bir aktiviteyi yaparak harca.

Aynı sorun bende de vardı.
Anlatıyorum ben yaklaşık 1 1,5 sene önce 1.69 boylarında 93 kg idim.
Bu kilo gerçekten canımı çok sıktı ve şimdi 1.72 boylarında 81 kgyim ve hala vermeye devam ediyorum.
Öncelikle günde 2 öğün yemeye çalış ve tamamen doymadan kalk yemekten.
Gidebiliyorsan spor salonuna git gidemezsen evde antrenmanlar yapabilirsin.
Kalori hesabı yap.
Yediğin öğünlerde hamur işi, ekmek vs. şeyleri az tut.
Akşam saat 8 veya 6'dan sonra hiçbir şey yeme.
Günde su tüketimini en az 2-2, 5 yap önerim 3 litre.
Ve gün içinde boş zamanlarını oturarak değil yürüyüş yaparak veya sevdiğin herhangi bir aktiviteyi yaparak harca.

En basitinden şınav veya mekik bile çekemiyorum. Günde 1litre su tüketiyorum. Ekmek genelde okulda öğlen yemeğinde ve evde özelliklede çorba var ise. Benim için biraz zor olacak ama denerim.

Merhaba kardeşim. Senin yaşlarında ort. 95 96 kiloydum. Ta ki gecen seneye kadar.

Öncelikle kilo vermeye karar verdiğim zamanlar az yemeye başlamıştım ama aslında bu işin sırrı az yemek falan değil. Kalori açığı yani kalorisi düşük besinler tercih etmendir. Önerim ve yaptığın diyete sadık kalmak. "ya bir kereden bir şey olmaz" falan asla olmamalı. Ben ort 6 ayda 20 kilo verdim. Sabahları okula gitmeden önce kahvaltımda sadece 2 haşlanmış yumurta beyazı yiyorum ve bol bol yeşillik yemen tavsiyem. Okuldan gelince 100 gr haşlanmış tavuk göğsü 1 kase pilav ile ardından spora gidiyorum.

Eğer durumun ve zamanın var ise spora gitmen tavsiyemdir. Süreci hızlandırır ve vaktini boş şeylere harcamamış olursun. Akşam da aynı şekil kalorisi düşük besinler tercih edersen senin için daha iyi olacaktır. Spora gidecek durumun yok ise günlük 30-45 dk aynı tempoda yürümen tavsiyemdir ya da bisiklet sürmen. İş sende bitiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
En basitinden şınav veya mekik bile çekemiyorum. Günde 1litre su tüketiyorum. Ekmek genelde okulda öğlen yemeğinde ve evde özelliklede çorba var ise. Benim için biraz zor olacak ama denerim.
Senin 12-15 kilo gibi bir fazlan var. Ben 30 kilo fazlası varken şınav çeken çok fazla insana şahit oldum. Yani başka bir sakatlığın vs yoksa spor yapman gerekiyor.

Merhaba kardeşim senin yaşlarında ort. 95 96 kiloydum taki gecen seneye kadar öncelikle kilo vermeye karar verdiğim zamanlar az yemeye başlamıştım ama aslında bu işin sırrı az yemek falan değil kalori açığı yani kalorisi düşük besinler tercih etmendir önerim ve yaptığın diyete sadık kalmak ya bir kereden bir şey olmaz falan asla olmamalı ben ort 6 ayda 20 kilo verdim sabahları okula gitmeden önce kahvaltımda sadece 2 haşlanmış yumurta beyazı yiyorum ve bol bol yeşillik yemen tavsiyem okuldan gelince 100 gr haşlanmış tavuk göğsü 1 kase pilav ile ardından spora gidiyorum eğer durumun ve zamanın var ise spora gitmen tavsiyemdir süreci hızlandırır ve vaktini boş şeylere harcamamış olursun akşamda aynı şekil kalorisi düşük besinler tercih edersen senin için daha iyi olacaktır spora gidecek durumun yok ise günlük 30-45 dk aynı tempoda yürümen tavsiyemdir ya da bisiklet sürmen. İş sende bitiyor.

Genelde çok fazla tavuk tüketemiyorum. Ama diğer dediklerinizi spor haricinde yapabilirim.

Senin 12-15 kilo gibi bir fazlan var. Ben 30 kilo fazlası varken şınav çeken çok fazla insana şahit oldum. Yani başka bir sakatlığın vs yoksa spor yapman gerekiyor.

Bacağımda düz tabanlık var onun dışı bir sorunum yok. Bununla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı