Kilo nasıl verebilirim?

mehmetcbb

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PALIT GTX 1660 6GB

Intel Core i3 10100F

MSI H510M-K PRO

Kingston 2x16GB DDR4 RAM

240GB HP SSD

2TB Western Digital HDD
Meslek
Öğrenci
Merhaba. 14 yaşındayım. Boy 1.82. kilom da 89. Çok hareketli biri değilim ama çok yemiyorum hatta bazen yemeğimi bitirmiyorum bile ne tavsiye verebilirsiniz?

Yemeğinizi bitirip bitirmediğiniz değil, ne yediğiniz ve ne sıklıkla yediğiniz önemli. Spor salonuna gidin ve ya evde kendiniz egzersiz yapın, sağlıklı beslenin, öğün sayınızı düşürün.

Yemeğinizi bitirip bitirmediğiniz değil, ne yediğiniz ve ne sıklıkla yediğiniz önemli. Spor salonuna gidin veya evde kendiniz egzersiz yapın, sağlıklı beslenin, öğün sayınızı düşürün.

Pirinç pilavı ve genelde makarna gibi yemekler yani ev yemekleri diyebiliriz tek farklı olan okul da köfte gibi şeyler.

Merhaba. 14 yaşındayım. Boy 1.82. kilom da 89. Çok hareketli biri değilim ama çok yemiyorum hatta bazen yemeğimi bitirmiyorum bile ne tavsiye verebilirsiniz?
Diyetisyene gidebilirsiniz. Ancak gitmem diyorsanız da zaten bazı haklı sebepleri var gitmemek için bazı doktorların. Örneğin kalori açığı oluşunca bir anda hızlı kilo verilse bile vücudun kalori ihtiyacına göre tekrar düzenleme yapması ve kalori ihtiyacının günden güne düşmesi gibi. O yüzden sağlıklı beslenip günde en az 6.000 adım atmak en sağlıklısı diyorum ben.

Pirinç pilavı ve genelde makarna gibi yemekler yani ev yemekleri diyebiliriz tek farklı olan okul da köfte gibi şeyler.
Pilavı abartmadan yiyin, makarna karbonhidrat zaten o kilo aldırır, hele o okul kantin yemeklerinden uzak durun içlerinde ne olduğu belli değil.

Diyetisyene gidebilirsiniz. Ancak gitmem diyorsanız da zaten bazı haklı sebepleri var gitmemek için bazı doktorların. Örneğin kalori açığı oluşunca bir anda hızlı kilo verilse bile vücudun kalori ihtiyacına göre tekrar düzenleme yapması ve kalori ihtiyacının günden güne düşmesi gibi. O yüzden sağlıklı beslenip günde en az 6.000 adım atmak en sağlıklısı diyorum ben.

Mesela akşamları yemekten sonra yarım saat yürüyüş yapsam ve bunu böyle 2-3 ay yapsam 89'dan kaça düşerim bir de yemeğime dikkat edersem?

Sana en iyi tavsiyem bu işi bilir birinden yardım alarak yapman diyetiysenlerden falan yardım al sana günlük öğününü çıkartırlar bu şekilde kalori açığı verip zayıflarsın sakın bilmeden yapma veya zayıflayacam diye kendini aç bırakma çok kötü sağlıksal dönüşleri olur

Sana en iyi tavsiyem bu işi bilir birinden yardım alarak yapman diyetiysenlerden falan yardım al sana günlük öğününü çıkartırlar bu şekilde kalori açığı verip zayıflarsın sakın bilmeden yapma veya zayıflayacam diye kendini aç bırakma çok kötü sağlıksal dönüşleri olur
Ayrıca sporda yapmanı tavsiye ederim aşırı yardımı oluyor

Geri
Yukarı