Kilo nasıl verebilirim?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, yaşım 17 boyum 1.62 civarında kısayım evet kilom işte 92 olması lazım son zamanlarda bayağı kilo aldım yüzüm falan belli ediyor kendini gülünce falan gözlerimin gözükmedigini söylüyorlar bu duruma dur demek istiyorum. İlk olarak nereden başlamalıyım? Neler yapmam lazım? Neler yemem veya yememem sabahları ve aksamları beslenmemi düzeltip yani kendini diyete sokup birkaç hafta sonra spora başlamak istiyorum sanırım öylede yapacağım sizlerden istediğim şeylerden birisini önerebileceğiniz diyet listesi ya da beslenme önerileri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direkt spora başla, kalori açığı ver (FatSecret uygulamasını indir telefonuna oradan günlük kalorini hesapla), yağlı şekerli yüksek kalorili ne varsa hayatından çıkar, sürekli hareket et ve bol bol su iç günde 4-5 litre. Kilo verirken vücudunun yavaştan şekile girmesi için ağırlık antrenmanı yapmanı öneririm, sonra 25 dakika bisiklet 30 dakika koşu bandı yapman iyi olur.

Direkt spora başla, kalori açığı ver (FatSecret uygulamasını indir telefonuna oradan günlük kalorini hesapla), yağlı şekerli yüksek kalorili ne varsa hayatından çıkar, sürekli hareket et ve bol bol su iç günde 4-5 litre. Kilo verirken vücudunun yavaştan şekile girmesi için ağırlık antrenmanı yapmanı öneririm, sonra 25 dakika bisiklet 30 dakika koşu bandı yapman iyi olur.

Hocam neler yemem daha iyi olur?

Hocam neler yemem daha iyi olur?
Genel olarak protein içeren şeyleri, bitkisel hayvansal fark etmez. Yeşil mercimek vb. olabilir ama sakın çok az yiyerek kilo vermeye çalışmayın. Günlük kalori ihtiyacınızı hesaplayın ondan 600-700 eksik kalori almak yeterli olacaktır, hızlı kilo veriminde deri sarkması ve kas kaybı çok olur o yüzden kontrollü verilmeli. Dediğim gibi su tüketimi çok önemli, metabolizmanı hızlandırmak için bol bol su içmen lazım, yavaş metabolizma yağ yakmayı ve kilo vermeyi büyük ölçüde zorlaştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı