Kilo nasıl verilir?

Kagoer

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta gördüğünüz gibi pandemi döneminde biraz fazla kilo aldım. Nasıl verebilirim? Bir tane uygulama yükledim, 30 günde kilo verme diye bir uygulama. Yorumlarını okudum gayet iyi uygulamalar var. Günlük olarak hepsini yapıyorum. Fakat sabah 9'dan akşam 5.30'a kadar bilgisayarın başındayım. Bazı molalarda yürüyorum. Sizce ek olarak ne yapabilirim?

Az yemek yiyerek yiyerek ve çokça hareket ederek. Eğer imkanınız varsa bir bahçede çalışmanızı öneririm. Kendim bizzat yazları kendi bahçemizde çalışıyorum. Hem kilo verdim hem de kas yaptım. Hemde çalışmamın karşılığını da aldım. Yani kesinlikle tavsiye ederim.

Ekmek, şeker, tuz, yağı kes. Bunları kesmezsen istediğin diyeti, sporu yap fayda alamazsın. Bunun dışında her gün en az 40 dakika yürüyüş yapmaya çalış, pandemide ne kadar yapabilirsin bilmiyorum ama fırsatın olursa yap. Onun dışında yemek porsiyonlarını dengeli planla, her gün en az 2 fincan yeşil çay, 1 fincan sade Türk kahvesi iç. Sabah uyandığın zaman hemen aç karnına 1 bardak su iç. Bu dediklerimi yaparsan ve ilk ay sıkı tutarsan kendini ciddi kilo kaybın olur. 4 buçuk ayda toplam 22 kilo verdim bu dediklerimi yaparak.

diyet2.jpg

1 Ay yaptım bunu ve 3-4 kilo verdim ama evde oturarak olmuyor ya spor yap ya da yürü.(Akşam arası yapma)

Sağlıklı bir şekil de vermek istiyorsanız ekmeği silin hayatınızdan aynı şekilde tatlı ve hamur işi gibi şeyleri de. Olabildiğince proteğin ağırlıklı beslenin öyle yapamıyorsanız lif değeri yüksek besinlerle beslenin. Sarkma gibi durumlar olsun istemiyorsanız da kaslarınızı geliştirmeyi deneyebilirsiniz ancak ben 28 kilo verdiğim de bile çok bir sarkma olmamıştı o yüzden aşırı bir kilonuz yoksa sarkmadan da korkmanıza gerek yok zaten. Son olarak ise iradeniz çok kuvvetli değilse tercihen spora aşırı derece de yönelmeyin çünkü fazla yorulunca bir de üstüne açsanız diyetinizi bozmanız olası.

Yeni konular

Geri
Yukarı