Kilo verirken günlük protein alınmalı mı?

AliEfe998ozdmr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Ben yeni yeni fitness yapıyorum yağdan kilo vermeye çalışıyorum. Ancak yağdan kilo verirken kas kaybetmemeye çalışıyorum, yaşadım.
Şimdi sorum şu: Normalde kas kütlesi kazanmak için günlük protein ihtiyacı karşılanması gerekiyor biliyorsunuz. Ancak ben yağ kaybederken kas kaybetmeyeyim diye yine de günlük protein ihtiyacımı karşılıyorum. Yani kilo verirken günlük protein ihtiyacımı karşılamam bu açıdan mantıklı mı? Teşekkürler.

Ben şimdi 88 kiloyum, haftada 1 kg vermeyi hedefliyorum. Günlük 120 gram protein alıyorum az mı gelir yani?
Normalde spor yaparken bile en düşük hesap genelde 1.5 ile hesaplanır. 120 gram, normal spor yaparken bile tam olarak karşılamayabilir. Kilo verirken kas kaybetmek istemiyorsanız, 2 katı şart.

Normalde spor yaparken bile en düşük hesap genelde 1.5 ile hesaplanır. 120 gram, normal spor yaparken bile tam olarak karşılamayabilir. Kilo verirken kas kaybetmek istemiyorsanız, 2 katı şart.
peki protein ihtyacımı karşılamak için hangi protein tozunu önerirsin? herkes farklı ürün söylüyor.

Geri
Yukarı