Kilo vermek için su orucuna başlanır mı?

dwaynejohnson

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar göbeğimde ve göğüslerimde fazla yağ olduğu için ve hızlı bir şekilde kilo vermek istediğim için su orucu yapmak istiyorum. Sadece su orucu yapmakla kalmayıp bir de her gün yürüyüşe çıkacağım. Sizce yapmalı mıyım yapmamalı mıyım? Karar veremedim bazıları zararlı bazıları ise yararlı diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı bir şekilde kilo vermek sağlıklı değil, hızlı verseniz bile verdiğiniz kiloyu geri almanız mümkün. Eğer ben sabırlı biriyim diyorsan uzun sürede bu kiloyu vermeye çalış aksi takdirde göbeğinde sarkmalar olabilir.

Hızlı bir şekilde kilo vermek sağlıklı değil, hızlı verseniz bile verdiğiniz kiloyu geri almanız mümkün. Eğer ben sabırlı biriyim diyorsan uzun sürede bu kiloyu vermeye çalış aksi takdirde göbeğinde sarkmalar olabilir.

Geri almamak için sağlıklı besleneceğim abur cubur falan yemeyeceğim o şekilde geri alır mıyım?

4 ay önce ufak bir dükkan açtık. O güne kadar uzun zaman boyunca genel olarak haraketsizdim. O zaman 103 kiloydum. Ve benim vücudum kilo alinca iğrenç bir görünümü oluyor. Göbeğim o kadar kötü görünüyordu ki resmen 7-8 aylık hamile bir kadın gibiydim. Bir de göbek gibi basen ve kalçalarım şişiyor. Eskiden fazla yemek yemedigim halde bir ay içinde bir kilo bile vermiyordum. Dükkandan sonra haraketlendim. Sadece fiziken değil. Enerjim yükselmeye başladı. Çünkü sabahtan akşam 21:00 a kadar uğraşım oluyordu. Şubat ayının 10. da dükkan açtık. Şuan 86 kiloyum. Vücudum bayağı bir toparlandı. Ve artık hızlı bir şekilde kilo veremiyorum eskisine göre. Ne yaparsan yap ama bir uğraşın olsun. Yürüyüş iyi olur ama günde bir iki saat değil. Biraz daha fazla olsun. Ve enerjini yüksek tut. Ve yediklerine dikkat et. Şeker kullanma. Ekmek fazla tüketme. Bolbol su iç. Tatlılardan uzak dur. Cips gibi abur cubur hiç yeme. İlk zamanlar sana bunlar zor gelebilir ama sonra alışıyorsun. Ben çay bardağına 3 tane, su bardağına 6 tane şeker atıp çay içen birisiydim. Şimdi hiç kullanmıyorum. Bazen olsada sulu yemekler yiyorum. Genelde et tüketiyorum son 4 aydır.

Evet su orucu yapmak size çok çok hızlı bir şekilde kilo verdirecektir.
İslamiyetteki oruç içinde 'oruç tut,sıhhat yani sağlık bul' diye bir kökleşmiş cümlede vardır.

Çevremdeki obez hayatın o kadar iğrenç ve kötü bir durum olduğunu sert bir şekilde farkeden arkadaşlarım su orucuna başladı.
Genel olarak hiçbirşey yemiyorsunuz,sadece su ve üstüne tuz ve limon dökülmüş maydonoz ve yeşillik yiyip 6-7 gün yemek yememeyi başarıp bu 1 haftada 4 kilo veren arkadaşım oldu.

İlk 2 gün çok stresli geçiyor,stresten bu su orucu süresinde tamamen uzak kalmanız lazım.
Aileniz sizi strese sokmamalı,kimse den bir rahatsız edici birşey görmemeniz lazım.
Hatta mümkünse instagrama hiç girmeyin bile :D

İlk 2 gün hiçbirşey yememeyi başarırsanız gerisi geliyor,hatta 10 gün bile bu şekilde yapabilirsiniz.
Ama su ve tuz almayı unutmayın.
Bende denedim fakat sağım solum her tarafım buram buram stres olduğu için tutamamıştım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Omad diyeti de var. 24 saatte 1 defa yemek yiyorsun. Çok sağlıklı bir şekilde kilo veriyorsun. 1 öğün istediğin kadar yiyip diğer öğünler yemiyorsun.. Su orucu yapabilirsen o da yapılır.. Lakin ilk günler biraz zorluyor.. Bünyeden bünyeye de değişkenlik gösterir. Hafif geçebilir de.

Vücutta yağdan çok kas kütlesi kaybettirir. Hele gerçekten kilolu denecek seviyede iseniz ciddi seviyede deri sarkması yaratacaktır. Geri toparlanması maalesef olmaz. O yüzden adam akıllı kalori açığı olan, sağlıklı besinlerden oluşan bir diyet ve yürüyüş ile kilo verebilirsiniz.

Oruç ile kilo vermek kadar saçma bir şey olamaz. Kilo vereceğim diye kas kaybedersin. Kilo vermenin en iyi yolu hareket etmektir. Bunun yanında yemek de yemelisin ki kas kütleni koruyasın. Bu işler oruçla olacak şeyler değil. Ne yazık ki milletimiz böyle, yok kilo verdirici hap yok yağ yakıcı mucizevi karışım bırakın bu şeyleri aga. Kardiyo yap ve bol bol koş.
Ekleme: Yürüyüş yapacaksan eğimli yolda yukarı doğru yürü. Düz yolda yaptığın yürüyüş ile kilo veremezsin.
Ekleme 2: Dediklerim yanlış anlaşılmasın amacım saygısızlık değil yardımcı olmak. Tekrar okudum da biraz agresif olmuş gibi.

Vücutta yağdan çok kas kütlesi kaybettirir. Hele gerçekten kilolu denecek seviyede iseniz ciddi seviyede deri sarkması yaratacaktır. Geri toparlanması maalesef olmaz. O yüzden adamakıllı kalori açığı olan, sağlıklı besinlerden oluşan bir diyet ve yürüyüş ile kilo verebilirsiniz.

Arkadaşlar bir tanıdığıma da sordum yapmamamı söyledi ve bana şöyle bir liste attı.

Bir kibrit kutusu beyaz peynir, domates ve salatalık, 1 dilim ekmek.
Öğle yemeği.
1 kase yağsız yoğurt.
Akşam yemeği.
100 gr. Haşlanmış tavuk, 1 kâse yağsız yoğurt ve salata.
2. gün.
Sabah kahvaltısı.

1 adet haşlanmış yumurta, 1 dilim kepekli ekmek, 2 çay kaşığı reçel, salatalık.
Öğle yemeği.

Izgara olarak pişirilmiş tavuk, yağsız salata.

Akşam yemeği.

1 kase çorba, 1 kâse yoğurt, salata.
3. gün.

Sabah kahvaltısı.

Öğle yemeği.

1 dilim ekmek, 1 kâse yağsız yoğurt, yarım tabak sebze yemeği.
Akşam yemeği.

100 gr. Haşlanmış et, 1 kâse yağsız yoğurt ve salata.
4. gün.

Sabah kahvaltısı.

Öğle yemeği.

Akşam yemeği.

5. gün.

Sabah kahvaltısı.

Öğle yemeği.

Akşam yemeği.

100 gr. Haşlanmış et, tavuk yahut balık, 1 kâse yağsız yoğurt ve salata.
6. gün.

Sabah kahvaltısı.

Öğle yemeği.

Akşam yemeği.

7. gün.

Sabah kahvaltısı.

Öğle yemeği.
Ben buna uyarak yapmak istiyorum yavaş da olsa sağlıklı bir şekilde vermek için böyle yapmam gerekiyormuş.
Akşam yemeği.

100 gr. Haşlanmış et, tavuk yahut balık, 1 kâse yağsız yoğurt ve salata.

Oruç ile kilo vermek kadar saçma bir şey olamaz. Kilo vereceğim diye kas kaybedersin. Kilo vermenin en iyi yolu hareket etmektir. Bunun yanında yemek de yemelisin ki kas kütleni koruyasın. Bu işler oruçla olacak şeyler değil. Ne yazık ki milletimiz böyle, yok kilo verdirici hap yok yağ yakıcı mucizevi karışım bırakın bu şeyleri aga. kardiyo yap ve bol bol koş.
Ekleme: Yürüyüş yapacaksan eğimli yolda yukarı doğru yürü. Düz yolda yaptığın yürüyüş ile kilo veremezsin.
Ekleme 2: Dediklerim yanlış anlaşılmasın amacım saygısızlık değil yardımcı olmak. Tekrar okudum da biraz agresif olmuş gibi.

Hareket edeceğim yürüyüş yapabileceğim bir park var ve dümdüz de değil yokuş falan var bayağı.

Oruç ile kilo vermek kadar saçma bir şey olamaz. Kilo vereceğim diye kas kaybedersin. Kilo vermenin en iyi yolu hareket etmektir. Bunun yanında yemek de yemelisin ki kas kütleni koruyasın. Bu işler oruçla olacak şeyler değil. Ne yazık ki milletimiz böyle, yok kilo verdirici hap yok yağ yakıcı mucizevi karışım bırakın bu şeyleri aga. kardiyo yap ve bol bol koş.

Hayır agresif olmadı alınmadım da attığım listeye bakabilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı