Kilo vermek için su orucuna başlanır mı?

Böyle şeylere gerek yok. 3000 kalori alman gerekiyorsa 2500 al spor yap 1 ay sonra 5-8 kg verirsin ben 2000 kalori alıyordum bazen 1500 üstüne spor 9 kg verdim geçen ay.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığım listeye bakar mısın rica etsem bunun yanında günlük 15-20 kilometre yürümeyi düşünüyorum yapabilirsem.
Yumurta her kahvaltıda olsun 2 ideal peynire ve yoğurda gerek yok (bana göre) salatayı bol ye ekmek çavdar olsun olmasa da şart değil benimki şöyle idi 2 öğün sabah 3 yumurta 5 zeytin domates salata akşam tavuk yemeği veya nohut fasulye yanında salata ve çorba ve bulgur pilavı.

Meyvede yerdim ben ara öğün yapmadım bilmiyorum yapacaksan sana kalmış sabah ve akşam sadece su 2-3 lt arası.

Son düzenleme:
Ben 10 yıllık sporcuyum. Sen de benim gibi metabolizması yavaş olan insanlardansın. Yani kendini aç bırakıp kilo versen de diyetini bırakınca o kiloyu geri alacaksın kaçarın yok.

Tekrar ediyorum ben 10 yıllık sporcuyum. Bir salona yazılıp her gün 3 dakika depar ve 10 dakika hafif tempo koşu yapıyorsun, 10 dakikalık koşudan sonra tekrar 3 dakika depar yapıp idmanını bitirip salondan çıkıp gidiyorsun.

Bunu günün ne kadar erken saatinde yaparsan o kadar iyi. Metabolizman gün sonuna kadar hızlı çalışır bu sayede.

Bunu yaparsan her gün bir miktar fastfood bile yiyebilirsin.

Bitti gitti.

Ben diyetisyen değilim, kendi uygulayıp kilo verdiğim diyeti yazıyorum, tavsiye değildir.

Sabah: 30 dakika koşu + 100 gram lor peyniri, 2 haşlanmış yumurta, 5 zeytin, 1 salatalık.
Öğle: (2 kase dolusu) bulgur pilavı, pirinç pilavı, makarna üçlüsünden biri + bulabildiğim kadar protein (maddi durumum iyi değil) + 2 bardak ayran + 1 salatalık.
Akşam: 30-40 dakikalık tüm vücut ağırlık antrenmanı. (Setler arası dinlenme süresi 15 saniye)

Günde 2-3 litre su içtim. Ekmek, abur cubur, dondurma, meyve, poğaça, simit, börek, tatlı ve patates kızartması gibi yiyecekleri tamamen hayatımdan çıkardım. Sadece sabah ve öğle yemek yedim, akşam su içtim ve dambıl kullanarak spor yaptım.

Geçen bir ayda 7 kilo verdim bisiklet sürüp evde ağırlık çalışıp diyetime dikkat ederek. Diyet dediğim de öyle hesaplı değil: Ekmek yok, şeker tatlı yok, börek çörek yok, her sabah 3yumurta, öğlenleri kemirmek için havuç falan, akşam yemeği de fırında tavuk veya sebze yemekleri, pilav da yok. Çok az yiyeyim dersen spor da yapamazsın başın döner halsiz hissedersin. Aldığın besinlerin çeşidine dikkat et sadece protein ve karbonhidrat iyi alınmalı. Hızlı kilo vermek istiyorsan kesinlikle yeterli beslenip vücudun her yerini sporla sıkılaştırmalısın yoksa harbiden sarkıyor vermiş değil almış gibi duruyorsun.

Geçen bir ayda 7 kilo verdim bisiklet sürüp evde ağırlık çalışıp diyetime dikkat ederek. Diyet dediğim de öyle hesaplı değil: Ekmek yok, şeker tatlı yok, börek çörek yok, her sabah 3yumurta, öğlenleri kemirmek için havuç falan, akşam yemeği de fırında tavuk veya sebze yemekleri, pilav da yok. Çok az yiyeyim dersen spor da yapamazsın başın döner halsiz hissedersin. Aldığın besinlerin çeşidine dikkat et sadece protein ve karbonhidrat iyi alınmalı. Hızlı kilo vermek istiyorsan kesinlikle yeterli beslenip vücudun her yerini sporla sıkılaştırmalısın yoksa harbiden sarkıyor vermiş değil almış gibi duruyorsun.

Öyle çok çok kilolu değilim 10 kilo fazlam vardır ve bunu çok hızlıca vermek istiyorum sadece dediğim o

Her şeyde bir tutam sabır lazım hocam zamanında 95 Kiloydum yaklaşık 2 ayda aniden 50 civarına kadar düştüm ki olmam gereken ideal kilom 56kg yaklaşık 1 yıldır diyet yapmıyorum ne varsa yiyorum sığır gibi abur cubur besleniyorum ve ideal kiloya ulaşamıyorum ani kilo kayıpları yağla birlikte ciddi olarak kaslara zarar veriyor.

Bu diyet sadece bir işkence. vereceksin ama sonra elma bile yersen o senin vücudunda yağ olarak depolanır direk kilo olarak geri dönüyor. Tek öğün yap en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı