Rehber Kimler Xbox almalı kimler PlayStation almalı?

Konsolu geçin, ortada mis gibi PC var yahu. 😀 Konsol alırsam sırf GTA 6 için alacağım sanırım. Aslında sadece GTA 6 için de PS5 falan almak istemiyorum. Ucuza bir Series S bulup oynasam da olur gibi. 1080p, 30FPS oynatsa yeter. Sonuçta RDR 2, Xbox One gibi içerisinde GT 1030'un OC versiyonunu barındıran bir konsolda bile çalıştıysa GTA 6 da Series S için güzel optimize edilir herhalde.

Konsolu geçin, ortada mis gibi PC var yahu. 😀 Konsol alırsam sırf GTA 6 için alacağım sanırım. Aslında sadece GTA 6 için de PS5 falan almak istemiyorum. Ucuza bir Series S bulup oynasam da olur gibi. 1080p, 30FPS oynatsa yeter. Sonuçta RDR 2, Xbox One gibi içerisinde GT 1030'un OC versiyonunu barındıran bir konsolda bile çalıştıysa GTA 6 da Series S için güzel optimize edilir herhalde.

PC, Gaming monitor varsa çok zevkli. Ben TV'de kullandım gram zevk alamadım. 30-40 cm mesafeden 32 inç ekrana baktım.

Çok pis downgrade yer Series S'te bence.

PC başında rahat edemeyen çok fazla kişi var bu sebepten konsol tercih eden kişi sayısı fazla.

PC başında rahat edemeyen çok fazla kişi var bu sebepten konsol tercih eden kişi sayısı fazla.

Bir de konsol alıp monitörde oynayan tayfa var. O kafayı hiç çözemiyorum. Mademki konsol aldın, otur kardeşim TV'nin karşısına, yanına da cipsini alıp koltukta uzanarak oyununu oyna.

Tabii bir de donanım tarafı var. Yeni oyunlarda PC'de ayarları kurcalamak gerekiyor. Konsoldaki adam açıyor oyununu oynuyor. Optimizasyonmuş, ayarmış falan bakmıyor.

Güzel bir oyuncu koltuğu aldıktan sonra neden rahat edemesin zaten konsol oynarkende koltuğa oturmuyor muyuz?
Başkaları ne yapıyor bilemem ancak ben yatarak oynuyorum. Masa başında nasıl yatarak oynayayım? Birkaç ay laptopdan oynamaya çalıştım skolyozum ilerledi, boyun düzleşmesi meydana geldi. Ben rahat edemeyen kişiler için böyle bir yorumda bulundum, herkes PC başında rahat edemeyecek diye bir şey yok.

Bir de konsol alıp monitörde oynayan tayfa var. O kafayı hiç çözemiyorum. Mademki konsol aldın, otur kardeşim TV'nin karşısına, yanına da cipsini alıp koltukta uzanarak oyununu oyna.
TV alacak bütçeye sahip olamadan bir süre önce bende monitörden konsol oynadım. Tabi fark olarak masa başında değildim yine yatarak oynuyordum tek sorun monitör ekranı küçüktü. Parası olanların 4K TV almasını öneririm. Bende 40" boyutunda 4K TV aldım çok çok daha iyiyim şuan .

Tabii bir de donanım tarafı var. Yeni oyunlarda PC'de ayarları kurcalamak gerekiyor. Konsoldaki adam açıyor oyununu oynuyor. Optimizasyonmuş, ayarmış falan bakmıyor.
Benim en çok cebelleştiğim sorun da buydu maalesef. Altı üstü bir oyun oynayacağım diye girip yapmadığım ayar kalmıyordu. Bir de benim laptop da texture shimering vardı en az 30-40 saat uğraşmışımdır ve çözememişimdir. Sattım kurtuldum 😀 Konsolun rahatlığını, konforunu başka hiçbir yerde bulamıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı