Rehber Kimler Xbox almalı kimler PlayStation almalı?

Bende pilli kol daha avantajlı yazacaktım da Xbox fanatiği olduğum ortaya çıkmasın diye atlamadım.

Abi bakıyorum pill bitmiş çat direk yedek pili takıyorum oyun keyfine devam. Sürekli pil alma derdim de yok şarj dolduruyorum. Geçen gün piller bitmiş. Oyunun ortasında kaldım kabloyla oynamaya başladım hiç rahat edemedim.
Özgürce fikir belirtebilirsiniz hocam. En kötü linçleriz ne yani😄. Pilli bataryalı olayı kişiden kişiye değişir. Ama toplumun geneline göre yazdık.

Özgürce fikir belirtebilirsiniz hocam. En kötü linçleriz ne yani😄. Pilli bataryalı olayı kişiden kişiye değişir. Ama toplumun geneline göre yazdık.

Hocam bu savaşın kazananı PC zaten. Kişisel zevklere bağlı. Ama bir türko gencine tavsiyem bu saatten sonra PS almaması yönünde olacaktır. PS Plus o parayı hak etmiyor. PS oyunları da artık çok pahalı. Xbox tarafı içinde bunu düşünüyorum, PS'a göre bir tık iyi gibi duruyor ama PC'den iyi olamaz.

PC alsın zaten oyunlar PC gelecek artık. Hem sağdan oynasın hem soldan illa taraf olmaya gerek yok. emulatorlar sayesinde nintendo oyunlarını bile oynarlar...

Hocam bu savaşın kazananı PC zaten. Kişisel zevklere bağlı. Ama bir türko gencine tavsiyem bu saatten sonra PS almaması yönünde olacaktır. PS Plus o parayı hak etmiyor. PS oyunları da artık çok pahalı. Xbox tarafı içinde bunu düşünüyorum, PS'a göre bir tık iyi gibi duruyor ama PC'den iyi olamaz.

PC alsın zaten oyunlar PC gelecek artık. Hem sağdan oynasın hem soldan illa taraf olmaya gerek yok. emulatorlar sayesinde nintendo oyunlarını bile oynarlar...
Hocam bence 3 platform içinde Xbox en ucuzu, son Steam zamlarından sonra söyleyebilirim.

Hocam bence 3 platform içinde Xbox en ucuzu, son Steam zamlarından sonra söyleyebilirim.

Tamam da Game Pass PC içinde de mevcut. Microsoft Store'dan PC oyunlarını satın alabiliyorsunuz yine ucuza. PS oyunları da mevcut. PC özel oyunları da mevcut. Emulatorlerde mevcut.

Steam, Epic vb indirimlerde mevcut. Amazon Prime'dan gelen oyunlarda mevcut.

Tamam da Game Pass PC içinde de mevcut. Microsoft Store'dan PC oyunlarını satın alabiliyorsunuz yine ucuza. PS oyunları da mevcut. PC özel oyunları da mevcut. Emulatorlerde mevcut.

Steam, Epic vb indirimlerde mevcut. Amazon Prime'dan gelen oyunlarda mevcut.
Ben gamepass'den bahsetmedim ki, normal oyun fiyatları son zamlardan sonra PSN ve Steam'de baya zamlandı Xbox'ta hâlâ aynı. Hocam birde Xbox Series S ile aynı fiyata alınan PC kesinlikle aynı performansı veremez. Monitör, ekipman gibi aletlere de bütçe ayırmanız gerekiyor. Evinde TV'si olan biri Xbox aldığında baya avantajlı bir duruma geliyor hem 1 tane gamepad de yanında geliyor.

Konsol almak kendini limitlemekten başka bir şey değil. PC'ye göre tek avantajı gamepad desteğini %100 veriyor olması. PC'de yatarak oyun oynamak vs konsol kadar kolay değil. İlla mouse ile bir yerlere tık tık yapman gerekebiliyor.

Ben Game Pass'den bahsetmedim ki, normal oyun fiyatları son zamlardan sonra PSN ve Steam'de bayağı zamlandı Xbox'ta hâlâ aynı. Hocam bir de Xbox Series S ile aynı fiyata alınan PC kesinlikle aynı performansı veremez. Monitör, ekipman gibi aletlere de bütçe ayırmanız gerekiyor. Evinde TV'si olan biri Xbox aldığında bayağı avantajlı bir duruma geliyor hem 1 tane gamepad de yanında geliyor.

Tamam Microsoft Store PC içinde mevcut. Ben yakuzanın 6 oyununu 150TL'ye aldım. Steam'den alsam 2K falan yapardı. Xbox Series S çok kaliteli bir konsol zaten değil. Ben artık o konsolu kıyaslama dışı bırakıyorum şu dönemde birine almasını da tavsiye etmemek gerek.

Bu mantıkla yürürsek çok verimli olmaz yok TV varsa konsol vs de herkesin evinde 2-3 TV yok. Aile evinde millet dizi izlerken kalkın ben oyun oynayacağım diyemezsin. Mecbur bir monitör alacak o kişi.

Ekipma dediğin şeyler ne mouse + klavye değil mi? Bu eşittir gamepad fiyatına...

Konsol almak kendini limitlemekten başka bir şey değil. PC'ye göre tek avantajı gamepad desteğini %100 veriyor olması. PC'de yatarak oyun oynamak vs konsol kadar kolay değil. İlla mouse ile bir yerlere tık tık yapman gerekebiliyor.
Hocam mesela konsolda sizleri neler rahatsız ediyor? Ben Xbox Series S kullanıyorum ve gayet memnunum. Dediğiniz gibi sürekli klavye mouse kullanımı gerekmesi beni aşırı rahatsız ediyor. Oyunlarda grafik ayarı çekmekten, hata verip oyundan crash yemekten, driver sorunları ile boğuşmaktan nefret ediyorum. Konsol kompakt bir cihaz ve sizinde belirttiğiniz gibi limitlendiğimden dolayı başım ağrımıyor. PC'de olan tarayıcıda gezme işlemini bile Xbox'da rahatlıkla yapabiliyorum.

Hocam mesela konsolda sizleri neler rahatsız ediyor? Ben Xbox Series S kullanıyorum ve gayet memnunum. Dediğiniz gibi sürekli klavye mouse kullanımı gerekmesi beni aşırı rahatsız ediyor. Oyunlarda grafik ayarı çekmekten, hata verip oyundan crash yemekten, driver sorunları ile boğuşmaktan nefret ediyorum. Konsol kompakt bir cihaz ve sizinde belirttiğiniz gibi limitlendiğimden dolayı başım ağrımıyor. PC'de olan tarayıcıda gezme işlemini bile Xbox'da rahatlıkla yapabiliyorum.

Çağ ötesinde kalmışsınız. Son 5-6 yıldır driver sorunu yaşamadım. Oyunda grafik ayarı çekmeye de üşenmezsin... Hata ve crash olayı da hiç yaşamadım. Siz biraz armut piş ağzıma düş olarak bakıyorsunuz olaya. PC sizin gözünüzde öcü kalmış. Evet konsollar işletim sistemi yazılımı olarak çok daha stabil ve hızlılar ama PC de yaptıklarını hiçbir zaman konsolda yapamazsın. Ama konsolda yaptıklarını PC de yapabilirsin.

Ek olarak yeni nesil oyunlarda Series S vasat kalıyor. Grafik kalitesi olarak da. FPS limitlendirmesi olarak. Shooter FPS oyunlarında klavye mouse geçmek çok zor. 2 ekran kullanma ihtimaliniz yok.

Şu an senin oynayıp benim oynayamadığım bir oyun yoktur. Ama benim oynadığım ancak senin oynayamadığın oyunlar olacak.

Tamam Microsoft Store PC içinde mevcut. Ben yakuzanın 6 oyununu 150TL'ye aldım. Steam'den alsam 2K falan yapardı. Xbox Series S çok kaliteli bir konsol zaten değil. Ben artık o konsolu kıyaslama dışı bırakıyorum şu dönemde birine almasını da tavsiye etmemek gerek.

Bu mantıkla yürürsek çok verimli olmaz yok TV varsa konsol vs de herkesin evinde 2-3 TV yok. Aile evinde millet dizi izlerken kalkın ben oyun oynayacağım diyemezsin. Mecbur bir monitör alacak o kişi.

Ekipma dediğin şeyler ne mouse + klavye değil mi? Bu eşittir gamepad fiyatına...
Ben Series S kaliteli demedim ki bu bütçede yeni nesil oynayacak başka alet yok. Birde bütün oyunlar PC Microsoft Store'da yok.

Benim bahsettiğim kişiler evde TV'si boşta olanlardı.

Konsolun yanında gamepad bedava geliyor ek masraf çıkarmıyor. Monitör, klavye, fare, kulaklık, masa, sandalye bunların maliyetini siz hesap edin. Ha derseniz evde bunlar var o zaman PC alınabilir. Şahsen eğri omurgam ile masa başında oturmazdım.

Ben Series S kaliteli demedim ki bu bütçede yeni nesil oynayacak başka alet yok. Bir de bütün oyunlar PC Microsoft Store'da yok.

Benim bahsettiğim kişiler evde TV'si boşta olanlardı.

Konsolun yanında gamepad bedava geliyor ek masraf çıkarmıyor. Monitör, klavye, fare, kulaklık, masa, sandalye bunların maliyetini siz hesap edin. Ha derseniz evde bunlar var o zaman PC alınabilir. Şahsen eğri omurgam ile masa başında oturmazdım.

Sizin tercihiniz bir şey diyemem ben böyle çok daha mutluyum. Açıyorum bir yandan God of War'ımı oynuyorum bir yandan Skyrim'imi oynuyorum. Canım sıkılıyor giriyorum CS2 oynuyorum. Ama sende bu lüks olmayacak.

Konsol oynamak içinde bir koltuk, TV, kulaklık yeri gelecek klavye ve mouse falanda gerekecek. Koltukta klavye ve mouse kullanamayıp küfür falan edeceğim. İşte...

Geri
Yukarı