Rehber Kimler Xbox almalı kimler PlayStation almalı?

Çağ ötesinde kalmışsınız. Son 5-6 yıldır driver sorunu yaşamadım. Oyunda grafik ayarı çekmeye de üşenmezsin... Hata ve crash olayı da hiç yaşamadım. Siz biraz armut piş ağzıma düş olarak bakıyorsunuz olaya. PC sizin gözünüzde öcü kalmış. Evet konsollar işletim sistemi yazılımı olarak çok daha stabil ve hızlılar ama PC de yaptıklarını hiçbir zaman konsolda yapamazsın. Ama konsolda yaptıklarını PC de yapabilirsin.

Ek olarak yeni nesil oyunlarda Series S vasat kalıyor. Grafik kalitesi olarak da. FPS limitlendirmesi olarak. Shooter FPS oyunlarında klavye mouse geçmek çok zor. 2 ekran kullanma ihtimaliniz yok.

Şu an senin oynayıp benim oynayamadığım bir oyun yoktur. Ama benim oynadığım ancak senin oynayamadığın oyunlar olacak.
Siz kendi adınıza konuşuyorsunuz geçen sene PC'de yaşadığım sorunları bir ben bilirim. PC'de yapmam gereken bir iş yok ki hem YouTube ve Microsoft Edge konsolda var ikisi tek başıma işini görüyor.

Cihazın sunduğu güçte fiyatının karşılığı ve karşılıyorda. Zaten konsol alan biri gamepad ile oynamak için alıyordur klavye mouse ile oynacaksa bütçesini arttırıp PC kampanyası beklesin.

Oynayabileceğim oyunları göz önüne alarak seçtim. Şu an favori oyunlarımın hepsini oynayabiliyorum fazlasına gerek yok.

Sizin tercihiniz bir şey diyemem ben böyle çok daha mutluyum. Açıyorum bir yandan God of War'ımı oynuyorum bir yandan Skyrim'imi oynuyorum. Canım sıkılıyor giriyorum CS2 oynuyorum. Ama sende bu lüks olmayacak.

Konsol oynamak içinde bir koltuk, TV, kulaklık yeri gelecek klavye ve mouse falanda gerekecek. Koltukta klavye ve mouse kullanamayıp küfür falan edeceğim. İşte...
İşte sizin oynadığınız oyunlar farklı benimkiler farklı. Güçlü PC'de olsa dediğiniz oyunları oynamam. Yani bu lüks olsa da birşey değişmez ki.

Koltuk nerdeyse her evde var zaten. Yoksa bile yerde minder vardır. Kulak tercih meselesi TV'den çıkan ses ile daha sinamatik bir deneyim alabiliyorum. Klavye mouse kullanmıyorum.

Sizin için PC daha uygun benim için konsol. İkisinden birini alacak adam bütün şartları gözünün önünden geçirmeli zaten. Valorant oynamak için Xbox alınır mı? Hayır.

Oynayabileceğim oyunları göz önüne alarak seçtim. Şu an favori oyunlarımın hepsini oynayabiliyorum fazlasına gerek yok.

Bende bunu diyorum zaten, bütçe dışından bak olaya. Konsolların senin oyun kütüphaneni limitlendiriyor. Senin belki bilgisayarda yapacak işin yoktur ama ben ödevimi yapıyorum. Kod yazıyorum. Oyunları modluyorum. Emulator kuruyorum. Dizi film indiriyorum arşiv yapıyorum. Rekabetçi oyunlar oynayabiliyorum. Yeri geliyor grafik tasarım yapıyorum. Çift ekranda oyun oynarken bir yandan podcast dinliyorum vs...

@Silinen üye hocam benim gibi konsol fanatiği insanlar var. Pc bana göre oyun için ideal değil.

Yani açıkçası bende el konsollarını seviyorum ama 5 para verilmez cihazlar olduğunu düşünüyorum. Şu an da PC tarafı oyun konusu dahil çoğu konuyu domine etti.
El konsolu konusuna katılıyorum. Ama pc nin hiçbir yeri domine ettiği felan yok. Mobil sektörü bile pc den daha kazançlı
Konsollar %42
Mobil %42
Pc %18
Durum avrupada böyleyken kim ne yapsın pc yi.

El konsolu konusuna katılıyorum. Ama PC'nin hiçbir yeri domine ettiği falan yok. Mobil sektörü bile PC'den daha kazançlı
Konsollar %42
Mobil %42
PC %18
Durum Avrupa'da böyleyken kim ne yapsın PC'yi.

Kazanç konusunda belki ama PC bir kale. Web'te gezinirken reklam yağmurun tutulmazsın. Bir siteye veya uygulamaya girince reklam yağmuruna tutulmazsın.

Her işini yapabildiğin güçlü bir cihaz. Konforlu. Ne konsol gibi ne de telefon gibi seni kısıtlıyor.

Kazanç konusunda belki ama PC bir kale. Web'te gezinirken reklam yağmurun tutulmazsın. Bir siteye veya uygulamaya girince reklam yağmuruna tutulmazsın.

Her işini yapabildiğin güçlü bir cihaz. Konforlu. Ne konsol gibi ne de telefon gibi seni kısıtlıyor.
Hocam ben de bir türküm evet ama türklerin önemi yok bu sektörde. Adamlar hem pc hem ps alıyor. Umurlarında değiliz

Üslubumda ne var İstanbul beyefendisi.
Hocam bu forumda fikir beyan ederken saygılı konuşmalısınız. Konuya lap diye girip bence gayet iyi yazmışsın. Eğer bir hata varsa bence bunu değiştirebilirsiniz yazabilirsin. Konuyu okuduğun gibi lap diye xbox oyunları gayet iyi dersen sanki forumda değil de çok samimi konuştuğun biriyle konuşmuş gibi olursun. Tamam samimi konuşabilirisn fakat saygın konuşmalısın. Direk söylenmez hiçbir fikir.

Geri
Yukarı