Kimyaya kafam basmıyor

Doğru diyorsun ama kitabı boş okursan cahilli artırır diye düşünüyorum. Sadece 2 kelime boş boşuna okumuş olacaksın.

La olum ders çalışmaktan başka sizden ne isteniyor ? Şu hayatta yapacağınız tek bir şey var şimdilik, o da ders çalışmak. Bakın biraz çalışın notlarınız hafif arttığında çok mutlu olacaksınız. Ailenizin size güveni artacak, istediğiniz şeyleri daha güzel ve rahat bir biçimde yapacaksınız. Bide bu yanından düşünün.

Ezber yap. Yaptığın ezberlerinde aklında kalması için sık sık kitap oku.

Kitap okumak hayatta en sevdiğim şeylerden biri. Ezberim de fena değil fakat sorun şu ki içimden bir türlü çalışmak gelmiyor. İlk yazılım 47 olan matrmatiğin ikinci yazılısına bile çok az çalışarak girdim ve pek iyi bir sonuç beklemiyorum açıkçası.

Doğru diyorsun ama kitabı boş okursan cahilli artırır diye düşünüyorum. Sadece 2 kelime boş boşuna okumuş olacaksın.
Okuduğun kitaba bağlı. Gidipte masal okursan boş bilgi olur tabi. Hayat dersleri, siyaset, roman, zeka geliştirici bilinçli olmayı öğreten ve en önemlisi din kitapları okuman gerekir.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. Aranızda Elif Şafak Ustam ve Ben kitabını okuyan veya bilen var mı ?

Yıl olmuş 2025 sonra niye ben buralardayım keşke daha çok çalışsaydım dememen için. ;) Okuduğunu anlaman lazım bu yüzden daha hafif ve istekli olduğun şeyleri içeren kitaplar okuyabilirsin.

Kimya üniversite sınavında en kolay soruların olduğu fen dersi. 9. sınıf kimyasiysa 11-12'ye göre çok çok kolay. Demek istediğim şey bence ön yargılı yaklasiyorsun o yuzden kimyayla sorunun var.

Kitap okumak hayatta en sevdiğim şeylerden biri. Ezberim de fena değil fakat sorun şu ki içimden bir türlü çalışmak gelmiyor. İlk yazılım 47 olan matrmatiğin ikinci yazılısına bile çok az çalışarak girdim ve pek iyi bir sonuç beklemiyorum açıkçası.
İçimden ders çalışmak gelmiyor diyorsan bile çalış kendini zorla. Ya tamamen çalış yada tamamen bırak. Tercihini yap. 2'si arasında kalma. Sınıfı geçeyim bana yeter düşüncesini bırak. Gidip bir yerde çalışsan daha mantıklı olur. En azından yük olmak yerine yükü azaltırsın. Birde diyorsun ki matematiğin ikinci yazılısına bile çok az çalışarak girdim. Senin çalışmanı etkileyen şeyler nedir bunları sorgulaman gerekiyor. Kolay gelsin. ;) :D

İçimden ders çalışmak gelmiyor diyorsan bile çalış kendini zorla. Ya tamamen çalış yada tamamen bırak. Tercihini yap. 2'si arasında kalma. Sınıfı geçeyim bana yeter düşüncesini bırak. Gidip bir yerde çalışsan daha mantıklı olur. En azından yük olmak yerine yükü azaltırsın. Birde diyorsun ki matematiğin ikinci yazılısına bile çok az çalışarak girdim. Senin çalışmanı etkileyen şeyler nedir bunları sorgulaman gerekiyor. Kolay gelsin. ;) :D

Saolasın. Bırakmak gibi bir düşüncem olmadı asla. Şimdiye kadar (bu sene hariç) nerede ise hiçbir sınava çalışmadım desem yeridir. Geçen sene matematiğim 99.97 fenim 98.86 ve diğer derslerimde bu civardaydı. Geçen sene sistem de değiştiği ve SBS yerine TEOG geldiği için tüm sene boyunca öğretmenlerimiz bizi test ağırlıklı çalıştırdı. Fakat bu sene herkes klasik soruyor vede öğretmenlerimiz nokta virgülden puan kıran tipler. Benim 47 olan sınav kağıdımı geçen seneki matematik öğretmenim okusaydı en az 65 alacağıma eminim. Sonuç doğru fakat öğretmenin yöntemi ile yapmadığımız için 0 puan veriyor.

10.sınıftayım. Yaşadığın problemlerin bir kısmını yaşadım diyebilirim. Mesela kafamı vurup ah keşke az daha çalışssaydım dediğim çok oldu. Aslında en büyük sorun düzenli çalışmamak. En büyük hatayı burada yapıyoruz. Ders sevmeyebilirsin mesela bende Fizik' ten nefret ederim :mutlu: Ama nefret etmemiz o dersi yapmamamız anlamına gelmiyor maalesef. Fizik' te ne kadar çözersem kardır düşüncesindeyim. Neyse konuyu çok dağıtmayayım :D Sana şu kadarını söyleyeyim ki düzenli ve verimli ders çalışırsan en kötü olduğun dersi yapabilirsin. 07 kötü not bu dönem sıkıntılı Kimya ama diğer döneme iyi çalış. Hele ki 9.sınıf kimyası kolaydır bana göre. Daha da uzatıp ne diyor bu demeni istemiyorum :D Başarı sağlaman için ne gerekir diye bana sorsalar diyeceğim 3 şey Düzen,düzen,düzen.:D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı