Kiracıyı çıkartmak

Burası gözümden kaçmış. Eğer 5 sene dolduysa istediğin miktarda kira revizesi yapabilirsin.

" 5. yılın sonunda 6. Yılın başında açılacak bir dava ile ÜFE oranına bağlı kalınmaksızın kira artışı mahkemeden talep edilebilir."
Peki diyelim biz anlaşamıyoruz. Ne yapmalıyız bu 5 Yıl sonunda ?

Oğlum/kızım/abim Almanya'dan gelecek de.
Gerçeği söyleriz hocam. Kendisi de inanmaz zaten.

Bizim ki ödüyor, ama az ödüyor. Sözleşme olmaması iyi bir şey sanırsam.
Eğer sözleşmesi bitmişse adamın evden çıkması gerekir ama söz konusu ülkenin idarecileri olunca kiralar uçarken seyrettiler, şimdide milletin bir birini yemesini izliyorlar, sakın tartışmayın.

İşin ilginç tarafı adamın kendi evi var diyorsunuz, kendi evini yüksek fiyattan kiraya verip sizin evde uyguna mı kalıyor ne :)

Eğer sözleşmesi bitmişse adamın evden çıkması gerekir ama söz konusu ülkenin idarecileri olunca kiralar uçarken seyrettiler, şimdide milletin bir birini yemesini izliyorlar, sakın tartışmayın.

İşin ilginç tarafı adamın kendi evi var diyorsunuz, kendi evini yüksek fiyattan kiraya verip sizin evde uyguna mı kalıyor ne :)
Bilmiyorum orasını. Ama birisinden duyduğumda; Kendi evi varsa daha rahat çıkabilir falan diye duymuştum.

Etraftan duyduğum kadarıyla belirli bir seneyi geçmedikten sonra dava işi genelde kiracı lehine oluyormuş. Belirli süreden sonra da istediğin şekilde kira artırımı yapılabiliyorsun ve istersen evden çıkartabiliyorsun diye duymuştum. Tabii bu dediklerimi çevremden duyduğum için doğru mu bilemiyorum.

Suyu kapatmak çözüm değil. Öncelikle kapattınız diyelim gider kendi adına açtırır.
Mahkemede de, yıllardır uzerlerine olan suyumu kestirdiler deyip, kendine avantaj sağlar ki hukuki olarak da haklı bence abonelik konusunda yani.

Suyu kapatmak çözüm değil. Öncelikle kapattınız diyelim gider kendi adına açtırır.
Mahkemede de, yıllardır uzerlerine olan suyumu kestirdiler deyip, kendine avantaj sağlar ki hukuki olarak da haklı bence abonelik konusunda yani.
Yani suyu kestirsek bile olan bize olur anladığım kadarıyla.

Dediğim gibi pandemiden bu yana devlet kiracıyı korumak için elinden geleni yapıyor. Bu yüzden olabildiğinizce ılımlı bir şekilde aranızda halletmeye çalışmanız sizin için daha iyi olur. Sizin için bir şey diyemicem kirayı vermeyen kiracıyı da haklı tutup davayı ertelemek fazla abartı olmuş gerçekten.
İşi çirkefliğe vurdu hocam çıkmıyor. Gerçi adam kendince haklı. Muadil bir yere çıksa aylık 30 35bin kira ödemesi gerekecek. Böyle adam 2 yıldır 1 lira vermiyor. En son aldığımız ücret senelik 55 bindi 2020'de. Mesela şuan bizim 2 senelik zarar 500bin

İşi çirkefliğe vurdu hocam çıkmıyor. Gerçi adam kendince haklı. Muadil bir yere çıksa aylık 30 35bin kira ödemesi gerekecek. Böyle adam 2 yıldır 1 lira vermiyor. En son aldığımız ücret senelik 55 bindi 2020'de. Mesela şuan bizim 2 senelik zarar 500bin
İyide hocam 2 yıldır almadığın kira bedelini talep edemiyor musun? Öyle saçma şey mi var. Sen avukatını değiştir bence. Sağlam bir avukat bul zararın bir kısmını teklif et eğer dediğin gibi bu şekilde bir zararın varsa

Umarım evden çıkana kadar evi dağıtır. Hem sözleşme yenileme sonra da fiyatlar arttı de. Zamanında yenileseydiniz. Şimdi de dışkılık çıkarmaya çalışıyorsunuz.
Evi dağıtır derken ne anlamda dediniz anlayamadım ? Sözleşme yenilememe amacımızda adamı zaten çıkaracak olmamız. Yenileyecek olsak hiç çıkaramazdık. Fiyat arttığını da zaten yıllardır diyorduk. Önceki yıllar da sözleşme vardı. O yüzden sorun etmedik çok. Sonra fiyatlar hızlıca artınca, sözleşme de bitince de konuştuk kendisiyle. Sonuç da mahkeme oldu. Yine bende mi hata ? Çok boş yapmışsınız bilip bilmeden. Anlıyorum kiracı da haklıdır normal konularda, ama her zaman da haklı olamaz. Zamanında zaten fiyat konusunu konuştuk. Anlaşamadığımız için bu duruma geldik diyorum. Yine de anlamıyorsanız sorun sizde o zaman.

Yeni konular

Geri
Yukarı