Kırmızı Hap Bölüm 1 - "Ateistleri Anlamak"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Efe Aydal'ın bu videosunu tam olarak izlemedim zira videonun başında Tanrı ile Yaratıcı'yı ayırarak dinler hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını yada benim savunduğum düşünceye cevap vermediğini anlamış oldum. Dinimi bilmeyen bir adam dinimi eleştirmesin Allah aşkına. En azından dinimin temel Tanrı kavramını öğrenip de eleştirin.

Dinimin temel Tanrı kavramı :

Tanrı tektir.(Efe Aydal bu kuralı yok saydı.)
Tanrı ezelidir.(Tanrıyı yaratan kim diye soranlar başlangıcı olmayan bir şey yaratılamaz.)
Tanrı ebedidir.(Tanrı sonsuza kadar yaşayacaktır. Onun için ölüm yok)
Tanrı tüm evreni başka evren varsa onları yani kısacası her şeyi yaratandır.(Yani Tanrı yaratıcıdır. Efe Aydal bu kuralı yok saydı.)
Tanrı'nın çocuğu olmaz.

Efe Aydal bizim dinimizi eleştirdiyse yukarıdaki 2 kuralı yok saymıştır. Eğer eleştirecekse dinimizi bilip de eleştirsin cahil cahil konuşmasın.

Siz ateistler gerçekten gülünçsünüz. Big Bang'in yoktan varoluş olduğuna inanmanız gerçekten gülünç.

Bizim açıklamamız var. Kumsalın bir bölgesini kazıp toprakları diğer bölgeye aldığını düşün. O tümsek bizim evrenimiz oluyor, çukur ise anti-evrenimiz oluyor. Bu ikisi birleştiğinde kumsalımız tekrar yokluğa dönüşüyor.
Matematiksel olarak şöyle bir örnek verilebilir:
Şu an hiçbir şey yok, 0.
Şu an hiçbir şey yok, -1 ve +1.
+1 bizim evrenimizi temsil ediyor.
-1 bizim negatif veya anti evrenimizi temsil ediyor.

Sizin açıklamanız nedir, Tanrı nasıl kendi kendini yarattı? Bu soruya cevap veremezsin, istesen de araştırsan da cevap veremezsin. Senden daha bilgili kişiler de hatta ve hatta TANRI bile cevap veremez. Düşünmen gereken şey şu "Neden cevap veremiyoruz?"

Zırvalarla geçen hayatlar asıl gülünçlük kaynağı oluyor, fakat kendi zırvalarımızı aynada göremediğimiz için kendimize gülemiyoruz.

Bizim açıklamamız var. Kumsalın bir bölgesini kazıp toprakları diğer bölgeye aldığını düşün. O tümsek bizim evrenimiz oluyor, çukur ise anti-evrenimiz oluyor. Bu ikisi birleştiğinde kumsalımız tekrar yokluğa dönüşüyor.
Şu an hiçbir şey yok, 0.

Sizin açıklamanız nedir, Tanrı nasıl kendi kendini yarattı? Bu soruya cevap veremezsin, istesen de araştırsan da cevap veremezsin. Senden daha bilgili kişiler de hatta ve hatta TANRI bile cevap veremez. Düşünmen gereken şey şu "Neden cevap veremiyoruz?"

Zırvalarla geçen hayatlar asıl gülünçlük kaynağı oluyor, fakat kendi zırvalarımızı aynada göremediğimiz için kendimize gülemiyoruz.
1. Kumsaldan örnek veriyorsun ancak kumal var olan bir şey. Ancak evren yoktan var edildi.
2. Tanrı dediğin Allah'ın bir başlangıcı yok. O yaratılmadı. Cevabı verilemez dediğin sorunun cevabı bu.
3. 0 -1 ve +1 benzetmesine gelelim. Sen 0'dan -1 veya +1 üret bakalım.

Şu an hiçbir şey yok, 0.

-1 ve +1 var ve birleşince yokluğa dönüşüyor. O zaman yokluktan sonra yeni bir patlama mı bekleyecksin yahut evren ve anti evren ne zamandan beri var? Hiçlik olan yerde hiçlikten başka bir şey yoktur. Ayrıca -1 ve +1 hep vardı dersen Tanrı için aynı şeyi söylerim.

Son düzenleme:
Ateist olmak kadar saçma bir şey yok ya bu kadar şey kendi kendine mi oluştu arkadaşım acıyorum onlara .

Diyelim ki evren tesadüfen oluştu peki neden sadece insanlarda akıl ve irade var? Dünyada insan hariç tüm canlılar bir denge oluşturuyor insan ise bu dengeyi bozuyor, basit bir biyoloji bilgisi bu. İnsan evrimleşerek bu hale geldiyse doğanın dengesini koruması gerekir ama inanlar bilir ki insan bu dünya için yaratılmadı..

Şahsen benim aklım mantığım her şeyin bir tesadüf olduğuna yatmıyor. Bu kadar mucizevi insan bedeni, doğa, evren, uzay gibi şeyler varken yok iki atom çarpıştı ortaya bilme ne çıktı ardından yörünge etrafında dünya dündü şeklini aldı da falan da filan bana çok mantıksız ve saçma geliyor. Şahsi görüşüm kaybedecek hiçbir şeyin olmaması. Hani varsa en azından iman ediyorum derim e zaten yoksa her hangi bir şeyde yok hiçbir şeyin değeri olmayacak. Ki dinin insanlara emretmiş olduğu etik kurallarda düşünce yapıma uyuyor. Günümüz de ''medeniyet'' adı altında ''edepsizlik'' yapmak pek benim kafa yapıma göre bir şey değil. Buna birde özgürlük diyorlar ya en çok ona bitiyorum ben.

Ateistlerin düşüncelerine alay etmekten ziyade biraz da kendinize bakmanızda fayda var. Ben ateist veya müslüman değilim. Ben sorgulayan tarafım. Siz ateistlere tanrı yoksa dünya niye var, biz niye varız gibi sorular soruyorsunuz. Peki onlarda size Tanrı neden bizi yarattı, bizi cennet veya cehenneme atınca eline ne geçeçek, tüm bunlar yaşandıktan sonra ne olacak gibi sorular sorduğunda ne cevap veriyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı