Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

Jexy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 16 yaşındayım. Kitap okumuyorum ve sevmiyorum. Hocalarımız çoğu kitap okuyun vesaire diyor. Gerçekten bu kadar faydalı mı ve alışkanlık nasıl kazanılır? İnternetten okuyacağım. Size garip gelebilir ama sayfa çevirme sesinden huylanıyorum. Tavsiyelerinizi/önerilerinizi bekliyorum.

Şahsen bende kitap okumasını seven birisi değilim ama konusu sevdiğim bir alanla ilgiliyse seve seve okurum. Hoşlandığınız alana ait kitaplar okuyun. Bir süre sonra alışacaksınız yaprak çevirme seslerine.

Arkadaşlar merhaba, 16 yaşındayım. Kitap okumuyorum ve sevmiyorum. Hocalarımız çoğu kitap okuyun vesaire diyor. Gerçekten bu kadar faydalı mı ve alışkanlık nasıl kazanılır? İnternetten okuyacağım. Size garip gelebilir ama sayfa çevirme sesinden huylanıyorum. Tavsiyelerinizi/önerilerinizi bekliyorum.

İlginizi çeken kitaplar okuyun, türleri deneyin ama türlerini denerken basit ve kısa kitapları okuyun. Tercihinizi seçtikten sonra bu şekilde günübirlik okumaya devam edin. Günü birlik veri tutun ve kitap okuyacağınız süre veya başlık sayısını sınırlayın. Sayfa saymayın ve tüm odağınızı kitaba verin. Gerekirse masa lambası kullanın. Kısaca amaç kitap okumayı rahat ve anlaşılır bir hale getirtmek. Böyle çok fazla denemeden ben ilgimi çeken kitap türünü bulabilmiştim ve günlük düzenli olarak okuyorum. Umarım sizde bu alışkanlığı kazanırsınız. Şahsen tavsiye kitaplarını 30 dakika okumanın okulda geçen 6 saatten daha değerli olduğunu düşünürüm mesela. Eğer öğrendiğinizi hissediyorsanız kitap çok güzel bir nimet.

Bu birdenbire olabilecek bir şey değil ve biraz zaman istiyor. Kendi zevklerinizi ve ilgi alanlarınızı söylerseniz size kitap önerisinde bulunabilirim. Eğer amacınız sınavlarda başarılı olmak ise kitap yerine makale okuyun.

Bu birdenbire olabilecek bir şey değil ve biraz zaman istiyor. Kendi zevklerinizi ve ilgi alanlarınızı söylerseniz size kitap önerisinde bulunabilirim. Eğer amacınız sınavlarda başarılı olmak ise kitap yerine makale okuyun.
Hocam o makalelere nereden ulaşabiliriz? Nereden okumalıyız yani? Direkt internet diye geçiştirmeyin lütfen.

Hocam o makalelere nereden ulaşabiliriz? Nereden okumalıyız yani? Direkt internet diye geçiştirmeyin lütfen.

Hocam ben sınava hazırlanırken genelde Wikipedia açardım. Rastgele makale getir derdim. Onun dışındada ilgilendiğiniz konuyla ilgili anahtar sözcüğü yazıp yanına makale yazarsanız birden fazla seçeneğiniz olur. Belli bir siteden okumazdım yani 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı