Kız arkadaş İzmir'e gittiğinde ne yapılmalı?

Gunluk ne kadar su icmeniz gerektiginizi biliyorsunuz degil mi? Ne kadar kiskanacaginizi da boyle bilmeniz gerekir. Zira dozunu ayarlayamadiktan sonra su bile zehre donusebilir
Ardında kıskançlık olan her eylem, kıskançlığın arkasında barındırdığı nedenlerin bir sonucudur. Bu noktadan sonra dozun önemi kalmıyor benim için.
En cok guven duyulan anne/baba bile kardeslerden kiskanilabiliyor. Bu anne/babaya guvenilmedigi anlamina mi geliyor? Bu soruyla size bu taraftan da bakmayi oneriyorum.
Gelebilir, neden gelmesin? Ancak bu kıskançlığın arkasındaki neden bir tek güvensizlik olmaz, güvensizliğin ve rekabetin bir sonucu olarak da ortaya çıkar.

Öncelikle bir ilişki de kıskanmak normal bir şeydir ama gereğinde. Sen kız arkadaşına ve ya sevgiline her neyse güveniyorsan zaten bunu takmazsın. O okuduğun şeyler bana biraz troll gibi geldi onları takmamanı tavsiye ediyorum. Güveniyorsan bir sorun olacağını düşünmüyorum. Eğer güvenmiyorsan bu ilişki yürümez. İzmir de öyle bildiğin okuduğun gibi bir şehir değildir emin ol.

Arkadaşlar selam manitam İzmir'e gitti ama ailesi ile gitti sorun olur mu? Şüphelenmeli miyim çok korkuyorum, her yerde okuyorum İzmir'e giden kızlar hakkında olumlu şeyler söylemiyorlar. Siz ne dersiniz bu kardeşinize bir akıl verin. Çok kıskanç biriyim kafayı yemek üzereyim.
Yani hocam ailesi ile ne için gitti bilmiyorum ama hep onlarla olacak ise sorun çıkmaz, 2 saatte bir falan yazın veya arayın ama fazlada sıkmayın.

Ardında kıskançlık olan her eylem, kıskançlığın arkasında barındırdığı nedenlerin bir sonucudur. Bu noktadan sonra dozun önemi kalmıyor benim için.
Bir nedeni olmasi dogru ancak bu her zaman guvensizlik olmayabilir. Bu, dediginiz gibi kisisel bir bakis acisi. Tum bireyler icin 'kiskaniyorsa guvenmiyordur' yargisina varilmamali. Guvendigimiz insanlari da kiskanabiliriz.
Gelebilir, neden gelmesin? Ancak bu kıskançlığın arkasındaki neden bir tek güvensizlik olmaz, güvensizlik ve rekabetin bir sonucu olarak da ortaya çıkar.
Ben de aynisini diyorum iste. Bu bir ihtimal, kesin yargi olmamali. Kiskanclik bircok nedene baglanabilir. Bunlardan birinin guvensizlik olmasi ihtimal dahilinde.

Konuyu cok fazla dagitmak istemiyorum ancak diyecegim kiskanclik normal bir duygu ve bu da digerleri gibi abartilmamali. Karsimizdaki kisiyi kontrol edemeyiz/etmemeliyiz. Karakterinde ne varsa onu yapar. Bizim yapmamiz gereken karakteri bize uygun biriyle beraber olmak. Konu sahibine verilecek en iyi tavsiyenin de su oldugunu dusunuyorum: Eger karsinizdakini taniyor ve ona guveniyorsaniz, korkmaya gerek yok. Bu ikisi de yoksa, zaten yapacaklariniz sonuclari degistirmeyecektir.

Kisa ve maalesef uzucu bir not: Yer fark etmeksizin uzaktan iliski yurutmek genellikle daha zor oluyor. Bol sans.

İzmir'e gittiğinde bile böyle hissediyorsan yarın Erasmus'a gittiğinde ne yapacaksın kim bilir. Orada affetmezler de İspanyol'u, İtalyan'ı, Afrikalısı bilemiyorum.

Geri
Yukarı