Kız kardeşim kendini çirkin sanıyor

Çok mantıksız ve gereksiz bir hareket olur bu. Genelde tip mevzularında anne baba ciddiye alınmaz, kardeş alınır ama. Kardeşim sayesinde fark ettiğim çok şey oldu. Bir abi olarak onunla ciddi konuşmalı.

Çirkin insan vardır hocam, önemli husus çirkin olmanın aşk dışında bir durumu etkilememesi gerektiği.

Hocam kızlar için durum nasıl bilmiyorum ama anne babamın bu konulardaki yorumunu takmamamla birlikte iki abimin de takmıyorum aramız filanda süperdir ama öyle.

Klasik Türkiye. Ülkemiz eğitim yerleri konusunda bu yüzden nefret ediyorum. Küçükken aynısı bana da olmuştu. Yaşım 23 ve hala az da olsa etkisini görüyorum ne yalan söyleyim.
Bunun Türkiye ile akalası yok. Zorba olan her yerde zorbadır; dünyanın her yerinde, her okulunda, her iş yerinde böyle insanlar ve bunlardan zarar gören insanlar mevcut maalesef.

6.sınıfa giden kız kardeşimi bugün okuldan geldiğimde evde üzgün buldum biraz da üstüne gidince okulda kızların ve erkeklerin bunu hep aşağıladığını zulmettiğini ve çirkin diye dalga geçip küfür ettiğini anlattı. Ve duyduklarıma çok üzüldüm çünkü kendini bunlara inandırmış özgüvenini nasıl yerine getirebilirim?
Kardeşim çok güzel bir kız bu arada yeşil gözlü beyaz tenli eli yüzü dişi kulağı düzgün sivilcesi bile yok. Ama kendini aşağılık psikolojisine sokmuş saatlerce konuştuk fakat bir türlü ikna edemedim. Güzel olduğunu geçin çirkin olmadığına.
Ne yapabilirim onu rahatlatmak için saçını bile açmak istemiyor şu an yüzümden rahatsız oluyorum diyor. (samara gibi geziyor evde).

Hocam ona takmamasını söylediniz mi? Bende 6. sınıfa giderken ayı durumu yaşadım şu an lisedeyim ve mutluyum kısaca şöyle söyleyeyim çalışıp iyi bir yeri kazanması lazım. Ayna getirin bu kız çirkin mi diye sorun hocam belki ikna edersiniz.

Bende böyleydim yabancı filimdeki ucube, lanetli çocuk konumundaydım aslında halende öyleyim diyebilirim ama problem değil zamanla alışıyor.

10 arkadaşı olacağına 2 arkadaşı olur gibi şeyler işte zararını pek görmedim sadece 7. sınıfta alıştım. (Kişiden kişiye değişir alışma süreci bende 1 yıl sürdü)

Not: Tek başına olması kişiyi mentalite olarak güçlendirir, Geçte olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı