Kız ve erkek arkadaş olabilir mi?

Kız ve erkek arkadaş olabilir mi?

• Oy verenlerin toplamı
    229
Bir insan her yakın arkadaşından hoşlanıyorsa zaten bir sorun vardır, 1-2 sefer bu durumu yaşar, hoşlanır yakın arkadaşından anlarım. Ama kız ve erkek arkadaş olamaz diyecek kadar, her arkadaşına da aşık oluyorsa vay haline o adamın.

Cenk hoca sevmem ve izlemem. Freudun ya da nietzsche nin bir sözünden geldi aklıma. Ayrıca dediğinize katılmıyorum evli bir insan bile olsa yakın bir arkadaşı varsa illa ki hormonlardan dolayı ona ilgi duyar. Eziklikle veya boşlukla alakası yok bence.
Hocam Freud bile evli bir insan. Kaldı ki o aşktan bahsedemeyecek tek insan. İnsanın iradesinden ve kendi oto kontrolünden bahsediyorum. Eğer yakın arkadaşından hoşlanacak dereceye gelmişsen kendini yönetmekte sıkıntı çekiyorsun demektir. Büyük boşluktasındır ve içgüdülerin seni yönetiyordur. Yorum yapmadan önce Freud - Cinsellik Üzerine okumanızı tavsiye ederim.

Nietzsche'ye gelecek olursak. Hikayesi üniversite yıllarında bir kıza aşık olmasına karşın karşılık bulamıyor. Aynı zamanda kadın düşmanı olarak adlandırılır kendisi. Başkalarının fikirlerini kendi fikrinizi savunur gibi savunmayın tahlil edin. Nietzsche aşktan muzdarip olmuş bir kişi olduğu için böyle konuşuyor.

Örnek aldığınız kişilerin birisi irade kavramını yok sayıp psikoanalizi kuran bilim adamı. Öteki kişi kendi hayatında yaşadığı tecrübeden dolayı böyle düşünen birisi. Ben diyorum ki insanın iradesi ve otokontrolü olmalı. Freud'un da kabul ettikleri modern psikolojide kabul görülmüyor zaten. İçgüdülerinize göre değil iradenize göre hormonlarınızın sizi yönetmesini izin vermemeniz tarafında. Umarım açıklayabilmişimdir.

@Plory Kişilerin yapıtlarını okumanızı da şiddetle tavsiye ederim. :)

Olmaz diyenler ne bekliyor?

Her erkek ve kadın Sohbet ettiğinde ilişkiye girdiklerini veya illa sevgili olmaları gerektiğini mi?

Bir insanla cinsel bir şeyler düşünmek hormonsal durumdur okey ister istemez yerde uyarılabilirsin hiç olmayacak birine bile ama onunla illa ilişki yaşamak zorunda değilsin. Hormonlarınızı kontrol etmelisiniz ki insan olabilesiniz
Bence bunun hormonlaeı kontrol etmeye çok bir alakası yok. Bir kızla arkadaşlığın güçlendikçe onu daha iyi tanırsın. Ve onu tanıdıkça ya uzaklaşırsın ya da yakınlaşırsın. Eğer o kişiyle iyi anlaşıyorsan ve onu seviyorsan hoşlanabilirsin ve bu dizginlemen gereken bir şey değil. Eğer hoşlanıyorsan sevgili olursun.

Yani sonuç olarak bir kız ve bir erkek çok yakın arkadaş ise ya bir süre sonra sevgili olur ya da erkek veya kız gay veya lezbiyendir.

Yani sonuç olarak bir kız ve bir erkek çok yakın arkadaş ise ya bir süre sonra sevgili olur ya da erkek veya kız gay veya lezbiyendir.
İnsanları gay veya lezbiyen diye nitelendirmek yerine, sorun yakın arkadaşına aşık olan birisinde olabilir mi? Kendini kontrol edemiyor veya büyük yoklukta gibisinden.

Sizleri bilemem ama şahsen her yakın kız arkadaşıma çıkma teklifi etmiyorum.

Bazı filozoflar bunun hakkında arkadaş olamazlar diyor, ki bence de olamaz olması için o kızı çirkin bulmanız veya cinsel açıdan çekici bulmamanız lazım.

Karaktere de bağlı tabii ki, zamanında benim de kız arkadaşlarım oldu hiç de hoşlanmadım onlardan ki zaten küçüktüm ama arkadaş olup hoşlandığım da çok oldu arkadaşlığımız bozulmasın diye ses etmiyordum.
Umarım M.Ö'den kalma filozoflardan bahsetmiyorsundur.🤡

Geri
Yukarı