Kızların dünyayı görüşü vs erkeklerin görüşü

Hangi konuda? Dişiler çok komplike varlıklar ve her konuda bizden farklı düşünebilme yetenekleri olduğuna inanıyorum. Bazen detaycılıkları abartıya kaçsa da ''ulan böyle bir şeyi de varmış bu işin'' dedirtiyor tespitleri.

Bu arada her sevgilim benim üzerimde farklı ufuklar açtı. Cidden güçlerine inanıyorum bu konuda :D

Her insan en nihayetinde farklıdır. Kızlar erkekler diye ayırmak sacma. Herkesin yaşadığı topluma çevresine vs vs gibi etkenlerine gire bambaska bir dünya gorusu vardır. Önemli olan senin kendininkine yakin uyuşan kişiyi bulman.

Karakterden karaktere değişen bir şey.

Genelleme yapmak çok yanlış olur. Çünkü öyle olmayanların hakkı yenmiş olur.

Genelleme kadar kötü bir şey yok.

Hocam genelleme nasıl yapamayız ya? Genelleme olmazsa sonuçta çözüme ulaşamayız. Kurunun yanında yaşta yanar kardeş kusura bakma. Çoğunluk nasılsa o öyle kabul edilir. Burada kadın veya erkekten bahsetmiyorum. Mesela Intel vs AMD diyelim genelleme yapmazsak işin içinden çıkılmaz. Intel pahalı ama iyi, AMD F/P dersin olur biter. Çünkü gidipte her ürününü inceleyemezsin, karşılaştıramazsın. Genelleme kullanmak zorundasın. Umarım anlatabilmişimdir.

Doğum gibi şeyleri bir yana bırakırsak %75 doğru hocam. Erkeğin kariyer ve geleceği baştan aşağı herşeyi etkiliyor.
Kadınlar yanlış anlamasın ama ev hanımı olmakta bir seçenek. O yüzden erkekler de daha fazla yük var. Ama kadınlarımız okumasın demiyorum. Türkiye onlarla gelişecek ama bu konuda erkeklerde daha fazla yük var.

Yeni konular

Geri
Yukarı