Kızların dünyayı görüşü vs erkeklerin görüşü

Erkeklerin adı çıkmış bir kere. Bu yüzden "sen aldatırsın, erkeksin çünkü." Diyorlar. Bunu kadınlara deselerdi bu kez kadınlar daha çok aldatacaktı. Yani cinsiyet gözetmeksizin bakılırsa tamamen aynı şeyler. Ayrıca şu dönemde kadınlar da hiç yerinde durmuyor, erkekleri geçmişler aldatma konusunda. Gerçi kadınlar hakkında pek bilgi sahibi değilim ama bildiklerim bunlar :)

Toplumun yönlendirmesi işte bunlar. Ama cinsiyet gözetmeksizin aynı şeyler ve sebepler yüzünden. Kısacası biz birş şeylerde hata yaptık ve bunu düzeltmemiz gerekiyor.

Evet konuyu cinsiyetle karıştırmıyorum ve karıştırmakta istemiyorum ama şunu diyorum evet sadakatsizlik yüzünden böyle bir durum yaşanır fakat cins bakımından da bakmak gerekir. Yani neden yaptığı konusunda. Toplum yüzünden bence erkeklerin karakterlerinin ve kişiliklerinin daha fazla aldatmaya meğilli olduğunu düşünüyorum. Karakteri sağlam kişiliği sağlam adam zaten aldatmaz. Toplum yönlendiriyor bunu. Bu yüzden daha fazla diyebiliriz. O yüzden bu cins ayrımı toplum yüzünden (tamda ayrım denilemez).
Bu bahsettikleriniz işte cinsiyet değil de toplum tarafından zorla kabul ettirilmeye çalışılan cinsiyet kalıplarıdır. Erkek aldatsa çok da problem edilmez sosyal hayat açısından gelişmemiş ülkelerde. Ancak namus kavramı daha çok kadınlara yüklendiği için sanki kadınlar daha az aldatıyormuş gibi gelebilir. Genelde kendilerini gizlemeleri gerekir çünkü. Bana kalırsa bu tamamen kişilikle alakalı. Ailenin bu kişiliği nasıl şekillendirdiği de önemli.

Toplumun yönlendirmesi işte bunlar. Ama cinsiyet gözetmeksizin aynı şeyler ve sebepler yüzünden. Kısacası biz birş şeylerde hata yaptık ve bunu düzeltmemiz gerekiyor.
Valla ben sadece kendi cinsimle ilgilendiğim için öteki cins ne yapmış ne etmiş hiç umurumda değil açıkçası. Heteroseksüeller düşünsün onu :) Kafam rahat benim, hiç çekmiyorum kızların kahrını :)

Bu bahsettikleriniz işte cinsiyet değil de toplum tarafından zorla kabul ettirilmeye çalışılan cinsiyet kalıplarıdır. Erkek aldatsa çok da problem edilmez sosyal hayat açısından gelişmemiş ülkelerde. Ancak namus kavramı daha çok kadınlara yüklendiği için sanki kadınlar daha az aldatıyormuş gibi gelebilir. Genelde kendilerini gizlemeleri gerekir çünkü. Bana kalırsa bu tamamen kişilikle alakalı. Ailenin bu kişiliği nasıl şekillendirdiği de önemli.

Sorun toplumda o yüzden cinsiyetle ilgili problemler çıkıyor, amaan insanın karakteri ve kişiliği sağlam olsun yeter 😎

Acaba bu erkek hormonu kokan konuda, bir kızın düşüncesi alındı mı?

Galiba little horse hocamız bir kadın. Kendiside zaten görüşlerini bildiriyor.

Türkiye'de mi? Cinsel açlığın Afrika'sından kimsenin doğru düzgün görüşü olmaz.

Hindistan varken bize sıra gelmez merak etme.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Elbette ki kişiye gore değişir ancak genelde kadınlar hayata daha odaklanmış bir şekilde yaşıyorlar gibi geliyor bana anın tadını çıkarma,okul,iş gibi konulara daha iyi odaklandıkları düşünüyorum,keyiflerini bozmak istemezler pek,siz onlara derdinizi anlatırken onlar bunu paylaşmak olarak görür,ama biz erkekler nasıl çözebiliriz kafasında dinliyoruz genelde.Klasik erkekler basit düşünür düşüncesine nazaran ben en büyük farkin bu olduğunu düşünüyorum.Elbette konusuna gore değişir ve sonuç olarak bir bütünüz.

Hindistan varken bize sıra gelmez merak etme.

Midem kalktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı