Kodlamaya ne ile başlanmalı?

OnurKrkc

Hectopat
Merhaba herkese, ben makine mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Kodlama öğrenmeye başlamak istiyorum fakat nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bende python 3 öneririm. Çok şey yapılıyor ama java daha geniş.

Hocam, biraz araştırsan iyi olur. Takıldığın yeri bize sorarsın. Makine mühendisliği için orta seviyeli dilleri bilmen lazım. Araştır, takıldığın yeri sor. Yardımcı olalım.

Önce "araştırmayı öğrenmek" sonra "doğru soru nasıl sorulur?" en sonunda da "alan belirlemek" bunları tamamladıktan sonra foruma sorduğun tüm sorulara çoğu zaman nokta atışı cevap alabilirsin dostum. Bu kadar genel bir şekilde yorumlama yapmak doğru olmadığı gibi seni de yanıltır.

Önce "araştırmayı öğrenmek" sonra "doğru soru nasıl sorulur?" en sonunda da "alan belirlemek" bunları tamamladıktan sonra foruma sorduğun tüm sorulara çoğu zaman nokta atışı cevap alabilirsin dostum. Bu kadar genel bir şekilde yorumlama yapmak doğru olmadığı gibi seni de yanıltır.
Katılıyorum.

JavaScript öneririm. Oldukça kolay.
"Evet, dostum hesap makinesini JS ile yaptım. Çok kolay bir dil." :)

JS'in kullanım alanlarının çeşitliliği ve ileri seviye kullanımını hiç gördün mü acaba hayatında çok merak ediyorum. Tek JS içinde geçerli değil bu dediğim, bir dilin kolaylığın ölçtü nedir bunu açıklar mısın? Eğer syntax diyorsan her şeyi Python'la yazalım o zaman.

İnternette uzmanlar yardımıyla bu konular çok güzel tartışıldı ve yıllarca tartışıldı artık anlamanız gerekirdi hocam.
Tabiki bunlar python, ruby gibi diller ama bu diller çok platformlu ve birçok github vb. depolardan tool'lar barındırıyor çok büyük bir dünya.
Bunun yanı sıra c/c#/c++, java gibi diller biraz daha ağır diller ağır derken açık konuşmak gerekirse çok daha manuel diller bunlar,
Örneğin bir işlem yaptıracaksanız bunu en başından tanımlayıp değerleri öğretip işlemin mantığını öğretip sonra işlemi yapmalısınız çok daha beyin gelişimi ve parmak hızı sağlıyor :)
-
Detaylı araştırın 2 türde farklı dünyalarda bir dili öğrenmeden önce bikere bi ne temelinde olduğuna bakın, sizin için kolay tanımı farklı olabilir.
Kolay gelsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı