Köpek kavgaları nasıl ayrılır?

Yani bacağından tutup çektikten sonra bi anda sana dönüpte sana saldırabilir, su yöntemide işe yarıyabilir ama bence her köpek için olmaz, o yüzden farklı farklı yöntemler var, zaten konuyu hem öğrenmek hemde yeni taktikler öğrenmek için açtım.
Kopegi ayagindan tutup cekmek mantiksiz cunku 2 kisi olmak gerekli diger kisi diger kopegi cekmeli. Oyle yaparsan o ayagindan cektigin kopege diger kopek saldirir birakmaz. Kopegin cinsine gore degisir. Benim kopegim kangal kirmasiydi hakiki kangalı yikmisti. Hic yanina bile yaklasamamistim. Kadinın teki ineklerini yakindan gecirdigi icin kadinin kopegine saldirmisti. Cocuktum o zamanlar. Kadıncagiz korkudan yanlarina yaklasamadi sadece tas atip ayirmaya calisti. Kimse dokunamamisti.

Sadece başlığı okuyunca düşüncem: Boğazını sıktığınızda bırakmayacak hayvan yok.

Arka bacaktan tutup çekme olayı fena fikir değil. Ama ilk bırakma anına kadar hala ısırmaya devam ediyorlar. Gerçekten inatçı bir köpek bırakmazsa öyle beklenir gibi geliyor. Özelliklede büyük bir köpek ufak bir köpeği ısırdığında. Isırırken nefes almaya devam edebildiği için bırakması için pek bir sebep kalmıyor bence.

Uzun videoda bacaktan çekilse 5 saniye sürer demiş. Daha önceki videoları düşünerek o köpek için çok daha fazla süreceğine bahse girerim. Merkez kaç falan da yok. O köpeği sonsuza kadar dönerek savuracak mı bacağından çeken kişi? Köpek ısırmayı bıraksa dahi tekrar saldırmayacağının garantisi yok.

Benim bildiğim yöntemlerden biride su dökmek.
Mesela su dökmek arka bacaktan çekilirken bırakmasını sağlayabilecek bir şey. Burnuna kaçtığını varsayarsak hayvan irkilecektir. Yapanı çok az gördüm ama ufak/orta büyüklükteki büyükbaş hayvanları bir kişi parmaklarını hayvanın burnuna sokup diğeri keserek halledenler var. Burnuna parmak sokulduğu an hayvan irkiliyor ve savunmasız oluyor.

Ben mantıklıca, ve başka fikirler öğrenmek için açtım.
Fikir köpekleri uyutmak. Onlardan uzak durmak.

Kopegi ayagindan tutup cekmek mantiksiz cunku 2 kisi olmak gerekli diger kisi diger kopegi cekmeli. Oyle yaparsan o ayagindan cektigin kopege diger kopek saldirir birakmaz. Kopegin cinsine gore degisir. Benim kopegim kangal kirmasiydi hakiki kangalı yikmisti. Hic yanina bile yaklasamamistim. Kadinın teki ineklerini yakindan gecirdigi icin kadinin kopegine saldirmisti. Cocuktum o zamanlar. Kadıncagiz korkudan yanlarina yaklasamadi sadece tas atip ayirmaya calisti. Kimse dokunamamisti.
Yani dediğim gibi ben YouTubede aratınca çıkan videoları buraya koydum işe yarayabilir ve bilgilendirme amaçlı diye, tabi büyük bi kavgada araya girersen zararlı çıkabilirsin bu konuda haklısın.

Sadece başlığı okuyunca düşüncem: Boğazını sıktığınızda bırakmayacak hayvan yok.
Yani bende onu düşündümde riskli gibi geldi oda.

Yani dediğim gibi ben YouTubede aratınca çıkan videoları buraya koydum işe yarayabilir ve bilgilendirme amaçlı diye, tabi büyük bi kavgada araya girersen zararlı çıkabilirsin bu konuda haklısın.
Bence direk kacin. Ozellikle kirsal alandaki kopekler kuduz mu degil mi belli degiller. Bakmayin kulaginda kupe bogazinda tasma olduguna. Kuduz olmayacagi anlamina gelmez. Sizin kopeginiz ise ugrasin kurtarmak icin fakat kangal, malakli gibi buyuk kopeklere bulasmayin asla cok tehlikeliler. Gozleri hedefinden baska bir sey gormuyor.

Kolu kapmadığı sürece yapılabilir. En rahatı saldırılmayan birinin üstüne binip yapması.
Yada koluna mont gibi birşey sarılıp koluna gelcek ısırığın gücünü azaltmak.

Bence direk kacin. Ozellikle kirsal alandaki kopekler kuduz mu degil mi belli degiller. Bakmayin kulaginda kupe bogazinda tasma olduguna. Kuduz olmayacagi anlamina gelmez. Sizin kopeginiz ise ugrasin kurtarmak icin fakat kangal, malakli gibi buyuk kopeklere bulasmayin asla cok tehlikeliler. Gozleri hedefinden baska bir sey gormuyor.
Hocam köylerdeki şekilleri bilmem, ben kendi köpeğinizi bir köpek saldırırsa veya kendi köpeğiniz bir köpeğe saldırırsa ayırmak için bu videoları buldum, dediğiniz gibi haklısınız büyük köpek kavgalarını ayırmak risklidir bencede.

Geri
Yukarı