Kötü matematik yazılım öğrenmeye engel mi?

İngilizce halledilir ve biraz temelim var. Daha çok kendimi geliştirebilirim İngilizce konusunda. Ancak matematiğe hiç umudum yok....
9. Sınıfta ben de matematiği çok iplemezdim sonra 10. sınıfta bir aydınlanma geldi ve sürekli matematikte kendimi geliştirdim. Halledilmeyecek bir konu değil. Şuan nasıl matematiksiz bir hayat yaşamışım anlamıyorum.

9. Sınıfta ben de matematiği çok iplemezdim sonra 10. sınıfta bir aydınlanma geldi ve sürekli matematikte kendimi geliştirdim. Halledilmeyecek bir konu değil. Şuan nasıl matematiksiz bir hayat yaşamışım anlamıyorum.
matematik olmayınca noluyor normal bi hayat yaşadın gene :D Matematik olmayınca hayatınızdan bir parça eksilmiyor

Öyle bir şey yok hocam yapan yapar. Çalışırsanız her şeyi yapabilirsiniz.
İnşallah hocam ama yani en ufak şeyi anlamıyorum. 8.sınıfta sürekli 10 , 10, 10 alıyordum matematikten. Hatta 1.sınıftan beri böyle. Doğuştan matematiğim çöp benim. İlkokul öğretmenim "Matematik için çabala, kendini geliştirmelisin" demişti. Valla pek bir şey yapamadım. Hiç haz almıyorum ayrıca. Aşırı sıkıcı ve boş geliyor. Mesela "bilmem şurada x'i bulunuz" bıktım lan şu x'lerden! Ne şeyime yarayacak hayatımda. Saçma saçma konuları yüzünden artık matematiğe önem vermemeye başladım ben.

Matematik insanın düşünme sistemini ve mantığını geliştiriyor. Bu mantığa sahip olmak yazılımda işe yarar. Ayrıca yazılımın matematiksel işlemler içeren kısımlarında sıkıntı yaşamamak için matematik bilmek gereklidir. Engeller aşılmak içindir ama bence matematiği engel olarak görme, yazılımın bir parçası olarak gör. Gülü seven dikenine katlanır 🙂. Maalesef eğitim sistemimiz böylesine güzel bir dersten insanları nefret ettirecek kadar berbat. İngilizce ve matematiğini geliştirmek senin yazılımda başarılı olmanı kolaylaştıracaktır.

Yazılım istediğim meslek ama matematiğim kötü, bu bana büyük bir engel mi? İleride büyük sorunlar çıkartır mı?

Not: C# form öğreneceğim ve öğrenmeye istekliyim.

Engel değil mesela bende öğrenecektim matematiğim kötü Visual Studio açıp tek cümle kuramadım sildim ama olabilir çok hevesliyseniz deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı