Köy Yaşamı VS Şehir Hayatı

İkinci.

Bazı insanlar ise birinci uğruna kendi yaşamlarını köle gibi dizayn edip hayatlarını hiç ediyor.
Bence de öyle. Ama sistem bunu dayatıyor. İnsanlar saygı görmek, sevilmek istiyor ve bunlarında birinci tercihin sağlayacağı kanısındalar. Ha yanılıyorlar mı? Tam değil.
💿Osho'nun bir sözü vardı.
İnsanlar merdivenin en yüksek basamağına ulaşıyor ama ancak bundan sonra tüm yaşamlarının boşa gittiğinin farkına varıyorlar. Evet, bir yere varmış oluyorlar ama nereye ? Uğruna savaştıkları yere varmış oluyorlar ve verdikleri savaş da öyle az buz değil, çok çetin bir savaş bu . Birçok insanı mahvederek, birçok insanı araç olarak kullanarak ve kafalarının üzerine basarak kazanılmış bir savaş ...

Dil bilmesini kastetmedim, muhteşem bir kariyer ya da sıfat'a gerek yok. Yok derken, unvan, sıfat, kariyer... İş adamı mıyız? :D
He evet orası öyle. Sanki şehirde yaşayınca "İŞTOPAT" yada "Müdürpat" mı olacak sanki ? :D Kariyer olabilir ama kaç tane işi "EN İYİ İŞ" olarak seçilecek ? :D

He evet orası öyle. Sanki şehirde yaşayınca "İŞTOPAT" yada "Müdürpat" mı olacak sanki ? :D Kariyer olabilir ama kaç tane işi "EN İYİ İŞ" olarak seçilecek ? :D
İş yönü öyle. Yaşantı stili bakımından ise yine şehir tercihimdir. Hayatımda 2 kere köye gittim, yok benlik değil...

Lafım yanlış anlaşılmasın kimsenin yaşam stilini küçümsediğim ya da ön yargılı konuştuğum yok ve saygım var.

İş yönü öyle. Yaşantı stili bakımından ise yine şehir tercihimdir. Hayatımda 2 kere köye gittim, yok benlik değil...

Lafım yanlış anlaşılmasın kimsenin yaşam stilini küçümsediğim ya da ön yargılı konuştuğum yok ve saygım var.

Köyde internet çekse güzel yer. :D
Köyde de "çiftçipat" ve "bakkalpat" var. :)

Köy hayatı kişiden kişiye değişir. Şimdi siz gidip şehirde yaşayıp para biriktirip Antalya'nın bir köyünde ev alabilirsiniz yazlık niyetine. Köy evi sıfatı da değişti artık. :D

Geri
Yukarı