Kol kası geliştirmek

Ömergklp

Picopat
Daha fazla  
Evde dambıllarla kol çalışıyorum. Başlayalı çok olmadı. Sizce her gün çalışmalı mıyım yoksa haftada 3 4 gün gelişmem için yeterli olacak mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her gün çalışıp alışkanlık haline getirirseniz çok daha iyi olur. 3 gün çok yoğun yapacağınıza 1 haftada her gün çok yormadan yaparsınız.
(İlk zamanlarda çok fazla yormayın kendinizi alıştıra alıştıra.)

Bildiğim kadarıyla bir kas grubunu haftada 3-4 gün antrenman yapılmıyor diye biliyorum. 1-2 gün yapıp diğer kas gruplarına çalışman daha iyi olabilir.

Bildiğim kadarıyla bir kas grubunu haftada 3-4 gün antrenman yapılmıyor diye biliyorum. 1-2 gün yapıp diğer kas gruplarına çalışman daha iyi olabilir.
aynen aşırı yorunca kas küçülmeye gidebiliyor yani en azından ben böyle biliyorum fakat benim bileğim aşırı güçsüzdü ve haftada 6 gün çalışmaya başladım bileğimi gayet de güçlenmeye başladı boyutunda gözle görülür bir değişiklik olmadı nedeni nedir?

Aynen aşırı yorunca kas küçülmeye gidebiliyor yani en azından ben böyle biliyorum fakat benim bileğim aşırı güçsüzdü ve haftada 6 gün çalışmaya başladım bileğimi gayet de güçlenmeye başladı boyutunda gözle görülür bir değişiklik olmadı nedeni nedir?

Güç önden gelir vücut geriden örneğin 20 kilo basıyorsun haftaya 25 basabilirsin belki ama 1 haftada vücut değişmez bu misal.

Her gün çalışıp alışkanlık haline getirirseniz çok daha iyi olur. 3 gün çok yoğun yapacağınıza 1 haftada her gün çok yormadan yaparsınız.
(İlk zamanlarda çok fazla yormayın kendinizi alıştıra alıştıra.)

Hayır her gün bir kası çalışırsanız kas onarılamaz ve yakılır yani küçülür sadece kol çalışılıyorsa 1 gün çalışıp sonraki gün mola bir sonraki gün tekrar çalışılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı