Kollarımı tam açamıyorum

Yer
Adana
Daha fazla  
16 yaşındayım kollarımı tam açamıyorum. Duruş bozukluğu yaşatıyor. Ağırlık veya spor çalışmadım. Tam açmaya çalıştığında dirseğim çok ağrıyor. Ayaktayken kollarım tam düz durmuyor ellerim içe kapalı duruyor. Sizce sorun nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20230711_111637.jpg
    IMG_20230711_111637.jpg
    148,3 KB · Görüntüleme: 88
Evet, doktora gitmeyi düşünüyorum. Ama sorunun kaynağı ne onu öğrenmek istiyorum. Herkes spordan sonra açamıyor ben hiç kollarımı açamıyorum.
Spordan sonra açamama gibi bir sorun yaşamadım hiç. Sadece kasların ağrımasından dolayı açarken kaslarım acıyor bazen o kadar. Açamamak daha çok kemik ve tendomlara bağlı gibi.

Kolumu dirseğimi hiç kırmadım, çatlatmamışımdır büyük ihtimalle çünkü doktora kolum için hiç gitmedim.
Ve iki kolumda da var bu sorun.
Bu sorunu ne zaman fark ettin? Her iki kolunda aynı sorun varsa muhtemelen genetik bir durum yine de Ortopedi doktoruna görün röntgen görüntülerini incelesin. Cerrahi bir müdahale ile tedavisi belki mümkün olabilir.

Bu sorunu ne zaman fark ettin? Her iki kolunda aynı sorun varsa muhtemelen genetik bir durum yine de Ortopedi doktoruna görün röntgen görüntülerini incelesin. Cerrahi bir müdahale ile tedavisi belki mümkün olabilir.
Ben farketmemiştim, annem kambur yürüyorsun diyordu kollarım içine kapanık durduğu için ellerim önümde yürüyordum ve bu çok kambur gösteriyordu. Ellerim öne eğince ağırlık yaptığı için kambur duruyordum. Farkedeli 1 ay oldu, kardeşimde böyle bir sorun yok, doktora görüneceğim teşekkür ederim.

Geri
Yukarı